بازسازی دکوراسیون آشپزخانه

  • شنبه 10 شهریور 1397 ساعت 13:37

اخبار => باز سازی دکوراسیون

 فصل تابستان فصل بازسازی دکوراسیون است! در تعطیلات فصل تابستان و هوای آفتابی آن، خستگی باقیمانده از کار کردن فشرده در فصل زمستان را از خود دور کرده و بدن و روح خود را بازسازی می کنیم.
بازسازی دکوراسیون آشپزخانه

 فصل تابستان فصل بازسازی دکوراسیون است! در تعطیلات فصل تابستان و هوای آفتابی آن، خستگی باقیمانده از کار کردن فشرده در فصل زمستان را از خود دور کرده و بدن و روح خود را بازسازی می کنیم. هم چنین یکی از بهترین زمان ها برای بازسازی خانه ها نیز زمانی است که هوا گرم و خشک باشد؛ یعنی فصل تابستان. اگر خانه شما نیازی به بازسازی داشته باشد، دیوار ها نیاز به رنگ داشته باشند و یا نیاز به تغییرسیستم لوله کشی خانه وجود داشته باشد، معمولا فصل تابستان برای این کار ها فصل مناسبی خواهد بود.

البته این موضوع که هر سال تمام خانه بازسازی شود امکان ندارد، زیرا هم خسته کننده است، هم هزینه بردار بوده و هم غیر ضروری خواهد بود، اما کارشناسان توصیه می کنند که هر سال یک تغییر کوچک در خانه خود ایجاد کنید، زیرا تغییرات کوچک، راحت و بدون هزینه برای روحیه انسان بسیار مناسب بوده و کیفیت زندگی روزانه را افزایش می دهد.

در راس مکان هایی که در کیفیت زندگی روزمره ما بسیار تاثیر گذار هستند، بدون شک آشپزخانه قرار دارد. اگر در آشپزخانه ویژگی ای وجود داشته باشد که باعث آزار ما شود قطعا در تمام فضای خانه تاثیر گذار خواهد بود، زیرا آشپزخانه مکانی است که بسیار مورد کاربرد قرار داشته و رفت و آمد به آن بسیار است. به همین دلیل اگر ویژگی ای در آشپزخانه وجود دارد که می خواهید آن را تغییر دهید و یا از ظاهر آن خسته شده اید، ایجاد تغییر را به تاخیر نیندازید و کار را هم اکنون شروع کنید.

برای ایجاد تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی آشپزخانه نیازی نیست که تعمیرات بزرگ انجام داده و هزینه زیادی صرف کنید

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه با روش های ساده

 

درب کابینت های آشپزخانه را رنگ کنید

در واقع تنها چیزی که برای یکی از راه های اقتصادی و تاثیر گذار برای ایجاد تغییرات در آشپزخانه نیاز دارید، رنگ مناسب و قلموی مخصوص خواهد بود! با استفاده از رنگ های مخصوص سطوح که با تکنولوژی جدید تولید شده اند می توانید به راحتی هر سطحی را که می خواهید بدون نقص رنگ آمیزی کنید. تغییر دادن رنگ کنونی درب کابینت ها و انتخاب یک رنگ ترند و محبوب، تغییری چشم گیر و تاثیر گذار در ظاهر آشپزخانه ایجاد خواهد کرد.

دیوار ها را فراموش نکنید

اکنون که شروع به رنگ آمیزی کابینت ها کرده اید، توصیه می کنیم که دیوار ها را نیز فراموش نکنید. دیوار ها نه تنها برای آشپزخانه، بلکه در تمام نقاط خانه به عنوان عنصری بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی به شمار می روند، حتی بی روح بودن رنگ دیوار ها در دلگیر شدن فضای خانه نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود. مطمئن باشید که اگر هم رنگ کابینت ها و هم رنگ دیوار های آشپزخانه را تغییر دهید، احساس خواهید کرد که بازسازی ای کلی در آن انجام شده است.

با وجود رنگ های کاربردی و لوازم آسانی که امروزه تولید می شوند، کار رنگ آمیزی مانند گذشته سخت و دشوار نیست. اکنون دیگر نیازی نیست که با رنگ های روغنی ای که روز ها طول می کشید تا خشک شوند، رنگ هایی که بوی آن ها تا مدت ها از بین نمی رفت و رنگ هایی که زمانی که توسط افراد متخصص مورد استفاده قرار نمی گرفتند جای رد قلم مو ها باقی می ماند، سر و کار داشته باشید.

کاشی ها در بازسازی آشپزخانه

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر دیوار های آشپزخانه با کاشی پوشانده شده باشند رنگ آن ها را نیز می توان تغییر داد؟ تعجب نکنید. شاید این کار به اندازه رنگ کردن درب کابینت ها ساده نباشد، اما امروزه امکان رنگ کردن کاشی ها و حتی ایجاد طرح با شابلن های مخصوص نیز وجود دارد! همان طور که گفته شد، بدون هیچ گونه باز سازی ای می توانید با استفاده از رنگ های نسل جدید و مخصوص همه چیز را تغییر دهید.

البته رنگ کردن کاشی ها نسبت به سایر سطوح نیاز به شجاعت بیشتری دارد. اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید می توانید از برچسب های مخصوصی که برای پوشش کاشی ها تولید شده اند استفاده کنید. با استفاده از این برچسب ها که کاربرد آن ها بسیار آسان است می توانید طرح و ظاهر کاشی ها را تغییر دهید.

دیوار ها را تزئین کنید

شخصیت بخشیدن به آشپزخانه همیشه در ایجاد فضایی متفاوت تاثیر گذار خواهد بود. معمولا در آشپزخانه هایی که دارای متراژ کوچک هستند برای شخصیت بخشیدن به مکان از دیوار ها استفاده می شود. نصب تابلو هایی که سلیقه شما را به نمایش می گذارند و یا نصب عکس ها و تصایر شخصی بر روی دیوار ها می تواند به آشپزخانه شما کاراکتری منحصر به فرد ببخشد.

تمیزی هود آشپزخانه

یکی از مکان هایی که معمولا تمیز کردن آن فراموش شده و یا مورد توجه قرار نمی گیرد، فیلتر های هود آشپزخانه است که در اصل باید به طور مرتب تمیز شوند. هنگام ایجاد تغییرات در آشپزخانه، تمیزی بدون نقص هود را نیز فراموش نکنید. شاید تصور کنید که این موضوع تاثیری در ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه ندارد، اما هودی که فیلتر های آن کاملا تمیز شده باشد نو و جدید به نظر خواهد رسید و به معنای واقعی فضای آشپزخانه را تغییر خواهد داد. فراموش نکنید که برای تجربه یک فضای جدید، تمیزی مکان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

میز و صندلی آشپزخانه

اگر برای بازسازی آشپزخانه بودجه کافی در اختیار دارید، به شما توصیه می کنیم که در صورت قدیمی شدن میز و صندلی های موجود در آشپزخانه آن ها را هر چه سریع تر تغییر دهید. استفاده از میز و صندلی چوبی به محیط آشپزخانه، گرما، آرامش و ظاهری شیک و زیبا خواهد بخشید. این موضوع فقط در مورد میز و صندلی ها صدق نمی کند، تا جای ممکن هر وسیله پلاستیکی ای که در آشپزخانه قرار دارد را با مدل چوبی آن تعویض کنید. این گونه فضایی بسیار سالم و زیباتر ایجاد خواهید کرد.

جزئیات در بازسازی آشپزخانه

در نهایت تمام جزئیات موجود در آشپزخانه را از نظر گذرانده و با ایجاد تغییرات کوچک، تاثیراتی بزرگ ایجاد کنید. برای مثال دستگیره کابینت ها را در نظر بگیرید. دستگیره های کنونی و قدیمی درب کابینت ها را باز کرده و دستگیره هایی شیک و جدید که به راحتی می توانید از فروشگاه های مخصوص خریداری کنید را به جای آن ها بر روی درب ها ببندید. این گونه آخرین تغییرات را در آشپزخانه جدید خود ایجاد خواهید کرد.

با ایجاد تغییرات ساده و کم هزینه ای در دکوراسیون داخلی آشپزخانه که در این مطلب ارائه شد یکی از اصلی ترین مکان های محیط زندگی خود را تغییر داده و از گذراندن زمان خود در آن لذت ببرید.

 


ارسال نظر

ارسال