چگونگی بازسازی ساختمان

  • چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 10:12

اخبار => بازسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی ساختمان به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که به صورت کلی یا جزئی منجر به تغییراتی در ظاهر و بنای ساختمان میشود و هدف از انجام آن معمولاً به خاطر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است.
چگونگی بازسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی ساختمان به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که به صورت کلی یا جزئی منجر به تغییراتی در ظاهر و بنای ساختمان میشود و هدف از انجام آن معمولاً به خاطر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است. چگونگی بازسازی ساختمان معمولاً کمتر از احداث ساختمان جدید میباشد.

چگونگی بازسازی ساختمان

با توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده در ساختمان و عمر مفید هر ساختمان این یک امر ضروری است که ساختمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی ساختمان وجود دارد چرا که ساختمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر میشود. 

از دیگر نیازهای بازسازی ساختمان ، یکنواختی ظاهری ساختمان هست که پدید می آید.

مراحل چگونگی بازسازی ساختمان چگونه است ؟

 بازسازی خانه یا ساختمان، با توجه به نوع ساختمان ممکن است متفاوت باشد ولی در کل به صورت زیر انجام میشود.

1- مشاوره با شرکت های ساختمانی جهت چگونگی بازسازی ساختمان ( خانه )

در ابتدای کار باید با یک شرکت ساختمانی فعال در زمینه بازسازی خانه ( ساختمان ) مشورت کنید تا بهترین و مطمئن روش بازسازی و با کمترین هزینه را به شما پیشنهاد دهند.

2- تخریب ساختمان قدیمی

تخریب ساختمان باید با دقت و اهتمام تمام انجام شود چرا که ممکن است تخریب غیر اصولی ساختمان، منجر به آسیب های جانی و مالی شود و یا آسیب جدی به ساختمان های اطراف برساند.
تخریب ساختمان ممکن است جزئی یا کلی باشد بدین صورت که عملیات بازسازی ساختمان تنها روی بخشی از ساختمان (مثلاً آشپزخانه) انجام میشود.

3- شروع ساخت و ساز بنای ساختمان

پس از تخریب نیاز به مرحله ساخت و ساز بنای تخریب شده است. شرکت ساختمانی با روش اصولی و مهندسی طرحی که برای ساختمان جدید آماده شده است را پیاده سازی می کند. ساخت غیراصولی و عدم تطابق آن با نیازهای مشتری می تواند هزینه های مضاعف را متوجه مشتری کند.

4- مراحل نازک کاری ساختمان و زیباسازی ساختمان

در بخش شامل : اجرای سقف کاذب و کناف، گچ کاری دیوارها، نورپردازی در دیوارها و سقف، کف سازی سالن ها، رنگ آمیزی دیوارها و ستونها یا تغییر پوشش دیوارها ( مانند کاغذ دیواری یا ...)، قرنیز دیوارها، دکوراسیون داخلی، نمای کلی ساختمان و ....

 

چگونگی بازسازی ساختمان


ارسال نظر

ارسال