Search
US Dollar
English
Back to all

نکات مهم در مورد گرین وال

نکات مهم در مورد گرین وال

دیوار سبز شامل گیاهانی است که توسط سیستم های عمودی پشتیبانی می شوند و به دیوار داخلی یا خارجی متصل می شوند. اگرچه در برخی موارد می تواند مستقل باشد ، اما در عین حال می تواند سقف های سبز ، دیوارS سبز ، انواع پوشش گیاهی ، محیط کشت را به یک سیستم واحد برای آبیاری و زهکشی تبدیل کند.


انواع دیوار سبز


دیوار سبز کابلی


از کابل‌های روکش‌دار با ضریب حرارتی بالایی ساخته می‌شود که به یک اسکوپ استیل یا مهارکننده، متصل شده و شامل تجهیزات مکملی چون فلاور باکس در ابعاد مختلف است.


گیاهان دیوار سبز کابلی


در این نوع از دیوار سبز می‌توان از انواع پوشش‌های گیاهی رونده استفاده کرد.


نحوه اجرای دیوار سبز کابلی


با در نظر گرفتن ابعاد دیوار ، جعبه های گل در جهت طولی دیوار قرار دارند. از آنجا که اکثر خزنده ها معمولاً 5/3 تا 4 متر رشد می کنند ، ارتفاع جعبه های گل باید تا 4 متر باشد و به ازای هر متر طول باید یک جعبه گل وجود داشته باشد. روی دیوار با اسکوپ فلزی ، شبکه ای از کابلهای فولادی ایجاد می شود ، سپس خزنده درون گلدان کاشته می شود تا بعد از مدت زمان مشخصی بتواند بر روی این کابل ها صعود کرده و تمام سطح دیوار را بپوشاند. فاصله اسکوپ فلزی باید بین 25 تا 30 سانتی متر و فاصله کابل ها بین 17 تا 23 سانتی متر باشد.


بستر کاشت دیوار سبز کابلی


در داخل کلیه باکس‌ها لایه محافظی برای خاک، یک لایه ضد ریشه و یک لایه نگه‌دارنده آب و لایه هوارسان ریشه در نظر گرفته می‌شود.


سیستم آبیاری خودکار دیوار سبز کابلی


برای ذخیره آب برای آبیاری از یک یا چند منبع استفاده می شود ، سپس با لوله کشی مناسب و نصب نازل در هر بستر سیستم آبیاری اتوماتیک کامل می شود. هر منبع مجهز به یک دستگاه کنترل الکتریکی برای آبیاری روزانه و خودکار بر اساس حجم و نوع پوشش گیاهی دیوار است.


دیوار سبز مدولار


از پانل‌های پیش ‌ساخته تشکیل ‌شده که به‌ صورت مدولار قرار می‌گیرند. این پانل‌ ها بروی دیوار نصب‌شده و سپس گیاه درون آن ها کاشته می‌شود.

دیوار سبز مدولار


اجرای دیوارسبز مدولار


پروفیل های آهنی بر روی شبکه های دیوار نصب می شوند. گلدان های گالوانیزه پیش ساخته که کاملاً ضد زنگ نیستند ، در فواصل منظم بر روی دیوار قرار می گیرند. لایه های فیلتر و زهکشی در داخل این جعبه های گل قرار داده شده است.گیاهان استفاده شده در این مدل از Green Wall همیشه سبز و متراکم هستند. بنابراین بعد از رشد گیاه فلاورباکس ها قابل‌رؤیت نمی‌باشند.


محل اجرای دیوار سبز مدولار


این نوع از دیوار سبز برای تراس، لابی و پشت‌بام قابل‌اجرا بوده و اغلب به‌صورت مینیاتوری و در ابعاد کوچک اجرا می‌شود.


دیوار سبز مدولار پانلی


این نوع دیوار از نوع دیوار سبز مدولار است. در این سیستم پنل های از قبل ساخته شده وجود دارد. این پانل ها که به صورت خطوط فولادی جوش داده شده و ورق های گالوانیزه هستند ، بر روی ساختمان نصب می شوند و گیاهان درون آنها کاشته می شوند و به طور خودکار آبیاری می شوند. پوشش گیاهی در نظر گرفته شده در این نوع دیوار سبز مدولار باید از نظر تراکم ، شرایط مراقبت و میزان رشد متناسب با این محیط انتخاب شود.


دیوار سبز مدولار داربستی


این سیستم همچنین یک سیستم شبکه دیوار سبز یا دیوار سبز مدولار است. همانطور که از نام آن مشخص است داربست سبک و سه بعدی دارد. این داربست ها از ساختمان دیوار جدا شده و گیاهان روی آن رشد می کنند. یکی از ویژگی های شبکه های دیوار سبز این است که از هر طریقی قابل پیاده سازی است. داربست آن از فلزاتی مانند فولادهای بازیافتی ساخته شده است.


دیوار سبز نمد پلیمری:


این سیستم متشکل از یک پارچه نمدی پلیمری با قابلیت زهکشی مناسب می‌باشد که به شکل مشخصی تا خورده بر روی قاب زیرساخت قرار می‌گیرد؛به نحوی که یک یا چند گلدان یا محفظه برای کشت عمودی به صورت ردیفی با جیب رو به بالا ایجاد گردد. این گیاه در غلاف اولیه قرار می گیرد و در این ظروف پرورش می یابد. این روش پیاده سازی نسبت به سایر سیستم های پیاده سازی دیوار سبز جدیدتر است و از مزایای بیشتری برخوردار است.

دیوار سبز نمد پلیمری


مزایای دیوار سبز نمد پلیمری:


این سیستم را می توان به سبکی سازه دیوارسبز، تعویض و تغییر آسان گیاهان، تهویه مناسب ریشه گیاهان، سیستم زهکشی قوی تر، آزادی عمل در انتخاب گیاهان مختلف و.. اشاره کرد. جنس سازه گرین وال از نمد ضد حریق است که می تواند مقاومت زیادی در برابر آتش و گرمای زیاد نشان دهد ، همچنین آبیاری گریل وال به صورت قطره و اتوماتیک صورت می گیرد .


دیوار سبز هیدروپونیک


کشت هیدروپونیک یکی از متداول ترین روش های کشاورزی است. در این سیستم گیاه به خاک احتیاج ندارد. در بستر هیدروپونیک که کاملاً خنثی است ، ریشه گیاه قرار داده می شود و مواد مغذی از طریق سیستم آبیاری اتوماتیک به گیاهان می رسد. در نتیجه همواره گیاهانی که در بستر کاشت هیدروپونیک قرار دارند بصورت یکنواخت تغذیه شده و آبرسانی به ریشه آنها انجام می گیرد.


مزایای دیوار سبز هیدروپونیک


در این روش ، محیط کشت پایه آب است. به عبارت دیگر ، هیچ خاکی وجود ندارد و آب تمام مواد مغذی مورد نیاز گیاهان دیوار سبز را تأمین می کنددیوار سبز که با این روش انجام می شود همیشه تازه و سرسبز است و گیاهان می توانند تا آنجا که ممکن است بستر هیدروپونیک اجازه رشد دهد و ریشه ها را می توان به راحتی در سراسر پوسته هیدروپونیک قرار داد.


دیوار سبز مصنوعی


دیوار سبز مصنوعی یک دیوار عمودی است که با قرار دادن تعدادی پانل در اندازه ها و شکل های مختلف در کنار هم ساخته می شود. پنل های دیوار سبز مصنوعی با میخ ، صفحه یا سیم بسته می شوند و سپس به دیوار متصل می شوند.


دیوار سبز مصنوعی می تواند در محیط های مختلفی مانند لابی ساختمان ها و هتل ها ، کافی شاپ ها و رستوران ها ، سالن ها و باغ ها و حتی مراکز فروش و منازل مسکونی مورد استفاده قرار گیرد.دیوار سبز مصنوعی ظاهری کاملاً طبیعی دارد ، در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم است و نفوذ حشرات برای آن دشوار است.

دیوار سبز مصنوعی


دلایل و انگیزه های استفاده از گیاهان مصنوعی در دیوار سبز


گیاهان مصنوعی به دلیل کمبود خاک ، آب و مواد مغذی گلدان یا بستر خاصی ندارند و وزن آنها بسیار سبک است. این وزن سبک یکی از مزایای بارز دیوار سبز مصنوعی نسبت به طبیعی است و برای نصب روی دیوارهای سست یا در ارتفاعات بسیار ایده آل است.


 رنگ سبز گیاهان باعث ایجاد آرامش و نشاط در انسان می شود. دیوار سبز مصنوعی منظره ای زیبا و دلپذیر را برای شما ایجاد می کند که حس خوبی از طبیعت به شما می دهد.دیوار سبز مصنوعی ، برای دویدن در لابی فروشگاه ها و مراکز خرید ، کافی شاپ ها ، رستوران ها ، ساختمان های اداری ، تجاری ، مسکونی و هتل ها ، ضیافت ها و مراسم و غیره یک انتخاب منطقی و مقرون به صرفه است. همچنین می تواند برای زیبایی نرده ها ، دیوارها ، ستون ها ، تراس های آپارتمانی ، نمایشگاه ها و مراکز خرید مورد استفاده قرار گیرد.نرده های آهنی و گاردریل های داخل ساختمان ها به طور کلی دید خوبی ندارند و نمای نامطلوبی ایجاد می کنند. استفاده از دیوار سبز مصنوعی محیطی زیبا و دلپذیر را برای شما ایجاد می کند.


تیپ های مختلف گرین وال و نکات مربوطه


اگر بخواهیم گرین وال را به سه نوع تقسیم کنیم ، هر یک از آنها نکات و شرایط خاص خود را دارند و باید کاملاً رعایت شوند.نوع اول از سیستم های پنلی به نام “سیج” و “پرووال” استفاده می کند که در واقع از قبل در پنل ها رشد می کنند و می توانند در داخل یا خارج ساختمانها و در هر شرایط آب و هوایی قرار بگیرند.


نوع دوم متعلق به سیستم طبقاتی مخصوصی است که صفحه های داخلی بسیار رایجی دارد و ورسا وال نام دارد. این نمونه باعث می شود گیاهان قبل از رشد در خارج از ساختمان قرار بگیرند و در نهایت به دیوارها اضافه شوند. انعطاف پذیری این سیستم زیاد است و منجر به پوشاندن تمام سطوح می شود و در نهایت به هنر زنده نگه داشتن دیوارهای خانه تبدیل می شود.نوع دیگری از سیستم وجود دارد به نام دیوارهای خرد شده که برای فضای داخلی خانه استفاده می شود و در نهایت باید به راحتی جابجا یا تغییر مکان دهند و شامل سطح خوبی از سیستم ها باشد.


گرین وال که در شبکه های گرد موجود است ، یک صفحه سبک است که اغلب سفت و محکم است و به صورت سیستم های مستقل به صورت عمودی بر روی دیوار نصب می شود. این سازه برای ساختمانهای بلند بسیار خوب است ، اما ستونهای سبز یا اشکال چوبی درختان نیز وجود دارد که فضا و کامیون را محدود می کند.


تعدادی سیستم کایلی به نام طناب های مفتولی وجود دارد. طناب های مفتولی از قطعات و کابلهای فولادی کششی ساخته شده اند ، دارای فاصله دهنده و تجهیزات کمکی هستند و به طور کلی بر اساس سیم های عمودی و افقی و از طریق گیره ها به هم متصل می شوند.


نکات مهم در مورد گرین وال


از آنجا که ساختار گرین وال بسیار جذاب است و همه را به خود جلب می کند ، تعدادی از نکات و شرایط وجود دارد که اگر به درستی بررسی شود ، مطمئناً می تواند یک ساختار قابل قبول را نیز شامل شود. در این مقاله ، ما می خواهیم در مورد انواع گرین وال صحبت کنیم و نکات مربوطه را مرور کنیم. در خصوص گرین وال حجمی و کابلی اطلاعاتی ارائه دهید. کاربرد گرین وال را بررسی کنید و در آخر زمینه ای را که می توان گرین وال را اعمال کرد در نظر بگیرید.

اجرای گرین وال


نکات مربوط به اجرای گرین وال مدولار


اجرای گرین وال های کابلی به صورت موردی ارزیابی می شود. اولین قدم این است که اسکوب هایی فولادی را روی دیوار قرار دهید ، یک فاصله مشخص را طبق برنامه ارزیابی کنید و یک خط پوشش ضریب حرارتی پایین نصب کنید ، و در آخر این سیستم ها از طریق اسکوپ ها بافته می شوند. بافته شدن باید طبق طرح مورد نظر باشد ، و در آخر طبق این طرح جعبه های گل را در این زمینه نصب کنید و سپس کاشت گیاهان را در گلدان ها شروع کنید.

تحقق گرین وال به عنوان مدولار  کمی متفاوت از نوع کابلی است ، بنابراین ، در این روش ، جعبه گل مخصوص دیوار سبز مدولار  باید بر روی دیوار و در شرایط از پیش تعیین شده طراحی شود.این طرح پس از مدتی بدون تغییر باقی می ماند.

گرین وال های حجمی به معنای واقعی کلمه به معنی مدولار  است که از یک گلدان با اندازه 80 x 30 تشکیل شده است و با توجه به طرح ، اندازه به صورت شبکه طراحی می شود ، در حالی که اتصال دهنده ها و اتصالات توسط تیمی از ایجاد و نصب می شوند.


نکات مهم در مورد طریقه نصب و نگهداری green wall


برای نصب دیوار سبز برای پوشاندن نمای ساختمان می توانید آن را به دیوار بچسبانید و یا روی قلاب با فاصله 8 تا 45 سانتی متر نصب کنید. برای این نصب نیازی به غشا ضد آب نیست. عمق این سازه های طبقه بندی شده از سطح ساختمان محافظت می کند و از اتصال مستقیم گیاهان به دیوارها جلوگیری می کند ، در نتیجه از مشکلاتی که ممکن است یکپارچگی ساختمان را به خطر بیندازد جلوگیری می کند. این ساختارها به توزیع وزن گیاهان رونده روی صفحه یا دیواره کمک می کنند.

در سازه های طناب کابل و سیم ، لنگرها و حلقه ها را در یک طرف کابل نصب می کنند تا تنظیمات ساده ای برای رشد گیاه انجام شود. گیاهان خزنده بسته به نوع ، شکل ظاهری و کنترل محیط نیاز به رطوبت و هرس گاه به گاه دارند. این سازه به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد ، اما گاهی اوقات نیاز به نظارت بر اتصالات ساختاری آن دارد.

برای نصب و اجرای دیوار سبز با استفاده از پانل برای رشد گیاهان ، 6 تا 12 ماه قبل از تحویل ، گیاهان باید روی پانل ها کاشته شوند تا رشد و گسترش یابد تا پانل ها پر شود. قبل از تاریخ انتقال ، گیاهان را می توان به صورت افقی روی تابلو پرورش داد و سپس به صورت عمودی در محل نصب کرد. دیوارهای بتنی با چگالی بالا ممکن است ضد آب باشند ، اما نصب روی قاب های فلزی یا چوبی ممکن است به غشای ضد آب نیاز داشته باشد.

تقریباً 500 پنل دیوار سبز قاب دار در یک روز قابل نصب است. حداقل یک ماه قبل از نصب دیوار سبز ، یک سیستم آبیاری قطره ای اتوماتیک (بسته به سیستم ، در بالای دیوار یا به عنوان یک جدول جداگانه) باید برای تأمین آب و برق متصل شود. برای تزریق عناصر غذایی مایع به گیاهان توصیه می شود از الگوی باروری پیروی کنید. در هفته اول نصب ، گیاهان با رشد متوسط در تابلو باید یک بار در روز مرطوب شوند و سپس با حفظ رطوبت و بدون تجمع ، آب به گیاهان تأمین می شود.

نصب و نگهداری green wall


در مجموع مزایای گرین وال برای افراد عبارت‌اند از:


•    کاهش استرس و افزایش سلامت روان: دیوار سبز استرس فرد ناراحت را کاهش می دهد و با زیبایی که ایجاد می کند می تواند بر آرامش روانی فرد تأثیر بگذارد. مطالعات نشان داده است که با استفاده از گرین وال در دفاتر ، کارمندان می توانند بر وظیفه ای که به آنها محول شده است تمرکز کرده و آن را به طور کارآمد انجام دهند. دیوار سبز همچنین با تمیز کردن و تصفیه هوای محیط ، سلامت افراد را بهبود می بخشد و از شیوع بیماری در مطب یا خانه جلوگیری می کند.
•    تنظیم دما: دیوار سبز با ایجاد تعادل در میزان رطوبت داخل ساختمان ، شرایط طبیعی هوا را فراهم می کند. همچنین گرین وال میزان گرمای ورودی به ساختمان را تنظیم می کند. این بدان معنی است که اگر دیوار سبز در خانه ها یا دفاتر کار نصب شود ، لزوماً به تهویه مطبوع احتیاج ندارند. Green Wall همچنین با جذب گرمای محیط به کاهش اثرات جزایر گرما کمک می کند. در حقیقت ، دیوار سبز یک محافظ زنده برای انسان است که شرایط مناسبی را برای زندگی و سلامتی فراهم می کند.
•    تهویه هوا: دیوار سبز در داخل خانه مانند فیلترهای هوای طبیعی عمل می کند. در شهرها ، هوا اغلب با مونوکسیدکربن و سایر ناخالصی ها آلوده می شود. بنابراین عملکرد گرین وال حذف ناخالصی ها و تأمین هوای پاک به محیط است که در نتیجه آن مردم می توانند راحت تر نفس بکشند و از شر بیماری های ناشی از آلودگی هوا خلاص شوند.


جذب حشرات


موضوعی که بسیار مشکل ساز شده و مردم نگران آن هستند ، جذب حشرات ، پرندگان و آفات به گرین وال است. مسئله این است که گیاهان خزنده برای گرین وال انتخاب می شوند بنابراین یا میوه ای ندارند و یا به یک منبع غذایی تبدیل می شوند. این از تولید مثل حشرات در گرین وال جلوگیری می کند. خلاص شدن از شر حشرات به یکسری اقدامات احتیاطی احتیاج دارد ، به عنوان مثال ، نباید اجازه داد گیاه بیش از حد بلند شود یا چوب نباید پوسیده شود و بمیرد و باید مرتباً از بین برود. باید چوب را بررسی کنید و آسیب باید برطرف شود و باید آبیاری در زمان مشخصی متوقف شود، این باعث می شود گرین وال عمر طولانی تری داشته باشد.

Comments
Write a comment Close

0912-6936895