Fa En چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 16 و 54 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

چیدمان آشپزخانه بعد از بازسازی

بازسازی آشپزخانه| بازسازی| چیدمان آشپزخانه | بازسازی آشپزخانه کوچک |

بازسازی آشپزخانه | چیدمان آشپزخانه | در بازسازی آشپزخانه های کوچک باید کاری کنید که فضا بزرگ تر دیده شود. به جای خرید مبلمان بزرگ و جا گیر و سنگین از وسایلی سبک تر استفاده کنید تا مزاحمت ایجاد نکند .

یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 ساعت 14:35

چیدمان آشپزخانه بعد از بازسازی

 

1.انتخاب مبلمان متناسب با فضا

 

بعد از بازسازی آشپزخانه های کوچک، فضا آن قدری نیست که مبلمان به تعداد فراوان استفاده کنید. پس مبلمان را با در نظر گرفتن نیازتان و تمام  مسائل مربوط به آشپزخانه انتخاب کنید. شما می توانید با کمی خلاقیت و دقت به تمام خواسته های خود پاسخ دهید.

 

مبلمان نصب شده و ثابت:

 

مبلمان نصب شده در مقایسه با مبلمان ثابت فضای کمتری را اشغال می کند. مدل های حاضر مثل مدل های لب پنجره یا پیش خوان می توانند به گونه ای نصب شوند که فضای مناسبی برای غذا خوری یا نشیمن ایجاد کنند.

 متحرک ساختن آن ها نیز، بر تغییر پذیری آن می افزاید، از یک معمار بخواهید تا چند طرح برایتان آماده کند و یا اینکه خودتان طرح مد نظرتان را به او ارائه بدهید.

 

مبلمان تا شو:

 

وسایلی چون پیش خوان آشپزخانه که به جای میز آشپزخانه هم استفاده می شود، صندلی های تا شو و چهار پایه های تخت برای آشپزخانه انتخاب مناسبی به شمار می آید، اما باز هم لازم است مکانی برای نگهداری آن ها، در صورتی که از آن ها  استفاده نمی کنید، اختصاص دهید.

 

بازسازی آشپزخانه| بازسازی| چیدمان آشپزخانه |; بازسازی آشپزخانه کوچک |

 

 مدل های دیواری:

 

در بازسازی آشپزخانه محبوبیت شیکرها، به این علت است که صندلی ها را روی دیوار آویزان می کنند و فضای کف را افزایش می دهند. با خرید قطعه ای تخته انگشتی می توانید آن طرح را دربازسازی آشپزخانه اجرا کنید.

 

دوبله سازی:

 

بهترین مبلمان برای فضای کوچک مبلمان چند منظوره است: چهار پایه ای که به میز تبدیل می شود یا صندلی گودی که که فضایی برای انباری دارد یا صندلی هایی که به جای قفسه هم استفاده می شوند. چنین طرح های دو منظوره ای هم اکنون در دسترس اند، و می توانید با کمی جست جو طرح دلخواهتان را بیابید.

 

2.انتخاب مبلمان برای آشپزخانه های بزرگ:

 

امروزه، در بازسازی آشپزخانه با برداشتن دیوار های آشپزخانه آن را بزرگ تر می کنند و فضایی مناسب برای پخت پز و غذا خوری و نیز نشیمن ایجاد می کنند. این فضا های بزرگ چند منظوره بیشتر از آشپزخانه های معمولی نیاز به مبلمان دارند. در این آشپزخانه یک عدد کاناپه و یک جفت صندلی راحتی برای استراحت روزانه و کمی مبلمان های کوچک تر برای کودکان و نیز چند قفسه کتاب در گوشه ی انباری آنجا لازم است.

بعد از بازسازی آشپزخانه چیدمان موفق در چنین آشپزخانه هایی این نیست که کل آشپزخانه را با وسایلی زیر و درشت که هیچ هماهنگی باهم ندارند پرکنید. حتی اگر آشپزخانه فضاهایی مجزا و متفاوتی برای کارهای گوناگون داشته باشد، لازم است که چندان آن ها را از یکدیگر تفکیک نکنید، زیرا هم به لحاظ زیبایی شناختی و هم کاربردی فضا باید بعد از بازسازی و چیدمان یک دست به نظر آید.

به جای خرید اثاثیه و مبلمان سنتی، مثل کابینت های ردیفی ویا سرویس مبلمان سه تکه، از قطعات نا متعارفی استفاده کنید که هر جایی استفاده می شوند و کاربر های متفاوتی دارند. مثلا قفسه های چوبی ساده که برای که برای نگه داری سبد غذایی استفاده می شوند و روی آن هم می توان پوشه و کتاب قرار داد.

مبل کیسه ای برای استراحت و تماشای تلویزیون مناسب است. یک جفت چهار پایه مکعبی کنار هم می تواند به شکل یک میز در آید. خیلی از مبلمان استفاده نکنید زیرا فضا را شلوغ می کند و هزینه هنگفتی برایتان خواهد داشت.

 

بازسازی آشپزخانه| بازسازی| چیدمان آشپزخانه |; بازسازی آشپزخانه کوچک | انتخاب مبلمان برای آشپزخانه های بزرگ

 

چیدمان صندلی ها بعد از بازسازی آشپزخانه

 

امروزه، صندلی هایی با سبک ها و مدل ها و جنس های مختلف، از صندلی های پشت چوبی بلند تا صندلی پلاستیک به اشکال گوناگون، به بازار آمده است. مدلی را انتخاب کنید که با آشپزخانه تان هماهنگ باشد و طرحی ساده و مقاوم داشته باشد.

 صندلی بلند در آشپزخانه ی کوچک محیط را شلوغ می کند، پس اگر فضای کمی دارید، به سراغ صندلی های کوچک تر بروید یا اصلا از صندلی استفاده نکنید. نیمکت کوچک و طویل، بدون آن که آشپزخانه را شلوغ نشان دهد، می تواند فضای بسیاری برای نشستن فراهم کند. می توانید طرحی آماده خریداری کنید و یا که آن را سفارش دهید.

چهار پایه هم انتخاب مناسبی است( هرچند تعداد زیاد آن آشپزخانه را شلوغ می کند)، اما به راحتی یک صندلی معمولی نیست.

میزهای صبحانه نیاز به پایه های بلند دارند. پس برای آن ها از صندلی هایی استفاده کنید که تکیه گاه و جای پا دارند و قبل از خرید هم آن را بررسی کنید. از رویه و تکیه گاه صندلی هایی استفاده کنید که تکیه گاه و جای پا دارند و قبل از خرید هم آن را بررسی کنید. اگر رویه و تکیه گاه صندلی پارچه ای است طرحی را انتخاب کنید که با آشپزخانه تان هماهنگی داشته باشد.

 برای راحتی بیشتر به جای استفاده از پارچه واکس خورده یا پی وی سی از پارچه ای استفاده کنید که به راحتی با دستمال تمیز شود. چون وسایل چوبی آشپزخانه زود لک می شوند، در انتخاب جنس صندلی دقت کنید و از صندلی هایی استفاده کنید که هم کاربردی باشند و هم به سرعت تمیز شوند.

 

3.دانش فنی در باره ی مبلمان آشپزخانه :

 

مجزا یا نصب شده:

 

در بازسازی آشپزخانه کوچک که فضای چندانی در اختیار ندارید، اثاثیه ی نصب شده و ثابت کاربردی ترند. مثلا یک کاناپه ی نصب شده در کنار پنجره یا در پشت کابینت جزیره ای حتی به اندازه نصف صندلی ها هم فضا اشغال نمی کند. با نصب صندلی در آشپزخانه، دیگر نمی توان جای آن را عوض کرد. پس در ابتدا جای آن را مد نظر داشته باشید. یادتان باشد اثاثه ی ثابت قابل حمل نیستند و هنگام اثاث کشی نمی توان آن را با خود ببرید.

 

بازسازی آشپزخانه| بازسازی| چیدمان آشپزخانه |; بازسازی آشپزخانه کوچک |چیدمان صندلی ها بعد از بازسازی آشپزخانه

 

صندلی های راحتی انتخاب کنید:

 

بعد از بازسازی هنگام خرید مبلمان، فقط به ظاهر آن توجه نکنید بلکه راحتی آن را هم در نظر بگیرید. صندلی های غذا خوری باید در ارتفاع مناسبی برای صرف غذا نصب باشند( تا فقط آرنجتان را روی میز قرار دهید). در حالت ایده آل، چهار پایه های بلند کافی شاپ، باید دارای پشتی و تکیه گاهی برای پا باشند.

جنس آن را هم در نظر بگیرید. صندلی های منحنی شکل پلاستیکی شاید ظاهر شیک و مدرنی داشته باشند، اما شاید چندان راحت نباشند. هرچند یک نیمکت چوبی جای کافی برای نشستن افراد بسیار دارد، ولی فرد نمی تواند بعد از صرف غذا مدت طولانی روی آن بنشیند.

 

کارایی بالا:

 

امروزه مبلمان آشپزخانه در سبک ها و جنس های متنوعی به بازار آمده است که بعد از بازسازی آشپزخانه می توان از آن ها استفاده کرد؛ از صندلی های ساده چوبی گرفته تا صندلی و میز های جدید پلاستیکی و استیل. مقدار هزینه مبلمان، راحتی و زیبایی آن در هنگام خرید جزو اولویت های خرید مبلمان اند. ولی کارایی آن هارا فراموش نکنید. ریختن غذا روی وسایل آشپزخانه احتمال دارد، پس مبلمانی را انتخاب کنید که مقاوم و ساده باشد و به راحتی تمیز شود( چوب و فلز و پلاستیک گزینه ای مناسب است). اگر قصد خرید مبلمان نرم و راحتی دارید، ابتدا مطمئن شوید که می توان آن را شست.

 

میز گفت گو:

 

در بازسازی آشپزخانه انتخاب شکل میز آشپزخانه، گرد یا مربع، دراز یا کوتاه، بسیار مهم است. اگر دنبال میزی با کارایی متعدد هستید، که هم روی آن غذا را آماده و هم در آنجا غذا میل کنید، از میزهایی بلند به سبک سالن غذا خوری مدرسه استفاده کنید. این نوع میز ها آشپزخانه را مرتب نشان می دهند و جا دارند، و لی اگر به دنبال میز برای صرف غذا و گفت و گو می گردید از میز های گرد استفاده کنید که برای گفت و گو های صمیمانه مناسب اند.

اگر فضای چندانی ندارید، از میز های تاشو استفاده کنید. در این صورت می توانید فقط در هنگام نیاز آن ها را باز کنید.

 

صندلی های نا مرئی :

 

اگر پخت و پز و صرف غذا را در آشپزخانه انجام می دهید، صندلی ها تا حد ممکن باید مرتب باشند. محل صرف غذا را از محل پخت و پز جدا کنید و در باره چیدمان صندلی ها فکر کنید. چهار پایه هایی بدون  پشت و یا حتی بهتر از آن نیمکت هایی با طول زیاد و ارتفاع کم فضا را ساده تر و مرتب تر می کند، زیرا می توان آن ها را در زیر میز قرار داد به طوری که رویت شدنی و فضا را شلوغ نکنند.

 

اثاثیه متحرک:

 

بهترین راه حل برای آشپزخانه های کوچک بعد از بازسازی استفاده از مبلمانی است که هنگام نیاز بیرون آورده شوند و در صورتی که نیاز به آن ها نباشد، در محلی مخفی شوند. صندلی های تاشو دارای این ویژگی اند و فضای چندانی را اشغال نمی کنند.

نیمکت تاشو برای مهمان های سرزده و صندلی های مجزا که در هنگام نیاز نداشتن به آن ها در گوشه ای از آشپزخانه جمع می شوند نمونه های دیگر از اثاثیه های متحرک اند. امروزه طرح های کاربردی تری نیز در بازار است، پس هنگام خرید به کارایی آن ها دقت کنید.

 

بازسازی آشپزخانه| بازسازی| چیدمان آشپزخانه |; بازسازی آشپزخانه کوچک |مبلمان ظریف آشپزخانه

 

مبلمان ظریف :

 

در بازسازی آشپزخانه های کوچک باید کاری کنید که فضا بزرگ تر دیده شود. به جای خرید مبلمان بزرگ و جا گیر و سنگین از وسایلی سبک تر استفاده کنید تا مزاحمت ایجاد نکند . از مصالحی استفاده کنید که نور را از خود عبور می دهد( مثل شیشه، پلکسی گلاس، توریسمی).

از مدل های سیال استفاده کنید تا خیلی فضا اشغال نکند. شما می توانید از طرح های کلاسیک شیک و امروزی مثل صندلی های سیمی مثل هری برتوریا تا صندلی های پلاستیکی شفاف و ارزان قیمت را انتخاب کنید.

 

استفاده از وسایل متحرک:

 

معمولا هر آشپزخانه به چند وسیله متحرک نیاز دارد؛ مثلا تخته خرد کن که در صورت نیاز بیرون کشده شود، سطلی که تا کنار پیش خوان آشپزخانه حرکت کند، کابینت های جزیره ای که در صورت استفاده نکردن، به کنار برده شود. در فروشگاه به دنبال وسایل متحرک و شیک باشید و یا به همان وسایل سابق خود چرخ اضافه کنید.

 

نمایش اثاثیه:

 

برای جذاب کردن آشپزخانه بهتر است بعضی از اثاثیه ی آن را در معرض نمایش قرار دهید. کمد قدیمی با ترکیبی از قفسه های روباز در مقایسه با ویترین دیواری جدید فضای بیشتری را در اختیارتان قرارمی دهد، اما وسایل کوچک تر و ساده تر، مثل قفسه ای تعبیه شده در گوشه ای و یا ویترین مکعبی در یک ردیف از کابینت ها، می توانند همه چیز را متفاوت کنند. حتی اگر از آن ها فقط برای گذاشتن یک گلدان استفاده کنید.

 

وسایل جالب و جدید تهیه کنید:

 

نگذارید فضای آشپزخانه کسالت آور باشد. شاید اضافه کردن مبلمان جدید بتواند موثر باشد، مثل یک صندلی راحتی فرانسوی و یا گنجه ای قدیمی و یا تخت های باریک صنعتی که می توانند برای فراهم آوردن تخته خرد کن منحصر به فردی روی هم چیده شوند. از حس ششم خود کمک بگیرید و آشپزخانه تان را متفاوت کنید.

 

بازسازی آشپزخانه| بازسازی| چیدمان آشپزخانه |; بازسازی آشپزخانه کوچک |میز آشپزخانه

 

  1. میز آشپزخانه

 

میز های آشپزخانه همیشه کانون توجه بوده اند. در گذشته، میز آشپزخانه محلی صمیمی برای صرف غذا و بحث و گفت گو و استراحت، بعد از روزی سخت، بود.

امروزه، آشپزخانه بیشتر شبیه اتاق نشیمن است تا پخت غذا، بنابراین نقش های آن هم دو چندان شده است و ممکن است از آن برای هر کاری استفاده کنیم؛ ممکن است برای سرگرمی و تفریح استفاده کنیم و یا در ویترین آن و وسایلمان را به نمایش بگذاریم.

 به اثاثیه ای نیاز داریم که بتوانند نیاز های ما را براورده کند، پس هم باید کاربردی باشند و هم به راحتی تمیز شوند. مقاوم و ثابت باشند و اندازه ی مناسبی داشته باشند. می توان از فروشگاه های گوناگون مدل دلخواهتان را از میان مدل های بی شمار بیابید.

 

میز های چوبی:

 

چوب این قابلیت را دارد که با ساییدن ظاهر کهنه و قدیمی به خود گیرد و با واکس ظاهر درخشان پیدا کند ( اگرچه در این صورت ممکن است هر دو ماه یکبار واکس آن را تمدید کنید) و نیز می توان با لاک الکل شیک و تجملی شود. انواع چوب، از چوب راش ارزان قیمت تا چوب های جنگلی و بلوط سخت، در بازار موجود اند.

اگر از مدل های آماده چیزی پیدا نکردید، می توانید مدل دلخواهتان را سفارش دهید. لزوما این کار همیشه هم پر هزینه نخواهد بود؛ برای مثال میز سفارشی با استفاده از تخته های بازیافتی احتمالا ارزان تر از میز های آماده برایتان تمام می شود.

 

میز فلزی:

 

فلز روی برای سطح میز مناسب است، ولی زود لک می گیرد و همین امر به آن جذابیت می دهد. فولاد ضد زنگ مقاوم یکدست و بهداشتی است، ولی چربی را نشان می دهد و ممکن است خراش بردارد، پس باید به طور منظم آن را تمیز کنید.

 

میز شیشه ای:

 

این میز ها مقاوم و سرهستند و اگر طرفدار آشپزخانه های ساکت هستید، از این میز ها استفاده نکنید. میز شیشه ای  ظاهر شیکی دارند و به راحتی هم تمیز می شوند.

 

میز های ترکیبی:

 

بعضی از بهترین میز های امروزی ترکیبی از دو جنس مختلف اند؛ مثلا میز بلوطی با حاشیه های فولادی هم ترکیب کلاسیکی است و بسیار جدید می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت چوبین سازه مراجعه نمایید.

 

 

 

ثبت نظر

ارسال