Fa En پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 4 و 40 دقیقه

آشنایی با بازسازی هتل

آشنایی با بازسازی هتل

بازسازی هتل, یک معقوله بسیار مهم و حیاتی در صنعت توریسم و گردشگری بازسازی هتل می باشد. چرا بازسازی هتل یک معقوله حیاتی می باشد: صنعت هتل داری یک صنعت پول ساز برای هر شهر و منطقه ایی می باشد و در همین راستا با توجه به هزینه های بسیار زیاد ساخت هتل بازسازی هتل یک امر بسیار مهم می باشد.

چهارشنبه 1 آبان 1398 ساعت 14:32

بازسازی هتل، یک معقوله بسیار مهم و حیاتی در صنعت توریسم و گردشگری بازسازی هتل می باشد.

 

چرا بازسازی هتل یک معقوله حیاتی می باشد؟

 

صنعت هتل داری یک صنعت پولساز برای هر شهر و منطقه ایی می باشد و در همین راستا با توجه به هزینه های بسیار زیاد ساخت هتل بازسازی هتل یک امر بسیار مهم می باشد.

برخی از هتل داران بر این عقیده می باشند که وقتی هتل آن ها سال ها قبل ساخته شده است دیگر نیاز با بازسازی و زیبا سازی ندارد بر همین اساس هتل هر روز فرسوده تر می شود و هزینه های آن نیز به طبع بیشتر می شود.

اگر برای بازسازی هتل برای هر مدت مشخص یک بودجه مشخص تعیین شود برای بازسازی, تعمیرات و هزینه های جاری این مجموعه از فرسودگی و هزینه بر شدن نجات پیدا می کند.

امروزه هتل داری به سمت مدرنیته شدن می رود بر همین اساس هتل داران نیاز دارند برای بقا در صنعت هتل داری در جهت مدرن ساختن هتل تحت نظر خود اقدام کنند و باید برای جلب رضایت مشتریان خود را با شرایط موجود وفق دهند.

 

گردشگران خارجی

 

و باید به این موضوع توجه داشت با بهبود شرایط گردشگری و صنعت توریسم گردشگران خارجی به سمت ایران گسیل شده اند و باید هتل خود را با توجه به نیاز های جهانی بازسازی و بروز کرد. آری این موضوع اهمیت بازسازی هتل را به وضوح نشان می دهد.

نکته حائز اهمیت در مورد بازسازی هتل برای هتل های قدیمی تر این می باشد که وقتی به صاحبان این هتل ها از بازسازی می گوییم هتل داران از بازار بد و نبود مشتری و درآمد صحبت می کنند و این موضوع را دست اویزی قرار می دهند تا برای هتل قدیمی خود هزینه نکنند و با همین درآمد کم شغل خود را به پیش ببرند.

این نوع هتل داران باید توجه داشته باشند سر زدن از این هزینه های جزئی هزینه های بسیار زیادی در آینده به بار می آورد و مهم ترین نکته این می باشد که این هتل داران با توجه به تجربه بیشتری که نسبت به هتل داران امروزی دارند و می توانند مشتری را راحت تر جلب کنند بهترین راه حل برای شغل آن ها بازسازی می باشد و به یقین می توان گفت این قشر از هتل داران بسیار موفق تر هستند و بازار قدرتمندی خواهند داشت و رقیبی بسیار جدی برای هتل های مدرن امروزی می باشند.

 

 

نکات آشنایی با بازسازی هتل

 

 

نکاتی که باید در مورد بازسازی هتل مد نظر بگیریم:

 

  • بازسازی هتل فقط شامل بازسازی تجهیزات هتل نمی باشد، بلکه می تواند برای نقاشی سقف و دیوار ها باشد ترمیم سقف باشد.

 

  • تغییر مبلمان لابی و اتاق ها, تغییر موکت که جزو مهمترین کارها در زیبا سازی هتل می باشد. موکت هتل تاثیر زیادی روی نظر مشتری می گذارد. باید چیدمان طوری باشد که توریست و مشتری فکر کند خودش این دکور را فراهم ساخته است. رنگ موکت های هتل بسیار حائز اهمیت می باشد به این نکته بیشتر توجه کنید.

 

  • رنگ موکت ها را با پیرامونش هماهنگ کنید تا حس زیبای به مسافران دهد.

 

  • نورپردازی, یکی از ارکان مهم زیبایی سالن و اتاق ها نورپردازی می باشد.

 

  • برای این که این بازسازی را بتوانید به رخ مشتری بکشید روی نورپردازی هتل بیشتر فکر کنید و سعی کنید با طراح دکوراسیون هم مشورت داشته باشید, شما می توانید با یک نورپردازی منطقی و اصولی نقص های هتل خود را پوشش دهید و روی نقطه قوت هتل مانور دهید تا به چشم بیاید. از نور مخفی استفاده درست کنید, شما می توانید با نورپردازی نمای هتل را دگرگون کنید.

 

  • اگر دو هتل با نمای یکسان را مد نظر داشته باشید یک هتل نمای خود را نورپردازی کرده است و دیگری بدون نورپردازی, کدام نما شما را جلب کرده است؟ مسلما نمای نورپردازی شده.

 

این نما سازی هزینه بسیار کمی دارد. باید در این بازسازی به نورپردازی نگاه ویژه ایی داشته باشید.

 

 

چند ایده آشنایی با بازسازی هتل

 

 

چند ایده با کمترین هزینه برای بازسازی هتل

 

برای بازسازی هتل نیاز به صرف هزینه های زیاد نیست, می شود با کمی خلاقیت و نوآوری به نتیجه مد نظر که جلب مشتری می باشد رسید.

جدا از بحث نورپردازی که قبلا ذکر شد چند ایده ارزان را به شما دوستان عزیز می گوییم.

مسلما مهم ترین بخش هتل سوئیت ها و اتاق های آن می باشد و ما به بازسازی آن قسمت می پردازیم.

رنگ آمیزی دیوارها نقش بسیار حائز اهمیتی در زیبایی اتاق دارد و شما ترجیحا فقط یک دیوار را نقاشی کنید و مطمئن باشید نظر مشتری را جلب خواهد کرد این یک ایده ارزان برای تغییر فضای اتاق شماست.

استفاده از گل و گیاه زینتی, برای این که دکور شما به چشم بیاید از گل و گیاه استفاده کنید. هم در لابی هم در اتاق خواب ها و حتی راه پله ها.

گل گیاه هم بسیار کم هزینه می باشد و هم زیبا, نگهداری آن هم هزینه ایی ندارد.

ساماندهی دکوراسیون, به زبان ساده یعنی سلیقه در چیدمان دکور! با کمی خلاقیت شما می توانید دکور خود را با همان وسیله های سابق زیبا تر کنید.

به طور مثال, در هتل های فرسوده اگر از لوله آب نشت می کند یا آن لوله شکسته است و کاشی ها را خراب کرده نیاز نیست شما تمام کاشی ها را به بهانه نبود کاشی موجود در بازار تعویض کنید با کمی خلاقیت چند کاشی را به مدل زیبایی تعویض کنید مثل ضربدری و ...

 

 

 اهداف آشنایی با بازسازی هتل

 

 

اهداف بازسازی هتل چیست؟

 

بازسازی هتل به منظور: افزایش پتانسیل مهمان پذیری, کاهش نیرو, تغییر تجهیزات, نیاز های آینده, سرویس دهی مناسب تر و رفع مشکلات قبلی.

مسلما هتل های فرسوده یک سرمایه ملی بشمار می آیند و در حفظ و نگهداری آن باید کوشا باشیم.

در بعضی از شهر های کوچک, هتل آن شهر نماد و اصالت آن شهر می باشد.

به این بازسازی به عنوان یک موضوع ساده نگاه نکنید و با دید کارشناسی و با برنامه ریزی پیش روید.

شما می توانید با صرف هزینه های کم هم شغل خود را پابرجا نگه دارید و هم در رقابت با سایر هتل داران پیشتاز باشید و هم اشتغال زایی کنید. بازسازی بهترین راه پیش روی هتل های فرسوده می باشد زیرا فروش آن هتل یعنی فروش برند شما و تجربه چند ساله ی شما که قیمت ندارد. و تخریب آن هم یعنی تخریب یک یک عمر تلاش شما.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت چوبین سازه مراجعه نمایید.

ثبت نظر

ارسال