Fa En سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 4 و 8 دقیقه

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان را دارا میباشد. از آن جایی که این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا در فصل پاییز است مسافران زیادی را در این فصل به خود جلب می‌کند.

سه شنبه 24 مهر 1397 ساعت 15:10

تاریخچه شهر آن آربور زیباترین پاییز جهان :

آن آربور (Ann Arbor)  نام شهری در جنوب شرقی ایالت میشیگان در ایالات متحده آمریکا است . ان آربور در سال ۱۸۲۴ توسط جان الن (به انگلیسی John Allen) و الیشا واکر رامزی (به انگلیسی Elisha Walker Rumsey) تأسیس شد. در ۲۵ می ۱۸۲۴ کاداستر آن در شهرستان وین (به انگلیسی Wayne) تحت نام اناربر (به انگلیسی Annarbour) ثبت شد. این نام توسط رامزی و الن و از روی نام همسرانشان انتخاب شد. اسم همسر هر دو ان (آنا) (به انگلیسی Ann) بود. قسمت دوم نام شهر به درختانی که در بیش از ۶۴۰ هکتار از زمین‌های خریداری شده توسط آن دو پراکنده بودند اشاره دارد. این درخت بلوط خاردار (به انگلیسی Burr oak) نام دارد.

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان

ان آربور در سال ۱۸۲۷ مرکز شهرستان واشتناو شد و در سال ۱۸۳۳ به عنوان روستا به رسمیت شناخته شد. بنگاه زمین فروشی ان آربور ۴۰ هکتار از زمین‌های آماده نشده را کنار گذاشت و آن را برای احداث مرکز ایالت میشیگان پیشنهاد داد ولی در نهایت این لنسینگ بود که برنده مزایده شد و مرکز ایالت به لنسینگ منتقل شد. در سال ۱۸۳۷ دانشگاه میشیگان، که در آن زمان در دیترویت دایر بود، این زمین را قبول کرد و پردیس خود را به این شهر منتقل کرد.

جمعیت این شهر در حدود ۱۳۰۰۰۰ نفر است. ان آربور در شهرستان واشتناو (انگلیسی: Washtenaw) واقع شده‌است.

آب و هوای شهر آن آربور زیباترین پاییز جهان :

ان آربور آب و هوای قاره‌ای شرجی دارد که تحت تأثیر نزدیکی به دریاچه میشیگان به وجود آمده‌است. شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان از طبیعتی چهار فصل برخوردار است. زمستان‌های سرد با بارش متوسط تا سنگین برف با بهاری نسبتاً کوتاه از تابستان‌های گرم و مرطوب جدا شده‌اند. پاییز نیز به مانند بهار در این ناحیه عمر کوتاهی دارد.

متوسط دمای روزانه در ماه ژوئیه (۱۰ تیر تا ۱۰ مرداد) ۲۲٫۶ درجه سانتی گراد (۷۲٫۶ درجه فارنهایت) است.

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان را دارا میباشد. از آن جایی که این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا در فصل پاییز است مسافران زیادی را در این فصل به خود جلب می‌کند.

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان از نمونه شهرهایی در دنیا است که در فصل پاییز است. جنس، نوع درختان و پوشش آنها فضایی بسیار دل‌انگیز، منحصر بفرد و رویایی به این شهر می‌بخشد.

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان

 

شهر آن آربور زیباترین پاییز جهان با هفت شهر خواهر 

  • توبینگن، آلمان
  • بلیز سیتی، بلیز
  • هیکونه، شیگا، ژاپن
  • پیتربارو، آنتاریو، کانادا
  • جویگالپا، نیکاراگوئه
  • داکار، سنگال
  • رمدیوس، کوبا

فرودگاه شهر آن آربور زیباترین پاییز جهان

(به انگلیسیAnn Arbor Municipal Airport)  یک فرودگاه است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن ۱۰۶۷ متر است. این فرودگاه در شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان ، میشیگان کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در ارتفاع ۸۳۹ متری از سطح دریا واقع شده است.

دانشگاه میشیگان شهر آن آربور زیباترین پاییز جهان

 (به انگلیسیUniversity of Michigan)، یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا می‌باشد و در ایالت میشیگان و شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان واقع شده‌است. این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس دانشگاهی دیگر در شهرهای دیربورن و فلینت می‌باشد و یک مرکز پژوهشی در شهر دیترویت دارد. این دانشگاه یکی از اعضای بنیادین انجمن دانشگاه‌های آمریکایی نیز می‌باشد. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت میشیگان است که در سال ۱۸۱۷ میلادی در شهر دیترویت بنیانگذاری شد، درست ۲۰ سال پیش از اینکه منطقه میشیگان به‌طور رسمی به ایالت تبدیل شود.

از زمان تأسیس دانشگاه به سال ۱۸۳۷، تاریخچه شهر و دانشگاه به شدت به هم پیوند خورده‌اند. شهر در سال ۱۸۳۹ و با ورود راه‌آهن مرکزی میشیگان و همچنین خط آهن شمال - جنوب که ان آربر را به تولدو و جنوب متصل می‌کرد، به یک قطب حمل و نقل محلی بدل شد. در طول دهه‌های ۱۸۴۰ و ۵۰ میلادی، مهاجران و مؤسسان همچنان به این شهر کوچ کردند. در حالی که ساکنین ابتدایی بیشتر ریشه بریتانیایی داشتند، در این دو دهه شهر بیشتر شاهد ورود آلمانی‌ها، ایرلندی‌ها و سیاه پوستان بود. در سال ۱۸۵۱ شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان به عنوان شهر به رسمیت شناخته شد. 

نامداران شهر آن آربور زیباترین پاییز جهان

این دانشگاه ۷ برنده جایزه نوبل، ۱۱۶ قهرمان المپیک، ۱۶ برنده جایزه مؤسسه مک آرتور و ۱۸ برنده جایزه پولیتزر را به جهان معرفی کرده‌است. از فارغ التحصیلان بنام این دانشگاه می‌توان به جرالد فورد رئیس‌جمهور سابق آمریکا و لاری پیج بنیان‌گذار شرکت گوگل اشاره کرد مایکل فلپسورزشکار سرشناس دارنده شانزده مدال المپیک و مدونا خوانندهٔ اسطوره‌ای موزیک پاپ نیز در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

دانشگاه میشیگان دارای معتبرترین تیم‌های ورزشی در سطح دانشگاهی در ایالات متحده‌است. به خصوص تیم‌های فوتبال آمریکایی و هاکی دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور بسیار شناخته شده و قدرتمند هستند. ورزشگاه خانگی تیم فوتبال دانشگاه میشیگان بزرگترین ورزشگاه کشور آمریکا و سومین ورزشگاه ورزشی بزرگ جهان با گنجایش ۱۱۰۰۰۰ نفر می‌باشد.

 

شهر ان آربور زیباترین پاییز جهان

ثبت نظر

ارسال