Search
US Dollar
English
Back to all

پلان ویلایی دوبلکس 200 متری

پلان ویلایی دوبلکس 200 متری

در ساخت و ساز خانه های ویلایی باید نکات زیادی را به یاد داشته باشیم و البته این امر با دشواری های زیادی همراه خواهد بود. خانه ویلای دوبلکس دارای بخش های مختلفی است و در هر طبقه این خانه ویلایی فضاهای مختلفی ایجاد می‌شوند. طرح و مدل نقشه بستگی به سلیقه معمار دارد.

ممکن است سازنده سبک سنتی خانه را انتخاب کند و در مواردی هم ممکن است که طراحی مدرن برای ساخت و ساز مد نظر باشد. باید بدانیم که تعریف از خانه دوبلکس چیست. پلان ویلایی دوبلکس ۲۰۰ متری باید دارای ویژگی هایی باشد و استاندارد هایی باید در آن رعایت شود تا در ساخت و ساز مشکلی به وجود نیاید.

1) خانه‌ های ویلایی در بین خانواده ه‍‌ا بسیار محبوب است و البته هزینه ساخت آن هم بیشتر از آپارتمان‌های چند طبقه است. در صورتی که خانه ی ویلایی دوبلکس ساخته شود، باید نقشه دقیق ‌تر و با در نظر گرفتن موارد زیادی ساخته شود.

معمولاً در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری در طبقه اول اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام قرار می ‌گیرند. در طبقه دوم خانه‌ های دوبلکس اتاق خواب‌ها و همچنین سرویس بهداشتی قرار می‌گیرند. در این بین راه‌ پله‌ای هم وجود دارد که رابط بین طبقه اول و دوم است. راه ‌پله در مدل های مختلف وجود دارد.

خانه ویلایی| آشپزخانه| پارکینگ| اتاق خواب| سرویس بهداشتی| دکوراسیون| پلان خانه ویلایی

2) خانه‌ های ویلایی و همچنین دوبلکس زیبایی خاصی دارند و در مواردی هم صرفاً برای سکونت از آن ‌ها استفاده نمی ‌شود. در مشاغل‌ مختلف خانه‌های ویلایی دوبلکس استفاده می‌شوند. این خانه‌‌ ها می‌ توانند محل مناسبی برای برگزاری جشن‌ عروسی باشد.

در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری جایگاه اتاق ‌های مختلف و همچنین نمایی که برای آن در نظر گرفته شده است به صورت فرضی رسم می ‌شود. سبک و طرحی که برای ساخت خانه ‌های ویلایی به کار گرفته می ‌شود، با توجه به مواردی که از آن استفاده می ‌شود متفاوت خواهد بود. در طبقه اول سرویس بهداشتی به دو صورت فرنگی و ایرانی قرار داده می ‌شود.

3) در ساخت خانه‌ های ویلایی از طراحی‌ های لوکس و مدرن استفاده می ‌شود البته در مواردی هم مشاهده می ‌شود که نمای سنتی استفاده می‌شود. به هر شکل سلیقه‌ی سازنده در شکل خانه ویلایی تأثیرگذار خواهد بود.

در طراحی پلان ویلای دوبلکس ۲۰۰ متری علاوه بر ساخت و ساز خود ویلا، به اطراف آن و محوطه توجه زیادی اختصاص داده می ‌شود. اطراف این ویلاها معمولاً فضای سبز و وسایل سرگرمی قرار داده می ‌شوند. البته معمولاً در محوطه ویلا فضایی هم به عنوان پارکینگ در نظر گرفته می شود. طراحی و ساخت ویلاها زمان‌بر خواهد بود و همچنین هزینه های آن بیشتر خواهد بود.

4) در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، فضای کلی و همچنین محل قرار گرفتن فضاهای مختلف به صورت طبیعی طراحی شده است. در ابتدا اتاق نشیمن قرار می‌گیرد. در اتاق نشیمن طراحی مبلمان و همچنین دکوراسیون صورت گرفته است.

در این خانه ویلایی پارکینگ اختصاصی در نظر گرفته شده است. اطراف ویلا گل‌کاری شده است و به طور کلی فضای سبز مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است. دیوارها از جنس چوب هستند و طراحی مدرن در آن اعمال شده است. برای اتاق‌های خواب و همچنین اتاق نشیمن پنجره‌هایی در نظر گرفته شده‌اند که نور مورد نیاز ویلا را تأمین می‌کنند.

خانه ویلایی| آشپزخانه| پارکینگ| اتاق خواب| سرویس بهداشتی| دکوراسیون| پلان خانه ویلایی دوبلکس

5) در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، معماری مدرن صورت گرفته است. این سبک مدرن خیره‌کننده با استفاده از تضادهای قوی و خطوط هندسی تیز، طراحی مناسبی را برای ویلا به وجود آورده است. ایوان به صورت پوشیده شده و همچنین گاراژ متصل به عمق برای این ویلا تعبیه شده است.

در هر قسمت از این خانه مدرنیته مشاهده می‌شود. 3 اتاق خواب در طبقه دوم این ویلا تنظیم شده است. آشپزخانه بزرگ، اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری در این پلان از طراحی ویژه‌ای برخوردار هستند. پنجره‌های خیره‌کننده زیبایی خاصی به این ویلا می‌دهند.

6) در این پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، مساحت ویلا بسیار بیشتر از چیزی که هست به نظر می‌رسد. این ویلا به طور کل 200 متر است. راه پله ی آن به صورت مارپیچ طراحی شده است و یک آشپزخانه و اتاق غذاخوری هم در طبقه بالا قرار دارد.

سه اتاق خواب در پلان تعبیه شده است که مساحت نسبتاً برابری دارند. دو حمام در این ویلا در نظر گرفته است که یکی در طبقه اول و دیگری در طبقه دوم است. اتاق غذاخوری با متراژ حدوداً 4 متر، اتاق نشیمن و ورودی دارای پنجره‌ هایی با ابعاد مناسب هستند.

7) در این پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، طراحی بر اساس ایده‌های زیبایی شناختی صورت گرفته است. از فضای خانه استفاده بهینه صورت گرفته است و در زیر بالکن ویلا فضای مناسبی جهت پارک کردن اتومبیل طراحی شده است. در هر طبقه در فضای مشخصی پنجره قرار گرفته است.

طراحی کلی ویلا مدرن است و دارای 3 اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی در طبقه دوم قرار گرفته‌اند. در این طراحی اقداماتی برای افزایش زیبایی سازه صورت گرفته است. در محوطه ویلا به صورت منظم و کادربندی شده از فضای سبز استفاده شده است. از مساحت در نظر گرفته شده، به طور کامل استفاده شده است و هیچ فضای از دست رفته‌ای وجود ندارد.

خانه ویلایی| آشپزخانه| پارکینگ| اتاق خواب| سرویس بهداشتی| دکوراسیون| پلان خانه ویلایی دوبلکس 200 متری

8) در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، بیشتر فضا به اتاق خواب اختصاص داده شده است و برای اتاق نشیمن و سایر موارد فضای کمتری در نظر گرفته شده است. هر اتاق دارای پنجره‌های فانتزی و با چارچوب چوبی است.

به طور کلی در این ویلا طراحی براساس نمای چوب انجام شده است. این ویلا برای خانواده های کم جمعیت مناسب است. آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام در فضای محدودی قرار گرفته‌اند. دکوراسیون کلاسیک که برای این ویلا طراحی شده است. بعد از ورودی، اتاق خواب قرار دارد.

9) در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، به صورت عمده از چوب برای ساخت ویلا استفاده می‌شود. نمای بیرونی این پلان سنتی و قدیمی است. سقف شیروانی در این پلان معمولاً زیبایی خاصی به ویلا می‌بخشد. جلوی درب ورودی حصار و 3 پله قرار گرفته است.

از مساحت و زیربنای موجود، استفاده بهینه صورت گرفته است. اتاق زیرشیروانی علاوه بر بخش‌های دیگر یک ویلا در این پلان برنامه‌ریزی شده است. هزینه ساخت این پلان بستگی به نوع متریالی دارد که استفاده می‌شود. با توجه به این که از وسایل لوکس و مدرن استفاده نمی‌شود، به نظر می‌رسد که هزینه کمتری مورد نیاز باشد.

10) در پلان ویلایی دوبلکس 200 متری، فضای خاصی برای پارکینگ در نظر گرفته نشده است و اتومبیل در جلوی ویلا قرار داده می‌شود. بعد از عبور از درب ورودی وارد اتاق نشیمن شده و بعد از آن در فضای بزرگتری اتاق ناهارخوری قرار گرفته است. روبروی اتاق نشیمن راه پله قرار گرفته است. کف این ویلا از چوب است. پله‌ها و بخشی از نمای بیرونی هم از چوب هستند. استفاده از چوب باید نمایی سنتی به این پلان بدهد اما چنین نیست و ظاهر مدرن به نظر می‌رسد. اتاق خواب‌ها در طبقه بالا قرار و در کنار سرویس بهداشتی طراحی شده‌اند.

Comments
Write a comment Close

0912-6936895