Search
US Dollar
English
Back to all

دیوار سبز مدولار چیست؟

این نوع از دیوار از پانل های از پیش ساخته که بصورت مدولار تشکیل شده اند ساخته شده و بستر کاشتن گیاهان هم به شکل فلاورباکس تهیه شده اند . این نوع از فلاورباکس ها روی زیر ساخت نصب می شوند و بر روی دیوار وصل شده و در کنار هم قسمتی از دیوار را می پوشاند. همان طور که از نامش مشخص است ، این دیوارها ساختار مدولار دارند؛ به این معنا که می توان فلاورباکس هایی را مانند پازل در کنار هم قرار داد تا دیوار را پر کند که این ویژگی کار نصب و اجرا را راحت می کند.

این روش در واقع یکی از بهترین و سریع ترین روش های اجرا کردن دیوار سبز است. این مدل از دیوار در واقع باعث قرار گرفتن تعدادی گلدان دیواری در ابعاد و اندازه های یکسان و با تعداد مشخص روی دیوار شده و می توان گیاهان مختلف را داخل گلدان های ایجاد شده کاشت.

یکی از نکاتی که می توان به آن توجه کرد این است که پنل هایی که در این دیوار وجود دارد قابل فرم دادن هستند تا به این ترتیب اشکال و منحنی های دلخواه و مورد نظر را ایجاد کرده و زیبایی منحصر به فردی را به وجود بیاورد . این نوع سیستم به خاطر مقاومتی که دارد می تواند به عنوان پل های بین قسمت های مختلف ساختمان و یا حتی به عنوان یک دیوار سبز مستقل استفاده شوند .


مراحل اجرای دیوار سبز مدولار


نقشه برداری درست ، بررسی کردن استحکام و تقسیم بار بر اساس نقشه های ساختمان ، بررسی کردن نیازهای اولیه ، ایده پردازی، طراحی کردن فضای سبز بر با توجه به فضا و نیاز مشتری ، تهیۀ نقشۀ سه بعدی و اجرا کردن آن طبق طراحی انجام شده از مراحل اجرای این دسته از دیوارهای سبز می باشد.


لایه های لازم برای انجام دیوار سبز


یک عایق رطوبتی مناسب ، لایه های طبقاتی ، لایۀ زهکشی شده ، لایه های مخصوص حفاظت از فرسوده شدن و شست و شوی خاک ، خاک های مخصوص دیوار سبز مدولار برای بستر سازی گیاهان .


تجهیزات دیوار سبز مدولار


این مدل از دیوار سبز یک راه حل عالی و کامل برای تبدیل شدن یک دیوار ساده و در اغلب اوقات کسل کننده و بی روح به یک دیوار جذاب و سرزنده است که به راحتی یک دیوار ساده را به یک محیط شبیه به باغ تبدیل می کند . گیاهانی که بر روی این دیوار قرار می گیرند از ساختمان در برابر اثرات بد نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند .

در دیوار سبز مدولار چه نوع گیاهی بکاریم ؟


یکی از نکات مهم در ساختن دیوار سبز، انتخاب کردن گیاه مناسب دیوار سبز است . در دیوارهای سبزی که که در فضای خارج از ساختمان اجرا می شوند نوع گیاهان محدود است. چون به دلیل تغییرات آب و هوایی ممکن است بعضی از گیاهان توانایی مقاومت نداشته باشند، پس بهتر است گیاهان بومی آن منطقه انتخاب شود. این نوع دیوار بیشتر در فضاهای داخل ساختمان اجرا می شود که از گیاهان متنوع تری می تواند استفاده کند چون شرایط مناسب برای پرورش گیاهان را ایجاد کرده و  به رشد آن ها کمک می کند.

در دیوار سبز مدولار چه نوع گیاهی بکاریم ؟

گیاهان همیشه سبز این شرایط را فراهم می کنند که دیوار سبز در همۀ فصول سال سبز باقی بماند . با وجود اینکه انتخاب زیادی برای گیاهان دیوار سبز مدولار وجود دارد، نمی توان از هر نوع گیاهی استفاده کرد و باید در ارتباط با گیاهان سبز و سیستم دیوار سبز شناخت داشته باشیم. مناسب ترین نوع گیاهان برای دیوار سبز مدولار، گیاهانی هستند که نیازهای مشابه دارند و مراقبت کردن از آن ها راحت است .


عوامل موثر در انتخاب کردن گیاه برای دیوار سبز مدولار :


سرعت رشد

نیاز آبی

نیاز داشتن به نور

مقاومت داشتن در برابر سرما و گرما

عمق خاک مورد نیاز برای گیاه

تنوع رنگی 
مزایای دیوار سبز مدولار
نصب کردن سریع و راحت

ایجاد یک فضای دلپذیر از نظر بصری

ایجاد فضای سبزی با حداقل مصرف آب

تنظیم کردن درجه حرارت فضای داخل

جذب کردن پرندگان

تصفیۀ هوای آلوده داخل ساختمان

یک نوع عایق هستند و از بازتاب صدا جلوگیری می کنند

کم کردن گرمای طاقت فرسا

از بین برد غبار

حفاظت از ساختمان

تاثیر گذاری در سرمایش در فصل زمستان

عایقی بسیار مناسب در فصل تابستان

فیلتر برای مواد مضر

جذب کردن co2 و تولید اکسیژن


دیوار سبز مدولار در چه جاهایی کاربرد دارد ؟


این مدل از دیوارها یک تکنولوژی جدید است که بیشتر در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان ها کاربرد دارد مانند : ساختمان های مسکونی ، لابی هتل ها، ساختمان های تجاری ، اداری ، فروشگاه ها و رستوران ها. کاربرد دیگر آن در بالکن ها و تراس های خانه ها ، لابی ساختمان های مسکونی ، راه پله، راهرو و منازل است .با وجود اینکه نام این سیستم دیوار سبز مدولار است ولی می توان از آن حتی بصورت عمودی هم استفاده کرد بدون اینکه نیاز به دیوار داشته باشند که البته در اینجا نیاز به یک سازۀ عمودی دارند که بتوانند بر روی آن، شاسی کشی را انجام دهند .

دیوار سبز مدولار در چه جاهایی کاربرد دارد ؟


دیوار سبز مدولار، قابل تعمیر است ؟


 این نوع دیوار ها بر عکس دیوارهای سبز که بستر کاشت آنها نمدی است ، قابل تعمیر هستند. اگر فلاورباکس هایی که مورد استفاده قرار گرفته اند از جنس ورق گالوانیزه و با رنگ پودری کره ای باشند ، زنگ زده نمی شوند و اگر به هر دلیلی قسمتی از دیوار دچار مشکل شود می توان آن قسمت را جدا و تعمیر کرد، در حقیقت مدولار بودن این سیستم این امکان را ایجاد کرده است . این گیاهان همانند بقیه گیاهان به مراقبت و توجه نیاز دارند .


هزینه دیوار سبز مدولار


عواملی که بر قیمت تاثیر دارند : نوع گیاهی که در این دیوار استفاده می شود ، سیستم آبیاری ، تجهیزات و وسایلی که برای نصب و اجرای این دیوار مورد نیاز است. در حقیقت سختی کار بر می گردد به فضایی که قرار است این نوع دیوار نصب شود و همین طور ابعاد دیوار سبز با تعداد فلاورباکس هایی که لازم است نیز در قیمت تاثیر گذار است . دیوار سبز باعث می شود سبزی و طروات وارد خانه شود و آرامش خاصی را بر فضا حاکم می کند.

Comments
Write a comment Close

0912-6936895