Fa En پنجشنبه 21 فروردین 1399 ساعت 13 و 52 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

بازسازی مغازه

بازسازي| بازسازي مغازه| ديوار| سقف| چرا باید بازسازی مغازه را انجام دهیم؟

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام شود، اضافه کردن جلوه‌های بصری به مغازه است که می‌تواند در فروش محصولات بسیار تأثیرگذار باشد.

دوشنبه 19 اسفند 1398 ساعت 15:26

ساختمان‌ها و بناهای مختلف از ویژگی‌هایی برخوردار هستند که در دوره‌ تأسیسشان از برتری ویژه‌ای برخوردار بودند اما بعد از گذشت چند سال نیاز به ایجاد تغییر در آن‌ها هست. در واقع بنا به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به بازسازی پیدا می‌کند. بازسازی با یکسری قوانین و اصولی انجام می‌شود و در بازسازی مغازه هم این اصول رعایت می‌شود.

 

چه موقع بازسازی مغازه باید انجام شود؟

 

مغازه با در نظر گرفتن  اینکه برای چه مشاغلی در نظر گرفته شده است، باید ساختار متفاوتی داشته باشد البته تعمیراتی هم به دلیل فرسودگی بنا و آسیب‌دیدگی‌ها انجام می‌شود. تغییرات اصلی که در بازسازی مغازه انجام می‌شود را می‌توان با هزینه‌های مختلفی انجام داد و در صورتی که بودجه محدود باشد می‌توان بعضی از بخش‌ها را حذف کرد.

در برخی موارد ممکن است که نیاز به تخریب کلی بنا داشته باشیم اما در مواردی هم تغییرات جزئی برای این امر کفایت می‌کند. بازسازی چه به صورت کوبیدن و از نو ساختن و چه تغییرات جزئی که به انتخاب خود فرد انجام می‎شوند، باید توسط متخصصان انجام شود. برای اینکه نتیجه مورد نظر در بازسازی مغازه محقق شود باید آن را به دست مهندسان و یا طراحان داخلی سپرد.

 

بازسازی| بازسازی مغازه| دیوار| سقف| چه موقع بازسازی مغازه باید انجام شود؟

 

مواردی که در آن نیاز به بازسازی مغازه هست به این شرح است:

 

1.عوض کردن قفسه‌های مغازه به خاطر تغییر شغل

2.در صورتی که دیوارها نیاز به ترمیم رنگ دارند

3.قدیمی بودن درب ورودی مغازه

4.نداشتن طراحی داخلی مناسب

5.ساخت نامناسب فضای مغازه که فضا را برای کار محدود می‌کند

و...

 

در بازسازی مغازه چه کارهایی انجام داده می‌شود؟

 

برای بازسازی مغازه حتماً باید بودجه مقدور برای هزینه‌ها در نظر گرفته شود و بعد از آن اقدام به بازسازی شود. برنامه‌ریزی برای انجام این بازسازی باید به دست فرد متخصص انجام شود و با در نظر گرفتن ضوابط و محدودیت‌ها، برای صاحب مغازه فاکتور‌های اصلی را مطرح می‌کند.

اولین قدم مشاهده مکان مورد نظر است و بعد از آن باید سلیقه و انتظارات مشتری در اختیار متخصص امر بازسازی مغازه قرار بگیرد  تا با در نظر گرفتن آن‌ها پیشنهاد‌هایی را ارائه دهد. با در نظر گرفتن تمام شرایط حاکم بر مغازه باید مواردی را که به انجام رساندن آن‌ها امکان‌پذیر است را بیان کند.

بعد از مطرح شدن تمام این موارد برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این طرح انجام می‌شود. هزینه به انجام رساندن، مواد و مصالح مورد نیاز باید به صورت دقیق برآورد شوند البته ممکن است خطاهای کوچکی هم در این محاسبات وجود داشته باشد.

در بازسازی مغازه اصولاً بر روی تعویض امکانات داخلی و همچنین تغییر دکوراسیون تمرکز می‌شود. امروزه دکور چوبی و ام دی اف محبوبیت بیشتری دارد و البته جلوه زیبایی هم به مغازه می‌دهد. سیستم تهویه و یا سرویس بهداشتی ممکن است که نیاز به ساخت و یا تعمیر داشته باشد.

 

چه اقداماتی در بازسازی مغازه باید انجام شود؟

 

1.در صورتی که بافت مغازه قدیمی باشد بهتر است که تخریب کلی صورت بگیرد.

2.ساخت دیوار و در واقع طراحی جدید سازه

3.استفاده از کفپوش، سرامیک و غیره

4.طراحی دکور مورد نظر

و...

در اکثر موارد مغازه‌هایی که بازسازی می‌شوند درب‌های فلزی و قدیمی دارند که حتماً باید با درب‌های شیشه‌ای عوض شوند. در این صورت باید تخریب کلی درب مغازه انجام شود تا فضای مناسب برای درب شیشه‌ای ایجاد شود. نور در مغازه باید بیشتر از نور ساختمان مسکونی باشد زیرا مغازه برای فروش اجناس نیاز به تبلیغ آن‌ها دارد و تنها در صورتی می‌توان فروش خوبی به دست آورد که اجناس به خوبی نمایش داده شوند.

 

بازسازی| بازسازی مغازه| دیوار| سقف| چه اقداماتی در بازسازی مغازه باید انجام شود؟

 

در بازسازی مغازه موارد زیر را نباید فراموش کرد:

 

1.سیستم سرمایش و گرمایش باید حتماً کنترل شود

2.دیوارها با توجه فعالیت کاری مغازه ‌دار طراحی می‌شوند که چه چیزی بر روی آن‌ها قرار بگیرد

3.بررسی وضعیت محیطی مغازه

نوع کسب و کاری که در آن مغازه انجام خواهد شد نقش اصلی را در نوع بازسازی مغازه ایفا می‌کند زیرا تغییراتی که در آن انجام می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. برای پایین آوردن هزینه‌ها هم می‌توان اقداماتی را انجام داد.

 

چه قسمت‌هایی از مغازه را باید بازسازی کرد؟

 

ویترین مغازه یکی از مواردی است که حتماً بازسازی می‌شود. ویترین نقش اصلی را در مغازه دارد و حرفه‌‌ی مورد نظر باید در آن نمایش داده شود تا مشتری خود را جذب کند. بوتیک‌های لباس و یا کیف و کفش  بهترین ویترین‌ها را دارند زیرا به جذب مشتری به ‌آن‌ها بسیار کمک می‌کند.

برای بازسازی مغازه بهترین کار این است که بیشتر بودجه برای طراحی و اجرای دکور صرف شود در نظر گرفته شود البته نه در این حالت که بخش‌های ضروری‌تر را در نظر نگرفته باشیم. بعد از انتخاب ویترین و صرف هزینه برای آن باید به طراحی دکور پرداخت.

در طراحی دکور هم نوع کسب و کار مغازه‌دار اهمیت زیادی دارد زیرا دکور مغازه در صورتی که برای بوتیک لباس در نظر گرفته شود با موارد دیگر بسیار متفاوت است. در صورتی که دکور مغازه قدیمی باشد در واقع مغازه‌دار از رقبای خود عقب خواهد بود زیرا این موضوع تأثیر مستقیم در جذب مشتری دارد. طراحی دکور هم باید به دست متخصص صورت بگیرد زیرا آن‌ها با در نظر گرفتن همه مسائل و با اطلاع از مد روز طراحی مناسبی را انجام می‌دهند. ویترین و دکور مغازه بخش‌های اصلی برای بازسازی مغازه هستند.

 

هزینه بازسازی مغازه به چه عواملی بستگی دارد؟

 

بازسازی مغازه تنها مربوط به ظاهر آن نمی‌شود بلکه ممکن است که مشکلاتی در آن بنا وجود داشته باشد که نیاز به اقدامات جدی‌تری دارد.  فرسودگی عامل اصلی در این موضوع است. در صورتی که مغازه از نظر فیزیکی مشکلاتی داشته باشد بهتر است که تعمیرات اساسی صورت بگیرد زیرا این فرسودگی بعداً مشکل‌ساز خواهد بود.

هزینه‌ بازسازی مغازه به عوامل زیادی بستگی دارد و البته می‌توان این هزینه‌ها را کنترل کرد. برای کم کردن هزینه‌ها می‌توان اقداماتی را انجام داد مثلاً برای کف مغازه از مواد ارزان‌تر اما با کیفیت استفاده کرد و یا از لوستر‌های معمولی اما زیبا استفاده کرد.

در صورتی که  قدیمی بودن مغازه و آسیب‌های محیطی که به آن وارد شده است زیاد باشد، باید تخریب کلی صورت بگیرد و هزینه‌ آن بسیار بیشتر از تعمیرات است. بهترین کار این است که موسسه مناسب برای بازسازی مغازه پیدا کرده و  کار را به دست آن‌ها بسپارید. مهم‌ترین موضوعی که در طراحی و بازسازی مغازه باید رعایت شود این است که اقدامات بازسازی مطابق با استانداردها صورت بگیرد و در عین حال سلیقه مغازه‌دار هم باشد.

 

بازسازی| بازسازی مغازه| دیوار| سقف| هزینه بازسازی مغازه به چه عواملی بستگی دارد؟

 

مراحل بازسازی مغازه چگونه است؟

 

بازسازی مغازه با وجود اینکه به نظر می‌رسد از بازسازی خانه آسان‌تر است ولی مشکلات خود را دارد و نمی‌توان گفت که از نظر هزینه و زمان راحت‌تر است.  بازسازی مغازه دو حالت دارد:

 

1.تعمیرات و بازسازی قسمت‌های اساسی که نقش اصلی را در حفظ بنا ایفا می‌کنند.

2.بازسازی تنها مربوط به دکور و زیبایی مغازه می‌شود.

 

با توجه به شرایط مغازه مورد نظر و اینکه چه تغییراتی در آن مورد نیاز است هر دو مورد و یا هر کدام به تنهایی انجام می‌شوند. در صورتی که فرسودگی در آن وجود داشته باشد انجام مورد اول ضروری و یا حیاتی است زیرا سلامت افراد را هم در خطر می‌اندازد.

بازسازی اول بیشتر مربوط به مغازه‌هایی می‌شود که دیوار آن‌ها نم دارد و یا به مرور زمان دچار ترک شده است. در وهله اول باید این دیوار‌ها بازسازی شوند و بعد از آن به کار‌های دیگر پرداخته شود. سفیدکاری و رنگ کردن دیوارها هم از کارهایی است که در بازسازی اول صورت می‌گیرد.

هر اقدامی که مربوط به زیبایی و جلب مشتری به برای خرید  می‌شود مربوط به بازسازی دوم می‌شود که ممکن است در برخی موارد هزینه آن بیشتر از مورد اول شود زیرا باید وسایلی هم خریداری شود.  

 

در بازسازی مغازه برای سقف چه اقداماتی صورت می‌گیرد؟

 

همیشه باید سقف مغازه مورد بررسی قرار بگیرد زیرا ممکن است ترک‌هایی داشته باشد که حتماً باید ترمیم شوند. حتی اگر این ترک‌ها بسیار کم هم باشند به مرور زمان ممکن است که بیشتر شوند.

برای زیباتر شدن مغازه می‌توان از سقف کاذب استفاده کرد اما ضرورتی برای انجام آن وجود ندارد و در صورتی که مغازه‌دار قصد صرفه‌جویی داشته باشد، می‌توان آن را از برنامه‌ریزی بازسازی مغازه حذف کرد. آن چیزی که می‌تواند به زیبا شدن دکور کمک بکند، چیدمان و طراحی درست است اما باید بدانیم در صورتی که مغازه از لوستر‌های زیبا و یا طراحی سقف مناسب هم برخوردار باشد از نظر بصری بسیار مناسب خواهد بود.

سقف معمولاً در بازسازی خانه بیشتر مورد اهمیت واقع می‌شود اما در مورد مغازه هم می‌توان در صورت مقدور بودن هزینه‌های اضافی این اقدام را انجام داد. سقف‌های کاذب در سایز و مدل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای بازسازی سقف استفاده کرد. سقف باید ترمیم شود اما ضرورتی برای اقدامات دیگر در مورد آن وجود ندارد. مهم‌تر از سقف درب‌ مغازه است که در صورت قدیمی بودن، نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

 

 بازسازی| بازسازی مغازه| دیوار| سقف| چرا باید بازسازی مغازه را انجام دهیم؟

 

چرا باید بازسازی مغازه را انجام دهیم؟

 

مغازه هدف‌هایی را به دنبال دارد که باید برای این هدف‌ها اقداماتی را انجام داد تا راحت‌تر اجناس مورد نظر خود را به فروش رساند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام شود، اضافه کردن جلوه‌های بصری به مغازه است که می‌تواند در فروش محصولات بسیار تأثیرگذار باشد.

از آنجایی که مشتری معمولاً به مغازه‌هایی مراجعه می‌کند که هم از نظر قیمت و کیفیت و هم از نظر ظاهر و محیط مناسب باشند،  در واقع در ابتدا قیمت برای مصرف‌کننده اهمیت دارد و بعد از محلی که از آن خرید انجام می‌دهد. بنابراین بهتر است که هزینه‌های زیادی را صرف بازسازی مغازه نکرده و سعی در به دست آوردن یک مغازه لوکس نداشته باشیم زیرا در این صورت باید اجناس را به قیمت‌های بالاتری به فروش رساند که این موضوع باعث از دست دادن مشتری می‌شود.

موسیقی در هنگام خرید می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و به همین دلیل بهتر است سیستم پخش موسیقی در مغازه تعبیه شود. در صورتی که مغازه دارای شرایط مساعدی نباشد مشتری سعی می‌کند تا هر چه زودتر از آنجا خارج شود و در نهایت خرید مورد نظر خود را انجام نمی‌دهد. به این منظور بهتر است که مشتری مدار بوده و به خواسته‌ها و انتظارات مردم توجه کرد.

 

چه امکانات دیگری را می‌توان در بازسازی مغازه به آن اضافه کرد؟

 

به هنگام خرید معمولاً خانم‌ها با کودکان خود بسیار آشفته می‌شوند و اغلب کودکان اجازه خرید کردن به آن‌ها نمی‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود که مشتری زودتر از اینکه خرید خود را انجام دهد مغازه را ترک کند. به منظور فراهم آوردن امکان خرید آسوده برای والدین و همچنین فضای سرگرمی برای کودکان می‌توان بخشی از مغازه را به آن‌ها اختصاص داد که البته می‌توان از آن درآمدی هم کسب کرد. خرید کردن موجب خستگی خواهد شد و بنابراین قرار دادن مبل مخصوص مغازه می‌تواند برای مشتریان خوشایند باشد زیرا نشان‌دهنده احترام و توجه فروشنده و مغازه‌دار به او است. امکانات ویژه‌ای را به غیر از انجام تغییراتی که در فرآیند بازسازی مغازه انجام می‌شود، می‌توان به مغازه اضافه کرد که سلیقه خود مغازه‌دار در آن‌ها نقش بسزایی دارد. قرار دادن تلویزیون هم می‌تواند مؤثر باشد و به ویژه برای آقایانی که با همسران سخت پسند خود به خرید می‌آیند می‌تواند خوشایند باشد.

 

نتیجه گیری

 

تمام چیزی که برای مغازه‌دار اهمیت دارد این است که بیشترین سود و استفاده را از مغازه خود ببرد اما به طور کلی در هر کاری بادی در ابتدا مقداری هزینه کرد تا بتوان نتیجه مورد نظر را به دست آورد. برای بازسازی مغازه هم ممکن است هزینه زیادی صرف شود اما برای شروع کار ضروری است و در نتیجه می‌توان انتظار داشت که درآمد زیادی در از آن به دست آورد.  

در هر کسب و کاری باید در ابتدا زمینه‌ به انجام رساندن آن وجود داشته باشد و درواقع باید در فضای مناسب به ارائه آن پرداخت به همین منظور می‌توان بازسازی مغازه را یکی مهم‌ترین عوامل در رونق کسب و کار دانست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سات چوبین سازه مراجعه نمایید.

 

 

 

  

 

 

ثبت نظر

ارسال