Fa En سه شنبه 21 آبان 1398 ساعت 4 و 39 دقیقه

بازسازی مطب دندانپزشکی

بازسازی مطب دندانپزشکی

در دندانپزشکی باید روحیه رقابت‌طلبی داشته باشید و در جریان امور و رویدادهای روز باشید.

شنبه 24 آذر 1397 ساعت 18:6

بازسازی مطب دندانپزشکی یکی از مسایل مهمی است که باید به آن توجه کرد چرا که با بالا رفتن هزینه برای خرید ملک بازسازی مطب قدیمی می‌تواند شمارا از هزینه های اضافی دور کند.

چرا که بازسازی مطب خود موجب جذب مشتری و اعتماد میشود و بهتر است که پزشکان اخر هر سال به بازسازی مطب توجه کنند و این کا را بی اهمیت ندانند.

در برای رسیدن به یک  طراحی برتر رعایت اصول عملکردی در طراحی داخلی مطب الزامی است.یک طراح داخلی  باید حداکثری فضای کافی برای بیماران و فضای درمانی بیماران را همیشه در نظر داشته باشد.

 

بازسازی مطب دندانپزشکی

بازسازی مطب دندانپزشکی ومسایل مربوط به آن

اگر فرد قادر به هزینه کردن نامحدود جهت طراحی داخلی کلینک باشد، شاید تحویل بهترین طراحی داخلی فضا کار آسانی به نظر برسد گران قیمت اما آسان. اما وقتی بودجه محدودی در دست داشته باشید و بخواهید به نحوی طراحی کنید که نتیجه از لحاظ زیبایی جذاب باشد. داوران طراحی شما را از لحاظ طراحی معماری، عملکرد درمانی، ترکیب فنآوری‌ها و زیبایی محیط کار و هزینه صرف شده ارزیابی می‌کنند.

در دندانپزشکی باید روحیه رقابت‌طلبی داشته باشید و در جریان امور و رویدادهای روز باشید.

مطب هر پزشکی می تواند نمایانگر شخصیت و برند او باشد و که بر روی مشتریان تاثیرزیادی می‌گذارد. به همین دلیل باید ظاهری آراسته و حرفه‌ای داشته باشد تا پاسخی به نیاز مشتریان باشد.

 مطب دندانپزشکی یکی از مهم ترین مطب ها محسوب میگردد چرا که افراد مجبورند وقت زیادی را در آنجا سپری کنند از آنجایی که اغلب هم باعث اظطراب میشود بهتر است به گونه ای طراحی شود که حس آرامش و امنیت را به بیماران القا کند.

بازسازی مطب دندانپزشکی

علاوه برکادر پزشکی مجرب یکی از مهم ترین عواملی که می تواند بیماران را به سمت مطب جذب کند طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی است

بازسازی مطب دندانپزشکی از آنجایی که یونیت دندانپزشکی جایی است که بیمار همه زمان خود را در آنجا می گذراند بهتر است برای این مکان دکوری را طراحی کنید که آرامش بخش و زیبا باشد.برای مثال بهتر است صندلی را مقابل پنجره و یا تابلویی زیبا و تلویزیون قرار بگیرد

نکاتی که باید در طراحی به آن توجه کرد:

طراحی نور پردازی برای این که نوری شبیه به نور روز در فضای مطب ایجاد شود باید از ترکیب نور سفید و زرد استفاده شود،انتخاب رنگ مناسب که بهتر است از رنگ های ملایم و یا رنگ های انرژی بخش استفاده کنید،چیدمان مطب،قرار دادن گیاهان طبیعی در مطب برای ایجاد حس آرامش

بهترین جهت برای اتاق های درمانی و جراحی بین شمال غربی و شمال شرقی است.

‌ بازسازی مطب دندانپزشکی و نکاتی که باید به آن توجه کرد : 

  • از آنجایی که رنگ ها نشان دهنده ی خلق وخو و عاملی برای جذب یا دفع افراد می باشد باید به آن توجه کرد از رنگ های گرم و خنثی و جذاب استفاده کنید.
  • به دلیل این که موسیقی موجب آرامش و تسکین درد می‌شود بهتر است از موسیقی ملایم و بی‌کلام استفاده کنید چرا که روی رفتار کارمندان شما تاثیر می‌گذارد.

به طور کلی مطب 4 واحد دارد:

1.اتاق انتظار:به بیمارانی که به مطب مراجعه کرده‌اند تعلق میگیرد

2.پذیرش:باید به گونه ای باید طراحی شود که در یک سمت مراجعه کننده و در سمت دیگر کارکنان مطب قرار گیرند

3.فضای درمانی:لابراتور را می‌توان خارج از محدوده و یا در راهرو مطب قرار داد البته بعضی از پزشکان از یک لابراتور در سطح شهر استفاده می‌کنند

4.پشتیبانی:شامل سرویس بهداشتی کارکنان،محل تعویض لباس،آشپزخانه ای کوچک برای کارکنان

 

 

بازسازی مطب دندانپزشکی

ثبت نظر

ارسال