Fa En چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 16 و 27 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

بازسازی و نوسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی ساختمان| بازسازی ساختمان| بازسازی | نوسازی ساختمان| چگونگی بازسازی ساختمان|

اولین مرحله در بازسازی و نوسازی مشخص کردن هدف میباشد بگونه ای که به خانه خود نگاه کنید وقسمت هایی را که میخواهید تغییر دهید یا بازسازی کنید مشخص کنید

چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 14:15

ساختمان هایی که در کشورمان ساخته شده اند و درآن زندگی می کنیم بر اثر گذشت زمان واستفاده کیفیت خود را از دست می دهند و فرسوده می شوند و به بازسازی و نوسازی ورسیدگی نیاز پیدا می کنند و با توجه به شرایط اقتصادی و درآمدهای امروز بازسازی ونوسازی ساختمان نسبت به خرید ساختمان جدید منطقی تروهزینه کمتری را شامل می شود. واین اجازه را به شخص می دهد که به جای خرید واحد جدید محلی را که درآن سکونت می کند با سلیقه خود بازسازی ونوسازی کند و با صرف هزینه های خیلی کمتر صاحب یک خانه شیک لوکس با کلی امکانات جدید خواهد شد وازآن لذت ببرد.

 

 نوسازی ساختمان

 

هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان

 

اولین مرحله در بازسازی و نوسازی مشخص کردن هدف می باشد به گونه ای که به خانه خود نگاه کنید وقسمت هایی را که می خواهید تغییر دهید یا بازسازی کنید مشخص کنید برای مثال اگرهدف شما فقط بازسازی آشپزخانه می باشد باید مصالحی مثل کاشی های دیوار متریالی که در کف می خواهید به کار ببرید مثل(سنگ لمینت پارکت و...) کابینت شیر آلات ولوله کشی های جدید و... را متر کرده و نسبت به اولویت وبودجه موجود لیست کنید.این کار به شما کمک می کند که درکی درست از کاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید و نسبت به بازسازی ونوسازی اقدام کنید که در این زمینه شرکت چوبین سازه با تیم مجرب و حرفه ای خود در زمینه بازسازی و نوسازی می تواند به شما دراین زمینه کمک کند.

امر بازسازی ساختمان اگر چه شامل قسمت های جزِیی و قسمت های خاص و یا کل خانه ممکن است در نگاه اول کمی پیچیده به نظرآید زیرا برای بازسازی ساختمان به یک برنامه دقیق و یک تیم اجرایی بازسازی و نوسازی قوی وتوانمند و آشنا با  قوانین طرح های روز دنیای دکوراسیون احتیاج خواهید داشت که ما به شما مشاوره با متخصصان شرکت چوبین سازه را توصیه می کنیم.

تیم بازسازی و نوسازی ساختمان چوبین سازه ابتدا ازملک شما به صورت رایگان بازدید خواهد کرد و با توجه به هدفی که شما در امر تغییرات دارید نظرحرفه ای و کار شناسانه خود را در مورد بازسازی و نوسازی ساختمان به شما می گوید و در این میان بازه قیمتی که برای بازسازی و نوسازی ساختمان باید در نظر بگیرید را نیز با شما مطرح می کند.

 

هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان

 

نحوه برآورد هزینه در امر بازسازی و نوسازی ساختمان

 

برآورد هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان به صورت متراژ هر قسمت کیفیت متریال مصرف شده و قیمت دستمزد استاد کارها و برق کارها تاسیسات تخریب فضاها و موارد مورد نیاز دیگر و همچنین مدت زمان پروژه بازسازی و نوسازی ازعوامل تعیین کننده هزینه پروژه می باشد.البته تمام موارد بالا با جزییات کامل وبر طبق بودجه و طرح مورد نظرشما در مورد بازسازی واحدتان ارائه خواهد شد که این موارد با توجه به بودجه قابل تغییرمی باشد.

 

تغییرات فضای مختلف در بازسازی و نوسازی ساختمان

 

تغییرات شامل دو مورد کلی داخلی(دیوار کف آشپزخانه وتاسیسات) و بیرونی (نمای ساختمان)می شوند که هر کدام شامل زیر مجموعه می باشند.

 

دیوار

 

وقتی بحث بازسازی و نوسازی ساختمان مطرح می شود ناخود آگاه اولین گام که به ذهن ما می رسد ایجاد تغییر در رنگ دیوارها می باشد زیرا این کار از قدیم الایام تا کنون در کشور ما مرسوم بوده که هرسال با خانه تکانی برای سال نو با انجام این کار شادابی و طراوت به محیط خانه بخشیده می شود ویکی از پارامترهای خوب در امر بازسازی و نوسازی ساختمان می باشد حتی اگه تغییر کلی مد نظرمان نباشد همان طور که می دانید گزینه های بسیاری به عنوان پوشش دیوارها مثل استفاده از چوب کاغذ دیواری سنگ دکوراتیو آینه و شیشه های تزئینی تایل الومینیوم نقاشی و کلی گزینه دیگرهمه این موارد ازجمله انتخاب هایی هستند که در این مرحله تیم بازسازی ساختمان چوبین سازه با شما در میان می گذارند و ما تمام تلاش خود را در ایجاد هماهنگی بین نظر و هدف شما وبودجه ای که درنظردارید و شرایط محیطی نظیرمعماری به کار رفته در سازه هزینه کل بازسازی و زمان مورد نیاز به وجود آورده ومناسب ترین گزینه را برای بازسازی و نوسازی ساختمان به شما ارائه دهیم.

 

امر بازسازی و نوسازی ساختمان

 

کف سازی

 

 هرکدام از موارد مزایای خود را در دکوراسیون و بازسازی ساختمان دارند بعد از دیوار تغییر یا تعمیرات در کف منزل می تواند از جمله چشم گیرترین تغییرات  در ساختمان نام برد چون وسعت زیادی از فضای خانه را پوشش می دهد وقتی که موضوع کف سازی مطرح می شود گزینه های زیادی پیش رو داریم مثل سنگ پارکت لمینت اپوکسی و...

تیم بازسازی ونوسازی ساختمان چوبین سازه با اطلاعاتی که از کارفرما دریافت می کند و سبک زندگی آن ها بهترین گزینه ها را در مورد بازسازی کف سازه در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد زیرا بهترین راه برای انتخاب کف پوش سلیقه مشتریان در صورت داشتن هارمونی با بقیه قسمت های خانه می باشد.

 

انواع کف‌سازی‌هایی که در بازسازی کف خانه‌ها کاربرد دارند مانند:

 

  • بازسازی کف با سرامیک
  • بازسازی کف با سنگ
  • پارکت برای بازسازی کف
  • بازسازی کف با موکت
  • لمینت برای بازسازی کف و... هستند.

 

در منازل به خصوص در آشپزخانه و سرویس بهداشتی از  سنگ‌های کفپوش  استفاده می کنند. سنگ‌های کفپوش دوام و مقاومت بالایی در برابر خش‌پذیری دارند .از انواع سنگ‌های مرمر، گرانیت، تراورتن و... به عنوان کفپوش داخل و خارج ساختمان استفاده می کنند به این دلیل که کفپوش سنگ، از مواد طبیعی ساخته شده و جزو مصالح گران قیمت می باشد.

 

کفپوش های سرامیکی از رایج‌ترین انواع کفپوش برای بازسازی هستند. سرامیک‌های مورد استفاده در کف منزل انواع و طرح‌های مختلفی دارند که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند و یکی از مزایای کفپوش سرامیکی به راحتی تمیز کردن آن است. از معایب کف‌پوش سرامیک سرد بودن آن در زمستان است که باعث ایجاد پادرد و کمردرد می‌شود. در صورت افتادن جسمی روی سرامیک احتمال شکستن وجود دارد.

کفپوش لمینت ظاهرا شبیه پارکت است و از ترکیب چند ماده مختلف و الیاف چوب فشرده تشکیل شده است. در چسباندن این نوع کفپوش نیازی به ملات و یا چسب ندارید و اجزای آن به صورت مکمل هستند و در هم قفل می‌شوند. کفپوش لمینت  نوعی عایق صدا ایجاد می‌کند. استفاده از این نوع کفپوش در هوای گرم و به مدت طولانی باعث انبساط آن می‌شود و آسیب می‌بینند. کفپوش لمینت  عمر طولانی دارند و نسبت به پارکت چوبی قیمت مناسب ‌تری دارند.

 

مزایا کفپوش لمینت :

 

  • بافت طرح چوب و ظاهر گرم لمینت نسبت به سنگ و سرامیک.
  • مقاومت بالای کف پوش لمینت نسبت به اجسام نوک تیز علاوه بر این که لمینیت پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد.
  • لمینت عایق خوبی برای صدا، گرما و سرما می باشد.
  • کفپوش لمینت نسبت به آب بسیار مقاوم تر از سایر  پارکت قدیمی چوبی می باشند.

در نهایت یکی از مهم‌ترین مراحل بازسازی در کف و نصب کفپوش جدید زیرسازی مناسب آن می باشد. بعد از این که تصمیم گرفتید از کدام مصالح برای کف‌سازی استفاده کنید، لازم است زیرسازی متناسب با آن را انجام دهید تا بعد از نصب مصالح در کف مشکلی پیش نیاید.

 

آشپزخانه

 

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه می باشد به این دلیل که خانم ها وقت زیادی را در طول روز در آشپز خانه سپری می کنند و وسایل گرون قیمتی در آن نگهداری می کنند واولین قسمتی است که با ورود به خانه جلب توجه می کند و زیبایی آن باعث دوچندان شدن زیبایی کل خانه می شود . بازسازی و نوسازی آشپز خانه از حساس ترین قسمت ها می باشد که باید با ظرافت انجام شود زیرا شامل چندین قسمت(کابینت شیر آلات تاسیسات کف سازی نور پردازی وکاشی کاری نحوه چیدن لوازم های مورد استفاده درآشپزخانه) می باشد که میبایست همه این موارد در هماهنگی کامل با هم باشند و تیم بازسازی چوبین سازه می تواند با بررسی محل بهترین ایده را به شما جهت بازسازی آشپزخانه بدهد.

با هزینه ی کم و ابزار اندک می‌توانید آشپزخانه‌ را به‌کلی تغییر دهید! رنگ آشپزخانه یکی از عناصر مهم در زیبایی آن می باشد. رنگ کردن آشپزخانه با رنگ های زیبا نه‌تنها محیط آشپزخانه را دل‌نشین می‌کند بلکه روی فضای کل خانه تاثیر می‌گذاردهیچ قانون مشخصی برای انتخاب رنگ آشپزخانه وجود ندارد، هر رنگی که می‌پسندید می‌توانید برای آشپزخانه‌ خود انتخاب کنید.

یکی دیگر از راه‌های مقرون ‌به‌ صرفه در دکوراسیون و بازسازی آشپزخانه، تعویض درهای کابینت می باشد. برای این کار فقط کافی است درهای کابینت را تعویض کنید و درهای جدید را روی همان بدنه قدیمی نصب کنید. با این کار نمای کابینت‌ شما به‌طورکلی تغییر خواهد کرد.

نورپردازی آشپزخانه از مواردی است که اغلب در بازسازی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه مورد توجه قرار نمی گیرد که می توان گفت نه‌تنها نورپردازی خوب باعث جلوه بیشتر آشپزخانه می‌شود بلکه نورپردازی صحیح به‌خودی‌خود می‌تواند ظاهر آشپزخانه را تغییر دهد.

 

بازسازی آشپزخانه

 

 

 

 

ثبت نظر

ارسال