Fa En سه شنبه 2 مهر 1398 ساعت 12 و 19 دقیقه

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

در یک دکوراسیون داخلی مطلوب کاربرد آثار هنری مانند انواع مبلمان با رنگ آرامش‌بخش که راحت هستند و با انواع عکسها و ایده‌هایی که با کاربرد رنگهای آرامش‌بخش همراه می‌باشد می‌تواند بیماران را کمی آرام‌تر کند.

شنبه 24 آذر 1397 ساعت 18:23

همه ما میدانیم که برای تسکین درد باید نزد پزشک متخصص برویم ولی از سویی دیگر این را هم مدنظر قرار میدهیم که اگر وارد مطبی شویم که از نظر بهداشتی و زیبایی زیاد مورد پسند ما نیست تمایلی به رفتن به آن مطب نشان نمی‌دهیم زیرا همه انسانها زیبایی را دوست دارند و همیشه به فکر سلامت جسم و روح خود می‌باشند. یک بازسازی اصولی و تغییر دکوراسیون مطب پزشکان در برگیرنده همه تحولات ضروری و توجه به جزییات مهم با کمترین هزینه ممکن می‌باشد. در ادامه شما با بازسازی مطب بیشتر آشنا خواهید شد.  

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

اساسی ترین و شاخص ترین مواردی که باید برای تغییر دکوراسیون مطب پزشکان و چیدمان جدید آن در نظر گرفته شود توجه به نوع کاربری مطب و بوجود آوردن حس انرژی و بازگرداندن احساس آرامش به بیمارانی است که به دلایل جسمی و روحی دچار مشکل شده اند. از اینرو میتوان از اشیا و لوازمی که لذت‌بخش و سرگرم‌کننده هستند مثل انواع گیاهان و آکواریوم و لوازم تزیینی بسیار شیک و خاص سبب می‌شود که ذهن مراجعه‌کنندگان از درد منحرف شود و آرامش پیدا کنند. همچنین استفاده از موزیک لایت میتواند بسیار تأثیرگذار در ایجاد محیطی آرامش‌بخش برای بیماران باشد.

چیدمان مناسب اتاق معاینه به‌گونه‌ای که منعکس‌کننده علایق پزشک مربوطه باشد می‌تواند احساس صمیمیت بیشتری برای مراجعه ‌کنندگان به وجود آورد. در نتیجه یک جایگاه ویژه برای پزشک در نظر مراجعه‌کنندگان ایجاد می‌گردد.

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

طراحی داخلی یک مطب با توجه به ‌اندازه و نوع کاربری آن متفاوت می‌باشد و باید به‌گونه‌ای باشد که احساس مطلوبی در مراجعه‌کنندگان به وجود آورد. از آنجایی‌که مراجعه‌کنندگان یا مشتریان یک مطب بیمارانی با احساس ناخوشایند هستند و اغلب به دلیل بی‌حوصلگی و درد توان تحمل فضای موجود برای انتظار و معاینه را ندارند ازاین‌رو طراحی و تغییر دکوراسیون مطب پزشکان باید به شیوه‌ای انتخاب شود که بیشترین احساس آرامش توأم با راحتی را برای آنها به ارمغان آورد. به‌گونه‌ای که بیماران توان تحمل مدت‌زمان موردنیاز جهت معاینه و مشاوره با دکتر خود را در اتاق معاینه داشته باشند.

 

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

در یک دکوراسیون داخلی مطلوب کاربرد آثار هنری مانند انواع مبلمان با رنگ آرامش‌بخش که راحت هستند و با انواع عکسها و ایده‌هایی که با کاربرد رنگهای آرامش‌بخش همراه می‌باشد می‌تواند بیماران را کمی آرام‌تر کند.

عوامل مؤثر دیگر در تغییر دکوراسیون مطب پزشکان می‌تواند گاهی به دلیل جابجایی و یا گسترش فعالیت‌های یک مطب باشد که درنتیجه لازم است در دکوراسیون داخلی آن تغییراتی به وجود آید. شرط لازم برای تغییر دکوراسیون مطب به شکل حرفه‌ای و دلخواه، رعایت شرایط و ضوابط استاندارد و بررسی اصول روانشناسی در این زمینه می‌باشد که تنها متخصصان متبحر می‌توانند بهترین ایده‌ها را در این موارد اجرا کنند.

بررسی جوانب گوناگون برای تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

تغییرات دکوراسیون مطب در واقع دست‌کاری در حجم فضای مورد استفاده و شکل دادن به فضا به شیوه‌ای جدید با توجه به جنبه‌های روانشناسی مطب و معماری آن می‌باشد. بررسی جوانب گوناگون در کاربری یک مطب می‌تواند کمک شایانی به خلق فضایی خاص و متفاوت کند به‌گونه‌ای که ترکیب عناصر و المان‌های موجود با بهترین نوع طراحی، بیشترین کارایی و بهره‌وری را به همراه داشته باشد.

برای بازسازی یک مطب تیغه های اضافی را حذف می کنند و یا در صورت لزوم تیغه ای را اضافه می کنند، کاشی های قدیمی سرویس بهداشتی را تعویض می کنند و اگر نم زدگی داشته باشد آن را رفع می کنند. دیوار پوش های قدیمی را با استفاده از کاغذ دیواری یا پارچه دیواری های مدرن یا کلاسیک استفاده می کنند. در دکوراسیون مطب نور پردازی اهمیت بسیار زیادی دارد که از نورهای آرامبخش استفاده کنند و زیبایی فضا را بیشتر می کند. در بعضی مواقع لازم است قفسه ها را برای قرار دادن لوازم پزشک در اتاق معاینه طراحی شود.

بازسازی مطب توأم با به‌ کارگیری دیوار پوش های مناسب و نورپردازی مطلوب که محیط را از حالت کسالت‌آور خارج می‌کند در تقویت روحیه بیماران تأثیر بسزایی دارد. استفاده از رنگ‌های زنده برای قسمت‌های اصلی مطب مانند درودیوار یا کف‌پوش ها و درعین‌حال کاربرد رنگ‌ها و ترکیبات آرامش‌بخش توأم با هارمونی مناسب با سایر تجهیزات داخلی برتری و هویت ویژه‌ای به مطب می‌بخشد.

تغییر دکوراسیون مطب کودکان

دکوراسیون داخلی مطب کودکان به شکلی متفاوت از انواع مطب در نظر گرفته می شود. با استفاده از انواع سرگرمی ها و رنگ های شاد و ایده های خلاقانه می توان احساس ترس را در کودکان به هنگام مراجعه به پزشک از بین برد. در این میان راحتی مادرانی که نوزاد دارند نیز باید در نظر گرفته شود.

استفاده از رنگ‌هایی مانند آبی، سبز و سفید در طراحی جدید مطب برای قسمت‌های مختلف و حتی برای چیدمان غالب می‌تواند در انتقال آرامش به بیماران نقشی مثبت داشته باشد

تغییر دکوراسیون مطب پزشکان

ثبت نظر

ارسال