Fa En چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 16 و 52 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

رنگ کاری آشپزخانه در بازسازی

پنجره | بازسازی| بازسازی آشپزخانه| کفپوش|

رنگ سفید همیشه با تمیزی و پاکی و تازگی همراه بوده و همین ویژگی تا افرادی که علاقه مندند به تمیزی و ظاهر های مدرن اند و یا به بهداشت اهمیت می دهند رنگ دلخواه خود را سفید انتخاب کنند.

دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 22:35

رنگ ها می توانند ظاهراتاق را تغیر دهند و حس آن را متفاوت کنند،حتی می توان تاریک ترین و دلگیر ترین آشپزخانه را هم تغیر دهند. شاید با چنین دید گاهی ، سریع به فروشگاه بروید و بخواهید برای ایجاد تغییر رنگ دلخواهتان را خریداری کنید، اما صبور باشید.

 قبل از بازسازی  آشپزخانه به فضای اتاق به دقت نگاه کنید و تشخیص دهید چه رنگی در آن موثراست. آشپزخانه روشن و تاریک نیاز به رنگ های گرم و روشن دارد تا به کمک آن فضا روشن شود.در بازسازی یک آشپزخانه بزرگ و بی روح نیازمند رنگ هایی تند و جذاب است.

اگر چه طرح تک رنگ همیشه شیک است، چندان منحصر به فرد و خاص نیست. سعی کنید در بازسازی آشپزخانه جسارت استفاده از رنگ های شاد  و زنده را داشته باشید.از رنگ هایی استفاده کنید که با چیدمان کلی آشپزخانه تان هماهنگ باشد. رنگ نارنجی، همراه با فولاد ضد زنگ درخشان، فوق العاده است، ولی همین رنگ وقتی کنار کفپوش عسلی رنگ قرار می گیرد، جذابیت خود را از دست می دهد. از همه مهم تر این که ازرنگ مورد علاقه تان استفاده کنید.

پیش ازتصمیم گیری، رنگ های مختلفی را امتحان کنید. یادتان باشد که رنگ ها با نور تغیر می کنند.روشنایی طبیعی روز شدت رنگ را بالا می برد، ولی نور پردازی هوشمندانه در بازسازی آشپزخانه می تواند با یک کلید درجه رنگ و حس القایی آن را تغیر دهد.

 

پنجره | بازسازی| بازسازی آشپزخانه| کفپوش| انتخاب رنگ ها در بازسازی آشپزخانه

 

چهار معیار هوشمندانه برای انتخاب رنگ ها در بازسازی آشپزخانه

 

 1. رنگ زرد، قرمز، صورتی فضای یک آشپزخانه سرد و دلگیر را گرم و جذاب می کند و به فضای خسته کننده ی آشپزخانه انرژی می دهد. برای ایجاد حس پویایی و تحرک،ترکیبی از آن ها را به کار ببرید و برای ایجاد احساس ملایم تر آن ها را با رنگ سفید ترکیب کنید.
 2. اگر عاشق رنگ آبی هستید، به یاد داشته باشید که رنگ های آبی خالص و سبز رنگ های سردند و بیشتر در ادارات استفاده می شوند. رنگ های ارغوانی و بنفش به محیط گرمای بیشتری می دهند.
 3. رنگ های سفید و زرد کم رنگ نور را منعکس می کنند و فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان می دهند. اگر فضای آشپزخانه تان کوچک است حتما در بازسازی این ویژگی را در نظر بگیرید.
 4. رنگ آبی و روشن نور را جذب می کند، پس به درستی از آن استفاده کنید این نکته در آشپزخانه ای که همیشه گرم و نور گیر است حائز اهمیت است.

 

رنگ روشن در بازسازی آشپزخانه

 

در آشپزخانه، رنگ سطوح پشت ظرف شویی و اجاق و نیز رنگ کف ها بسیار به چشم می آید. امروزه، کابینت ها و وسایل آشپزخانه در هر رنگی، از زرشکی تا آبی روشن، به بازار آمده اند. بهتر است بهترین استفاده را از این تنوع بکنیم.

 رنگ های روشن جذاب و شاد و پرهیجان و گرم اند و نیز قابلیت ایجاد سرزندگی و طراوت بخشی دارند. این رنگ ها می توانند اشکالات محیط را کاهش دهند.

 با استفاده جسورانه از رنگ، در بازسازی آشپزخانه تان متفاوت عمل کنید؛مثلا سراسر دیوار یا فقط در های کابینت را، با یک رنگ خاص، رنگ آمیزی کنید.

 رنگ های تند در کنار فولاد ضد زنگ قدرت بیشتری دارند و هنگام قرار گرفتن در کنار رنگ سفید خالص درخشش جذابی پیدا می کنند.برای روشنایی و ایجاد کنتراست در یک آشپزخانه ی سفید یا خنثی و یا در فضا های بسته مثل داخل در ها و کشو های کابینت از رنگ های روشن استفاده کنید، همچنین  رنگ های روشن برای شاداب تر کردن کابینت های کهنه و وسایل قدیمی، که توان تعویض آن ها را ندارید، بسیار موثر است. این کار را می توانید خودتان انجام دهید و یا از متخصص کمک بگیرید. نگران این مسئله نباشید که طرحتان اطراف یک شیء رنگ روشن قرار گیرد، حال چه یخچال صورتی باشد و یا تصویری مطلوب به رنگ روشن روی دیوار باشد و چه مجموعه ای از چینی های دهه ی 1950.

 

پنجره | بازسازی| بازسازی آشپزخانه| کفپوش| رنگ روشن در بازسازی آشپزخانه

 

فقدان رنگ

 

رنگ سفید همیشه با تمیزی و پاکی و تازگی همراه بوده و همین ویژگی تا افرادی که علاقه مندند به تمیزی و ظاهر های مدرن اند و یا به بهداشت اهمیت می دهند رنگ دلخواه خود را سفید انتخاب کنند.

در آشپزخانه ای که همه چیز سفید است،همه چیز باید همیشه مرتب باشد تا تاثیر گذاری آن بیشتر شود. هواستان باشد که در چنین آشپزخانه ای ذرات و قطرات پاشیده شده از غذا و آب به راحتی دیده می شود، پس ناچارید، در چنین آشپزخانه ای، محیط را تمیز نگه دارید.

 رنگ سفید زمانی که با رنگ های گرم مصالح طبیعی مثل چوب و سنگ ترکیب شود فوق العاده می شود و سردی آن را تعدیل می کتد و به آن بافت و طرح می دهد. ترکیب رنگ سفید با فولاد و شیشه هم مطلوب است، اگرچه فضا را مدرن و خشک می کند.

 ترکیب مصالح طبیعی، به ویژه ترکیب چوب و چوب پنبه و سنگ،  آشپزخانه ای فاقد رنگ ولی بسیار گرم و پر حرارت برایتان به ارمغان می آورد. مصالح مصنوعی و خنثی با آن که ظاهری زیبا دارند، ولی ویژگی های مصالح طبیعی را ندارند.

 اگر به دنبال پس زمینه ای خنثی می گردید، از وسایلی که دارای رنگ های زنده و تند استفاده کنید، مثلا یک کتری نارنجی یا صندلی قرمز رنگ، چنین وسایلی می تواند رنگ فضا را تغیر دهند.

 

پرداخت ها و بافت ها

 

معمولا در بازسازی فضایی کاربردی مثل آشپزخانه، به راحتی از منظره های هوشمندانه ی تزئینی، که با بافت ها و پرداخت ها پدید می آیند، غفلت می کنیم، در حالی که این ها بسیار تاثیر گذارند.

 حتی اگر شما به این نکته بی توجه باشید، درخشش کف پوش چوبی نا خودآگاه به گرمی فضا می افزاید و آشپزخانه ی مملو از فولاد ضد زنگ بی روح صمیمیت می دهد، حس نرمی سنگ در زیرپای شما آرامش بخش است و باعث رفع خستگی می شود.

 پرداخت ها هم می توانند کاربردی و سودمند باشند. هر سطح براقی، چه رنگ براق باشد و چه شیشه ی رنگی، نورا منعکس می کند و مقدار نور آشپزخانه ی دلگیر را افزایش می دهد. کفپوش با بافت زبرهم مانع از سرخورن می شود.

بافت های مختلف را طوری کنار هم قرار دهید که با چیدمانی غیر منتظره، یکدیگر را کامل کنند؛ مثلا تلفیق پیش خون آشپزخانه ی چوبی با کابینت های فولاد ضد زنگ زیبایی تک تک آن ها را نشان می دهد، قابی براق روی دیوار مات جذابیت دیوار را می افزاید. به عبارتی دیگر از بافت های پویا استفاده کنید، البته به شرطی که خیلی بزرگ نباشد.

مثلا فقط یکی از دیوارهای آشپزخانه را باشن ریزه بپوشانید و یا با چوب پرداخت شده یکی از دیوارها را قاب بندی کنید.چنین طرح برجسته ای آشپزخانه ی شما را منحصر به فرد می کند و آن را به روز و زیبا نشان می دهد.

 

پنجره | بازسازی| بازسازی آشپزخانه| کفپوش| پرداخت ها و بافت ها بازسازی آشپزخانه

 

سه نکته اساسی درباره بافت ها در بازسازی آشپزخانه

 

 1. برای مجزا کردن قسمت های مختلف آشپزخانه از بافت های متفاوت استفاده کنید؛ مثلا بافت های براق برای محیط پخت و پز و بافت های مات برای محیط غذا خوری.
 2. ازبافت ها و پرداخت های نا متعارف در بازسازی آشپزخانه استفاده کنید تا فضا جذاب شود.
 3. برای استفاده ی حداکثر از فضا، در بازسازی آشپزخانه بافت های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید؛ مثلا چوب را با فولاد و یا پلاستیک را با چوب پنبه ترکیب کنید.

 

نحوه پوشاندن بنجره ها

 

امروزه دربازسازی آشپزخانه راه های بی شماری برای برای پوشاندن پنجرهها به کار می رود. کرکره ها  و پرده های جدید سنتی هنوز پرطرفدارند. اما بسیاری راه کارهای دیگری  را ترجیح می دهند؛ مثلا قاب های رنگی یا شیشه مات. انتخاب  شما بستگی به فضای آشپزخانه و نیز نحوه استفاده ی شما از آن دارد. اگر آشپزخانه محل تجمع افراد خانواده است و پی در پی استفاده می شود، استفاده از پرده آن را گرم و صمیمی می کند.

اما اگرآشپزخانه تان فضای کاربردی کوچکی است که در آن قهوه ی سریع  و یا غذا در ماکروویو می پزید. بهتر است پنجره ها را در بازسازی آشپزخانه بدونه پرده رها کنید.

حفظ حریم خصوصی  هم در این جا نکته مهمی است. اگر همسایه تان به خانه شما اشراف داشته باشد، حتی اگر از آن فضا چندان هم استفاده نکنید، بازهم تمایل دارید طی روز پنجره ها را بپوشانید. سعی کنید از پرده های از  مدافتاده و قدیمی برای پنجره ها استفاده نکنید.  پارچه های نازک و شفاف با همان کارایی، چندین برابر بهتر است، اما اگر حریم خصوصی برایتان اهمیت ندارد، بهتر است اصلا از پرده استفاده نکنید. استفاده از نور بیرون در روز و حتی در شب نتیجه ی بسیار مطلوبی خواهد داشت. بیش از این که  وسیله ای خریداری کنید، تمام این موارد را در نظر داشته باشید و از مجلات مربوطه هم کمک بگیرید.

 

نصب پرده بعد از بازسازی آشپزخانه

 

پرده ای که خطوط نرم و ملایم دارد، می تواند خطوط صاف و خشک آشپزخانه های مدرن را تعدیل کند و بهترین پوشش برای آنهاست. با وجود این در قسمت هایی که بسیار استفاده می شوند، مثل بالای ظرف شویی نصب نصب پرده کاربرد چندانی ندارد.

 از طرح های پر زرق و برق اجتناب کنید( مسلما دوست ندارید پرده آشپزخانه والان و تور داشته باشد)، همچنین از پارچه های قابل شست شو استفاده کنید. پرده های ریلی، برای پنجره ی آشپزخانه، عجیب و پیچیده است و بهتر است به جای آن از پرده های ساده تر استفاده کنید؛  مثلا در بازسازی آشپزخانه قسمت بالای پارچه پرده را سوراخ کنید و حلقه ای به آن بیاویزید، بعد از یک کابل آن را رد کنید و یا نوار های پارچه ای یا حلقه هایی از جنس پرده را بالای آن قرار دهید و آن را و آن را از چوب پرده رد کنید.

 امروزه، چوب پرده ازجنس از جنس های متنوع تولید می شود؛ چوبی، آلومینیومی، چدنی. پس مدلی را انتخاب کنید که هم مورد علاقه تان  است و هم بقیه ی چیدمان هماهنگی دارد. رنگ و طرح و بافت  پرده هم سلیقه است، ولی یادتان باشد که پارچه های نازک در روز برای محیط حجاب ایجاد می کنند و جلوی عبور نور را هم نمی گیرند. س بهتر است در آشپز خانه های تاریک از آن ها استفاده کنید. پارچه های طرح دارد هم در فضایی به روز و ساده جذابیت خاصی ایجاد می کنند.پرده های پارچه ای نازک آشپزخانه را غرق در نور و زیبا می کند.

 

پنجره | بازسازی| بازسازی آشپزخانه| کفپوش| کرکره ها در بازسازی آشپزخانه

 

کرکره ها در بازسازی آشپزخانه

 

در بازسازی آشپزخانه های امروزی، استفاده از کرکره بسیار پرطرفدار است. چون ظاهری مرتب و تمیز دارد و مانع از جریان نور و هوا نمی شود. طرح های متنوعی از کرکره به بازار آمده است؛ از نوع چوب واقعی و کرکره های و نیزی گرفته ( که هر دو مورد سایه های هنری جالبی در کف اتاق می اندازند) تا مدل های رومی و پارچه ای غلتان. بیشتر آن ها در اندازه های متفاوت تولید شده اند، ولی اگر پنجره شکل استانداردی ندارد لازم است حتما سفارش دهید تا به اندازه ی مورد نظر برایتان بدوزند. برای حفظ حریم خصوصی در طی روز، پرده ای کنید که از پایین کشیده می شود، در این صورت می توانید تا هر اندازه که خواستید از قسمت پایین پنجره کرکره را بکشید، ولی اجازه دهید از قسمت بالای پنجره نور به داخل بیاید. تاریک دارید، حتما در بازسازی از رنگ های روشن استفاده کنید تا نور به داخل راه پیدا کند. یادتان باشد بهترین کرکره برای آشپزخانه نوعی است که به راحتی با دستمال تمیز شود.

 

 پنجره بدون هیچ پوششی

 

این روز ها، اگر کسی پنجره خود را بدون هیچ پوششی قرار دهد بی توجهی تلقی نمی شود، بلکه تصمیمی کاملا ارادی  را می نمایاند. به ویژه در آشپزخانه ی کوچک مدرن با سطوحی براق و شیشه ای، نبود پوشش روی پنجره نمای زیبایی را ایجاد می کند. برای حفظ حریم خصوصی، از قسمت پایین پنجره شیشه ای مات به کار ببرید و یا در بازسازی آشپزخانه با یک با اسری آن را مات کنید. هرچند شیشه های کاملا مات هم امکان دید مناظر بیرون را از شما می گیرد و فضا را ترسناک می کند پس بهتر است از شیشه های مات در کنار شیشه شفاف استفاده کنید تا از فضای بیرون لذت ببرید. شیشه رنگی یا دودی  فضای داخلی آشپزخانه را پر از نور رنگی می کند. جدید ترین نوع پوشش نوعی پنجره از جنس پرپولیت است که فقط با فشار دادن یک نقطه امکان تغیر پنجره از حالت مات به حالت شفاف را به شما می دهد. نبود هیچ پوششی روی پنجره فضا را زیبا تر می کند، اما محیط را بی روح جلوه می دهد. اگر پنجره ها قدیمی و خراب اند، برای گرم نگه داشتن فضای داخل، از درز گیر های هوا استفاده کنید.

ثبت نظر

ارسال