Search
Euro
English
Back to all

نحوه استفاده از فضای پرت منزل

با استفاده مفید از فضاهای پرت خانه می توانید فضای بیشتری در اختیار داشته باشید، در واقع با استفاده بهینه از فضاهای پرت خانه، فضای در دسترس بیشتر خواهید داشت. در هر خانه ای فضای پرت وجود دارد در آپارتمان ها وجود راهرو، گوشه ها و... می تواند  فضای پرت باشد که به نظر قابل استفاده نمی باشند.

همچنین در خانه هایی که راه پله دارند زیر پله به عنوان فضای پرت ممکن است بلا استفاده باشد. یکی از راهکارهای در اختیار داشتن فضای بیشتر استفاده هوشمندانه از فضاهای پرت است.

نحوه استفاده از فضای پرت منزل :

به عنوان یک راهکار به شما پیشنهاد می کنیم حتما از گوشه ها و کنج ها استفاده بهینه نمایید تا تبدیل به فضای پرت نشوند. با در نظر گرفتن فضاهای بلا استفاده و بکار بردن کمی خلاقیت می توانید به صورت کاملا بهینه از آن ها استفاده کنید. در ادامه شما را با روش هایی برای کاربردی شدن فضای پرت خانه آشنا می کنیم.

استفاده بهینه از کنج ها با مبل ال :

با مبل ال می توانید از گوشه های اتاق نشیمن یا پذیرایی به نحو بهینه استفاده نمایید و تا حد امکان از به وجود آمدن فضای پرت جلوگیری کنید. در واقع گوشه های اتاق بسیار دنج هستند و حس  خوبی هنگام نشستن در این فضاها به انسان القا می شود.

یک مبل ال می تواند به شکل خوبی این گوشه های دنج را در اختیار شما قرار دهد و به این ترتیب هم از فضا استفاده مناسب کرده اید و هم حس خوب لم دادن در یک گوشه دنج را خواهید داشت. همچنین می توانید با نصب چراغ های دیواری هم نور پردازی زیبایی را ایجاد کرده و هم چراغ های پایه دار زمینی را جمع کنید تا فضای اضافه اشغال نشود.

استفاده بهینه از کنج ها با مبل ال

قرار دادن یک میز مطالعه در فضای پرت :

می توانید در فضاهای بلا استفاده مانند گوشه اتاق یک میز مطالعه قرار دهید و از آن برای مطالعه در آرامش استفاده کنید همچنین اگر در اتاق نشیمن یا پذیرایی گوشه ای بلا استفاده وجود دارد با قرار دادن یک میز دو نفره با دو صندلی کوچک در اطراف آن و یک گلدان زیبا روی آن فضایی را برای نوشیدن یک قهوه عصرگاهی در کنار عزیزانتان داشته باشید.

با استفاده از یک نیمکت کوچک برای نشستن و دو رهمی های دوستانه فضایی گرم و صمیمی در گوشه از اتاق ایجاد کنید. اینگونه شما در منزل خود تنوع فضا برای نشستن و استفاده خواهید داشت و این می تواند هم به زیبا شدن منزل کمک کند وهم به شما روحیه دهد.  می توانید در کنار قرار دادن یک نیمکت چوبی قسمتی از دیوار آن قسمت را با دیوارپوش چوبی به صورت دکوراتیو زیبا تر نمایید.


استفاده بهینه از گل و گیاه در فضاهای پرت :

گل وگیاه به خانه شما طراوت و شادابی می آورند و بهترین ابزار برای استفاده در فضاهای پرت هستند مثلا یک ستون در وسط پذیرایی می تواند با یک گیاه طبیعی در کنار آن تزیین شود.

فضای زیر پله را می توانید با یک طراحی شیک تبدیل به گل خانه ای زیبا نمایید و از آن لذت ببرید وجود گلدان های متنوع در رنگ های شاد با گل های زیبا می تواند خانه شما را بسیار دلنشین نماید.  هم اکنون به اطراف خود بنگرید از کوچکترین فضای پرت می تواندی برای قرار دادن گل و گیاه استفاده کرده و از آن لذت ببرید.

استفاده از شلف و قفسه در فضاهای پرت :

اگر اهل مطالعه هستید با قرار دارد یک شلف در فضای پرت و گوشه های بلا استفاده از آن به عنوان یک کتابخانه کوچک خانگی استفاده نماید. و یا با استفاده از یک قفسه  و قرار دادن اجسام دکوراتیو داخل آن فضای پرت خانه خود را به یک محیط زیبا و دیدنی تبدیل نمایید و نمایشگاه کوچک خانگی در گوشه ای از منزل خود ایجاد نمایید. قفسه ها را متناسب با فضای در دسترس طراحی کنید برای مثال به صورت ال شکل یا قفسه ای با ارتفاع مناسب بسیار کاربردی و جذاب است.

استفاده بهینه از گل و گیاه در فضاهای پرت

کاربرد آینه در فضاهای پرت :

آینه وسیله ای است که در جای جای خانه می تواند کاربردی باشد قرار دادن یک آینه و میز کنسول در گوشه های پرت و بلا استفاده بسیار زیبا و برازنده است و در عین حال بسیار کاربردی است. همچنین کاربرد آینه ها در منزل باعث انعکاس نور و بزرگ به نظر رسیدن خانه می شود و به فضای خانه شما عمق می بخشد.

نصب یک کمد در فضای پرت :

در راهرو های ورودی با نصب یک کمد برای قرار دادن کفش ها و آویزان کردن لباس ها استفاده نمایید، این کمد باید در  اندازه های مناسب با فضای شما باشد. برای مثال لوازم بلا استفاده را داخل آن قرار دهید. به این صورت منزل خود را از بهم ریختگی نجات می دهید، فضای پرت را مورد استفاده قرار خواهید داد همچنین زیبایی منزل خود را نیز چند برابر خواهید کرد.

استفاده از فضای پرت آشپزخانه :

آشپزخانه هم گاهی دارای فضای پرت و بلا استفاده است که می توانید از ان به صورت بهینه استفاده نمایید. قرار دادن یک میز صبحانه خوری کوچک در گوشه ای از آشپز خانه  بسیار کاربردی است. با این میز کوچک شما گاهی غذا خوردن را به فضای آشپز خانه منتقل نمایید تا هم تنوع باشد و هم مواد غذایی وظروف و  ... برایتان راحت و در دسترس باشد.

همچنین اگر در آشپزخانه تان فضای پرت و فرورفتگی های بلا استفاده دارید آن را تبدیل به یک انباری کاربردی نمایید به این صورت بیشتر لوازم خود را داخل آن قرار خواهید داد و با ارزش بخشیدن به فضایی که تا بحال به نظر بی استفاده می آمد به مرتب شدن فضای اطراف خود کمک خواهید کرد.

استفاده از فضای پرت اتاق خواب :

نحوه درست چیدمان اتاق خواب فضای پرت را به حداقل می رساند، برای مثال اگر نیاز به فضای باز بیشتری دارید بهتر است تخت خود را در گوشه ای از اتاق خواب قرار دهید. قرار دادن تخت خواب در مرکز باعث می شود گوشه های اتاق خواب بلا استفاده  بماند.

در یک گوشه تخت خود را قرار دهید و در گوشه دیگر اتاق نیز یک قفسه مناسب برا قرار دادن وسایل تزیینی قرار دهید. و یا اینکه اگر اتاقی برای انجام کارهایتان به صورت جداگانه ندارید، با نصب یک میز دیواری در گوشه ای از اتاق ان را برای قرار دادن لپ تاپ و انجام کارها و حتی مطالعه اختصاص دهید.

استفاده از فضای پرت اتاق خواب

کاربرد میز خاطره در فضاهای پرت :

داشتن یک میز برای قرار دادن عکس های خانوادگی خیلی جذاب است. میز خاطره را در هر قسمتی از منزل خود که بلا استفاده مانده قرار دهید. فراموش نکنید داشتن کمی خلاقیت در انتخاب میز خاطره مناسب بسیار مفید است.

برای مثال شما می توانید یک میز دیواری به عنوان میز خاطر انتخاب کنید تا فضای روی زمین اشغال نشود و یا باتوجه به فضایی که در اختیار دارید حتی از یک قفسه با ارتفاع زیاد برای قرار دادن عکس هایتان استفاده کنید و این گونه، استفاده از فضا را از عرض به ارتفاع منتقل نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت چوبین سازه مراجعه نمایید.

Comments
Write a comment Close

0912-6936895