Search
Euro
English
Back to all

7ایده برای بهترین چینش دکوراسیون منزل

همه ما به خوبی از نقش مهم طراحی دکوراسیون داخلی در فضاهای داخلی منزل مان به خوبی مطلع هستیم. دکوراسیون داخلی خانه ما نشان دهنده و معرف ما برای دیگران می باشد و این اهمیت در بعضی از فضاها مانند اتاق پذیرایی نمود بیشتری پیدا می کند، چرا که ما معمولا از مهمانان هایمان در این فضا پذیرایی می کنیم. پس بسیار مهم است تا دکوراسیون داخلی این فضا زیبا، جذاب و منحصر به فرد باشد.

در این مقاله می خواهیم به معرفی و بررسی ایده های جذاب برای دستیابی به بهترین چینش دکوراسیون منزل بپردازیم، برای داشتن خانه ای زیبا بزرگی یا کوچکی آن مهم نیست و چیزی که باعث زیباتر شدن خانه می شود چیدمان دکوراسیون منزل است و برای این منظور باید اصولی را رعایت کرد و از بهترین وسایلی که می توان استفاده نمود، با چرخشی کوچک در سایت هایی که در زمینه دکوراسیون داخلی منزل فعالیت می کنند، می توانند به ایده های بسیار عالی برسید و از تک تک وسایل اطرافتان برای چینش دکوراسیون منزل به بهترین شکل استفاده نمایید، برای مثال می توانید از سرویس مبلمان لاکچری خود و لوازم جانبی آن در این راه بهره بگیرید.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل|

7ایده برای بهترین چینش دکوراسیون منزل

یکی از المان ها و فاکتورهای بسیار مهم در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل که باید مورد توجه قرار گیرند، رنگ ها هستند و برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و شیک باید هماهنگی بین رنگ های به کار رفته با سبک و طراحی دکوراسیون منزل به خوبی رعایت شود، مثلا اگر خانه شما به سبک مدرن دکور شده باید وسایلی با ترکیب رنگ های تیره و طلایی را برای زیباسازی فضای آن مورد استفاده قرار دهید، همچنین در خانه هایی که به سبک کلاسیک طراحی و دکور می شوند بهترین متریال برای زیباسازی فضا، چوب طبیعی است و می توانید به هر اندازه که می خواهید از وسایل چوبی استفاده نمایید و اگر به سبک سلطنتی علاقه دارید، باید بدانید استفاده از رنگ ها و طرح های مناسب در دکوراسیون منزل به این سبک باید با دقت و ظرافت بسیاری صورت گیرد تا جلال و شکوه را برای خانه شما به ارمغان بیاورد، اگر به فکر تغییر دکوراسیون هستید و می خواهید در منزل خود بهترین چینش دکوراسیون را داشته باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

چگونه یک اتاق نشیمن با دکوراسیون لوکس داشته باشیم؟

اتاق نشیمن مهمترین قسمت خانه است و می تواند در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود و اگر به فکر طراحی یک اتاق نشیمن لوکس هستید باید به فکر خرید وسایلی باشید که با چیدن آن ها در اتاق، حس لوکس بودن به بیننده دست دهد، امروزه لوازم لوکس بسیاری در بازار وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها دیزاین متفاوتی برای اتاق نشیمن خود ارائه دهید.

همانطور که گفتیم رنگ ها در هر سبکی از دکوراسیون داخلی بسیار مهم و تاثیر گذارند و استفاده درست از آن ها باعث زیباتر شدن فضا می شود، برای مثال شما می توانید از رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی برای دکوراسیون اتاق نشیمن لوکس خود بهره بگیرید و لوازم را به رنگ طوسی تیره انتخاب کنید، در این صورت بهتر است که پرده های اتاق ترکیبی از سفید و مشکی باشند و برای ایجاد زیبایی بصری در اتاق نیز می توانید از یک کتابخانه مشکی در گوشه ای از آن استفاده نمایید.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل|چگونه یک اتاق نشیمن با دکوراسیون لوکس داشته باشیم

جهتی که ساختمان به سمت آن ساخته می شود و مدت زمانی که نور خورشید وارد خانه می شود، از مهم ترین موارد در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. چنانچه به خانه شما به اندازه کافی نور وارد می شود و جهت ساخت آن رو به خورشید است یعنی شما فرد خوش شانسی می باشید، اما اگر به اندازه کافی نور دریافتی ندارید و اتاق های تاریکی دارید مجبور هستید که در خانه ای دلگیر زندگی کنید

برای روشن تر کردن خانه های کم نور ، کفپوش ها، جنس، رنگ، طرح و ویژگی آن ها در ایجاد دکوراسیون روشن و دلباز بسیار تاثیر گذار می باشند. در این نوع خانه و در دکوراسیون اتاق های تاریک انتخاب کفپوش های چوبی روشن با طرح های ساده به عنوان یک راه حل به حساب می آید. کفپوش روشن باید با رنگ دیوار ها و نور چراغ ها نیز هماهنگی داشته باشد.

فرش، کف اتاق و دیوار و همچنین کفپوش هم بهتر است که در رنگ های تیره انتخاب شوند، به طور کلی رنگ مشکی اگر با کمی طلایی ترکیب شود فضای بسیار لوکسی را ایجاد می کند و برای این منظور می توانید اکسسوری هایی به رنگ طلایی در اتاق داشته باشید و همچنین با استفاده از قاب های دکوری در طیف رنگ هایی که استفاده شده به زیباسازی فضا بپردازید، یکی از بهترین نوع مبلمان برای طراحی فضای لوکس، مبلمان ال است که برای جذاب تر شدن دکوارسیون اتاق نشیمن می توان در کنار آن از صندلی های تکی لوکس استفاده کرد، توجه داشته باشید رنگ صندلی ها باید طوری باشد که به چشم بیاید مثلا سفید رنگ خوبی است و روی آنها را نیز می توانید با کوسن های طوسی بپوشانید.

رنگ قرمز چه تاثیری در دکوراسیون منزل دارد؟

به طور کلی رنگ ها تاثیر بسزایی در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل دارند و یکی از زیباترین و موثرترین رنگ ها، قرمز است و انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که می خواهند دکوراسیون منزلشان متفاوت باشد، به خصوص اگر قرمز با رنگ طلایی ترکیب شود، جلوه ای با شکوه و بی نظیر به خانه و یا محل کار شما خواهد بخشید و فضای بسیار زیبایی با ترکیب این دو رنگ ایجاد می شود. یکی از بهترین روش ها برای لوکس جلوه دادن فضا در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ های طلایی، قرمز و مشکی در کنار هم است.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل| رنگ قرمز چه تاثیری در دکوراسیون منزل دارد

استفاده از فرش هایی با طرح و رنگ جاب در اتاق پذیرایی

وسایل تزئینی بسیاری می تواند به اتاق پذیرایی شما جلوه و زیبایی بدهد، اما هیچ یک از آن ها نمی تواند به اندازه فرش تاثیر گذار باشد. انتخاب فرش مناسب می تواند دکوراسیون داخلی اتاق شما را رنگ و لعاب ببخشد فرش ها از قدرت زیادی در ایجاد تغییرات جذاب در دکوراسیون داخلی منزل  به حساب می آیند و این زیبایی مطمئنا مهمانان را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

نورپردازی گوشه های دنج و تاریک خانه

نورپردازی ها تأثیر شگرفی در بازتاب دکوراسیون ها دارند. انعکاس نورهای ملایم و عاشقانه  از گوشه های دنج و تاریک، فرورفتگی ها و پرتی ها  تمامی محیط را تحت تأثیر قرار داده و فضای بسیار زیبایی را به وجود می آورد. اگر شما هم جزء طرفداران این ایده می باشید و قصد  دارید آن را اجرا نمایید، در نظر داشته باشید که جا شمعی های پایه دار یا عموی چند شعله نمایش زیباتری را برای چنین مکان های خلق می نماید.

دکوراسیون منزل

قرمز رنگی است که می توان آن را با دیگر رنگ های خنثی و یا غالب به کار گرفت برای مثال ترکیب قرمز و طوسی برای مبلمان بسیار ایده آل است، طوسی هم از آن دسته رنگ های محبوب خنثی است که به راحتی با دیگر رنگ ها کنار می آید و قابل ست کردن با هر رنگی است به همین دلیل بسیاری از طراحان داخلی در طراحی و دکوراسیون منزل از آن استفاده می کنند چرا که می توانند به خوبی با آن ایده پردازی کنند و در هر سبکی از دکوراسیون منزل آن را به کار گیرند.

در صورتی که فرش قرمز در خانه دارید، می توانید با استفاده از رنگ های خنثی مانند طوسی، به دکوراسیون منزل به سبک مدرن دست یابید، می توانید با استفاده از وسایل دکوری طلایی و مشکی کمی هم چاشنی لوکس بودن به دکور خانه اضافه کنید، آباژور، میز عسلی و لوستر های شیک و طلایی می توانند گزینه های خوبی باشند.

دکوراسیون منزل جذاب با یک میز پذیرایی منحصر به فرد و زیبا

استفاده از وسایل لوکس به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید چهره ای متفاوت از خانه خود به نمایش بگذارید و با دستیابی به ایده های خوب به طراحی و دکوراسیون منزل خود بپردازید، شما با استفاده از یک میز پذیرایی خاص و زیبا می توانید دکوراسیونی جذاب و متفاوت داشته باشید، برای این منظور می توانید از یک میز ناهارخوری لاکچری و زیبا که در عین لوکس بودن سادگی خود را حفظ کرده و شیک باشد، استفاده نمایید بدون اینکه به وسیله و یا پارامتر دیگری برای زیباسازی فضا نیاز داشته باشید، برای زیباتر کردن دکوراسیون منزل می توانید وسایل دکوری مختلفی را به کار گیرید، لوسترها و آباژورها گزینه های خوبی هستند و اگر به گل ها علاقه دارید خوب است که از گل های طبیعی روی میز استفاده نمایید. سعی کنید اگر در طراحی خود از رنگ های خنثی مانند طوسی استفاده می کنید، زیاده روی نکنید چرا که منجر به دلگیر شدن فضا می شود ولی اگر به طوسی علاقه دارید و می خواهید زیاد از این رنگ در دکوراسیون منزل استفاده کنید برای اینکه فضا دلگیر نشود، می توانید پرده های رنگی زرد یا بنفش نصب کنید و یا از وسایل دکوری طلایی رنگ و گلا های رنگارنگ در محیط بهره بگیرید.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل| دکوراسیون منزل جذاب با یک میز پذیرایی

چه تم رنگی برای طراحی دکوراسیون منزل ساده مناسب است؟

یکی از مهمترین اصول طراحی دکوراسیون ساده و مدرن استفاده از رنگ های خنثی است البته با استفاده از رنگ های ترکیبی شاد نیز می توان به یک دکوراسیون منزل مدرن و شیک دست یافت ولی پایه طراحی باید روی رنگ های خنثی بنا شود، در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل به سبک مدرن و ساده هم می توان یک تم رنگی خاص در طیف های مختلف را به کار برد و هم می توان از ترکیب رنگ ها استفاده کرد.

برای ایجاد یک فضای ساده و مینیمال می توانید روی یکی از دیوارها یا کل دیوارهای اتاق، آینه کاری کنید و از فرش و پرده طوسی رنگ در این فضا استفاده کنید بدین ترتیب می توانید علاقه خود را نیز در دکوراسیون منزل تان وارد کنید و رنگ های دوست داشتنی خودتان را در طراحی به کار گیرید، یکی دیگر از وسایلی که به دیزاین داخلی مدرن کمک شایانی می کند، صندلی های زیبای تکی و مدرنی است که امروزه در بازار در اشکال مختلف وجود دارند و تاثیر بسزایی در زیباسازی فضای خانه شما خواهند داشت.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل| چه تم رنگی برای طراحی دکوراسیون منزل ساده مناسب است

چیدمان و دکوراسیون منزل به سبک اروپایی

امروزه در اروپا بیشتر خانه به سبک مدرن دکور می شوند ولی دکوراسیون اروپایی اصیل چیزی نیست که در خانه های امروزی می بینیم بلکه آن چیزی است که در دهه 20 میلادی در بیشتر خانه های اعیانی انگلیس و فرانسه دیده می شد و سبک ویکتوریایی نوعی از سبک اروپایی است که و چیدمان و دکوراسیون منزل به سبک اروپایی مستلزم صرف هزینه های بسیاری است و اجرای این سبک تنها در خانه هایی با متراژهای بالا امکان پذیر می باشد و باید از لوازم و اکسسوری های بسیار لوکس و گرانقیمت و به تعداد زیاد استفاده کرد، رنگ های مشکی، کرم، طلایی و در برخی موارد زرشکی از جمله رنگ های اصلی در طراحی و دکوراسیون منزل به سبک اروپایی هستند و مبلمانی که در چنین دکوراسیونی قرار می گیرد معمولا سلطنتی و ساخته شده از چوب های مرغوب و کنده کاری شده می باشند.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل|دکوراسیون منزل به سبک اروپایی کلاسیک

دکوراسیون منزل به سبک اروپایی کلاسیک

دکوراسیون به سبک مدرن اروپایی که ترکیبی از سبک های مدرن و مینیمال و کلاسیک می باشد را نیز می توان با ایده پردازی هایی اجرا کرد و همواره باید به موضوع سادگی در طراحی در این سبک از دکوراسیون اروپایی توجه کرد، در چنین سبکی نیز می توان برای زیباسازی و عمق دادن به فضا از وسایل دکوری طلایی رنگ استفاده کرد، میز پذیرایی، پرده و مبل طلایی رنگ، لوستر و قاب آینه به رنگ طلایی می تواند فضایی جذاب و دلربا ایجاد کند، رنگ طلایی جلوه خاصی به دکور می دهد ولی به طور کلی برای داشتن دکوراسیون مدرن به سبک اروپایی باید از وسایل بسیار ساده و شیک و در تعداد کم استفاده شود، هر چه این وسایل لوکس تر باشند، دیزاین شما جذاب تر خواهد شد.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل|دکوراسیون منزل به سبک اروپایی مدرن

دکوراسیون منزل به سبک اروپایی مدرن

دکوراسیون منزل سفید و طلایی برای اتاق نشیمن

ترکیب دو رنگ سفید و طلایی یکی از پرطرفدارترین طراحی ها برای دکوراسیون منزل به خصوص برای اتاق نشیمن است که منجر به زیباسازی بی نظیر فضا می شود. اگر به این ترکیب علاقه دارید می توانید رنگ طوسی را هم وارد طراحی خود کنید، برای مثال دیوارها را با ترکیب طلایی طوسی طراحی کنید و برای بیشتر جلوه دادن دکوراسیون منزل می توانید از ستون های دیزاین شده و همچنین آینه هایی به رنگ طلایی استفاده نمایید.

در چنین طراحی خوب است که رنگ کفپوش هم طلایی باشد، بدین ترتیب وسایل دکوری و مبلمان اتاق بیشتر به چشم می آیند، همچنین می توانید برای هر چه زیباتر کردن دکوراسیون منزل چند صندلی تکی، آباژور و میزهای عسلی طلایی نیز قرار دهید. شما می توانید در چنین فضایی به جای رنگ سفید از رنگ مشکی استفاده کنید و ترکیب رنگ مشکی با طلایی فضا را بسیار با شکوه و دنج می کند ولی توجه داشته باشید اگر فضای کوچکی در اختیار دارید بهتر است از رنگ مشکی استفاده نکنید چرا که این رنگ خانه را کوچک تر از آنچه هست، جلوه می دهد ولی رنگ سفید به روشن و دلبازتر شدن خانه کمک می کند.

طراحی داخلی| چیدمان دکوراسیون منزل| دکوراسیون داخلی منزل| دکوراسیون منزل|رنگ ها چه تاثیری در دکوراسیون منزل به سبک مدرن دارند

رنگ ها چه تاثیری در دکوراسیون منزل به سبک مدرن دارند؟

تاثیر رنگ ها را در سبک های مختلف دکوراسیون منزل نمی توان نادیده گرفت و به خصوص در سبک مدرن برای دستیابی به نتیجه دلخواه باید از رنگ ها درست و اصولی استفاده شود. برای زیباسازی فضای مدرن می توان از ترکیب رنگ های متضاد بدون اینکه رنگی غالب باشد، استفاده کرد.

معمولا وسایلی که در دکوراسیون منزل به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند، فانتزی و به رنگ های شاد هستند، رنگ آبی در طیف های مختلف یکی از بهترین رنگ ها برای طراحی به سبک مدرن است، مثلا می توانید از صندلی های آبی تیره در این فضا بهره بگیرید و لوسترهای خانه را به رنگ آبی روشن انتخاب نمایید، بدین ترتیب اصل سایه روشن را نیز رعایت کرده اید که باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون منزل می شود.

برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن بهترین نوع مبلمان، ال است و اگر به رنگ سفید باشد فضایی مینیمال و زیبا را ایجاد می کند و برای ایجاد کنتراست در فضا می توانید از کوسن هایی به رنگ خردلی بهره بگیرید. دکوراسیون منزل به سبک لوکس را می توان به سه قسمت با تم رنگی متفاوت و یا متضاد تقسیم کرد که عبارتند از قسمت مبلمان راحتی ال شکل، قسمت صندلی های تکی و قسمت میز ناهارخوری، انتخاب درست رنگ های این سه بخش می تواند به زیباسازی فضای داخلی کمک شایانی کند.

بکارگیری شمعدان ها در دکوراسیون منزل

اگر می خواهید در تزیین خانه با شمعدان مانند یک دیزاینر حرفه ای عمل نمایید باید با اصول و قواعد مشخصی در این زمینه آشنا گردید.همه ما در مورد قدرت ماورای شمع ها اطلاعاتی داریم، آن ها با آن که کوچک هستند قدرت بسیار بالایی در دگرگون کردن حس و حال، فضاهای سرد و بی روح دارند. حال قدرت اعجاز شمع ها در ایجاد حال و هوای رمانتیک و عاشقانه را،  با جلوه گری شمعدان های زیبا ترکیب نمایید. شاید در نگاه اول چندان ملموس نباشد، اما اگر این ادغام به جا و مناسب انجام شود، هر شخص یا هر فضای کسل و بی روحی را، به نشاط آورده و حال و هوایش را تغییر خواهد داد.

سخن پایانی

علاوه بر زیبایی دکوارسیون منزل، راحت بودن آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد به طوری که حتی اگر زیباترین دکوراسیون را در خانه خود داشته باشید ولی احساس راحتی را در شما ایجاد نکند نمی توان گفت که بهترین دکوراسیون را دارید. سعی کنید در طراحی دکوراسیون منزل خود از رنگ هایی استفاده کنید که بیشترین آرامش را به شما القا می کنند و باعث گرمی خانه می شوند، مهم رنگ ها نیستند، مهم هدف نهایی شما از طراحی داخلی و دکوراسیون منزل است.

شما می توانید با استفاده از وسایلی که حتی خیلی هم لوکس نیستند ولی به آن ها علاقه دارید به طراحی دکوراسیونی بپردازید که موجب آرامش شما باشد. قبل از طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون منزل خود باید علایق خود و رنگ ها و وسایلی که دوست دارید را بر روی کاغذ بیاورید و سپس شروع به اجرای دکوراسیون نمایید.

هر شخصی علایقی دارد و بهتر است دکوراسیون منزل مطابق با این علایق انجام شود، رنگ ها و وسایل را بر اساس این که به مکانی دنج و خلوت نیاز دارید و یا می خواهید در طول روز از نور طبیعی و مصنوعی فراوان لذت ببرید، انتخاب کنید، از آنجایی که انسان زمان بسیار زیادی را در خانه به سر می برد باید خانه مکانی برای آرامش یافتن و آسوده بودن او باشد، در صورتی که در خانه بزرگی زندگی می کنید و قصد تغییر دکوراسیون منزل را دارید بهتر است نظرات سایر افراد خانواده را نیز جویا شوید، اینگونه همه اعضا می توانند روی خانه به عنوان یک جای امن و پر از آرامش حساب کنند.

Comments
Write a comment Close

0912-6936895