Fa En یکشنبه 22 تیر 1399 ساعت 6 و 50 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی| بازسازی سرویس بهداشتی| بازسازی آشپزخانه| بازسازی آپارتمان های کوچک| نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک

بازسازی | بازساری آپارتمان | نکات مهم بازسازی | نکات مهم هنگام در بازسازی آپارتمان های کوچک موضوعی است که ذهن بسیاری از کسانی را که در حال انجام کارهای ساختمانی در آپارتمان خود هستند را به خود مشغول می کند. بازسازی و نوسازی آپارتمان های کوچک روش قابل توجهی است که هم از نظر صرفه اقتصادی مورد توجه ساکنان آپارتمان های کوچک بوده، و هم اینکه با گسترش فضا، کارایی محیط را ارتقا می بخشد.

شنبه 16 فروردین 1399 ساعت 17:50

نکات مهم در بازسازی آپارتمان کوچک شامل موارد بسیاری است که ذهن بسیاری از کسانی را که در حال انجام کارهای ساختمانی در آپارتمان خود هستند را به خود مشغول می کند. این نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک روش قابل توجهی هستند که هم از نظر صرفه اقتصادی مورد توجه ساکنان آپارتمان های کوچک بوده، و هم اینکه با گسترش فضا، کارایی محیط را ارتقا می بخشند.

در برخی موارد مشاهده می شود بدون توجه به نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک طرح داخلی آپارتمان ها از استانداردهای معماری برخوردار نبوده و موجب محدود شدن گستره ی دید، یا به عبارتی "نمود کوچک تر از واقعیت فضای معماری" می شود. در این نوشته سعی ما بر این بوده است که با بررسی نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک، راهکاری مناسب در بهبود عملکرد فضای این آپارتمان ها ارائه دهیم.

 

بازسازی آپارتمان های کوچک

 

بازسازی آپارتمان‌ های کوچک به مراتب راحت‌تر است. شما می توانید برای نوسازی آپارتمان‌های کوچک روی آیتم‌های زیبایی و طراحی داخلی بیشتر وقت بگذارید. مثلا برای دیوارها از رنگ‌های مورد علاقه خود استفاده کنید یا دکورهای کوچک ایجاد کنید. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن و سفید می تواند فضای کلی آپارتمان شما را بزرگتر نشان دهد.

امروزه بازسازی آپارتمان های کوچک، با تخصیص بودجه ای محدود، برای ساکنان این واحد ها فضایی مطلوب را به ارمغان آورده و موجب توجه به نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک بین اقشار جامعه شده است.

این بازسازی مشتمل بر: تغییر وضعیت تیغه بندی اتاق ها، رنگ آمیزی و ترکیب رنگی اتاق ها، نصب کاغذ دیواری و دیوارپوش در طرح های متنوع ، تعویض و یا نوسازی کابینت های آشپزخانه ای، طراحی دکوراسیون داخلی، تعمیر سرویس بهداشتی، بازسازی و نوسازی تجهیزات گرمایشی و سرمایشی ساختمان، تعویض و یا تغییر سیستم لوله کشی، تعویض درب های ورودی و غیره است.

 

عوامل تاثیرگذار در بازسازی آپارتمان های کوچک کدامند؟

 

  • طراحی پلان به صورت گسترده و باز؛
  • عدم ایجاد گوشه های متعدد در طراحی پلان؛
  • استفاده چندمنظوره از فضاها؛
  • عدم استفاده از راهرو؛
  • حداکثر استفاده از روشنایی طبیعی در طراحی فضاهای خانه

 

بازسازی| بازسازی سرویس بهداشتی| بازسازی آشپزخانه| بازسازی آپارتمان های کوچک| نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک

 

 نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک

 

چگونگی بازسازی آپارتمان های کوچک

 

چگونگی بازسازی آپارتمان های کوچک منوط به خواسته های ساکنان از فضا، رنگ، چینش، فضا بندی و سایر موارد است. باید توجه داشته باشیم که از جمله نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک، اتخاذ تصمیم در رابطه با نوع و اجرای پوشش دیوارها توسط متخصصین طراحی داخلی است؛ بر این اساس با مد نظر قراردادن فضای داخلی آپارتمان و مشورت با متخصصین طراحی داخلی، امکان انتخاب بهترین گزینه را برای ساکنان آپارتمان های کوچک میسر خواهد شد.

علاوه بر این مشاهده ی نمونه کارهای نصب شده در محل مورد نظر، مزیتی بسیار سودمند است که موجب می شود مالکان آپارتمان های کوچک در انتخاب خود آزادانه تر عمل کنند.

 

طراحی و نوع چیدمان وسایل

 

طراحی و نوع چیدمان وسایل در داخل یک خانه از جمله نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک به شمار می رود. در این خصوص توجه به هارمونی و هماهنگی در طراحی داخلی و چیدمان وسایل امری ضروری است؛ چرا که در صورت عدم توجه به این موارد، نمایش عمومی بازسازی صورت گرفته در فضا تحت تاثیر "عدم هماهنگی" قرار خواهد گرفت. به عبارت دیگر "عدم هارمونی محیط" مانع از نمایش مطلوب و بهینه ی بازسازی شده و تمامی هزینه ها و تجهیزات در پس ناهماهنگی ها پنهان خواهد ماند. بر همین اساس مشاوره با یک طراح داخلی که سبک کار وی برای شما مطلوب است، از ضروریات بازسازی خواهد بود.

 

گزینش رنگ متناسب با فضا


گزینش رنگ متناسب با فضا در بازسازی آپارتمان های کوچک از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نیازمند توجه به این نکته ی مهم از نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک است. در این رابطه باید دقت نمود که برای هر کدام از عناصر فضا (دیوار، سقف، درب و غیره) چه طیف رنگی انتخاب شود.

در اینکه این موضوع قطعا به علایق و سلیقه های شخصی بستگی دارد، هیچ شکی وجود ندارد؛ با این وجود گزینش رنگ متناسب با فضا از ضروریات بازسازی آپارتمان کوچک محسوب می شود. به عنوان مثال: در کشور ما ایران، از نظر بسیاری از طراحان رنگ سفید را به سایر رنگ ها ارجحیت دارد؛ زیرا در کمال سادگی زیبایی قابل توجهی را به خانه می بخشد.

 

 

بازسازی| بازسازی سرویس بهداشتی| بازسازی آشپزخانه| بازسازی آپارتمان های کوچک| نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک| گزینش رنگ متناسب با فضا

 

 گزینش رنگ متناسب با فضا

 

بازسازی آشپزخانه

 

بازسازی آشپزخانه های امروزی به دلیل برخورداری از عناصر مختلف معماری، از جمله نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک به حساب می آید. باید توجه نمود که با تغییر الگوهای معماری و رواج طاق نما ها در ورودی آشپزخانه، این فضا ها بیشتر در معرض دید واقع شده اند؛ به همین دلیل در بازسازی آشپزخانه ممکن است بسیاری از عناصر دستخوش تغییر شوند.

به عنوان مثال: آشپزخانه ممکن است به وسیله ی تخریب دیوارها و طاق نما ها، تعویض کابینت ها، کاشیکاری مجدد، نوسازی لوله کشی، تعویض کفپوش ها و غیره در معرض بازسازی ها و نوسازی ها قرار گیرد. با این وجود روش های جایگزین و مقرون به صرفه ی دیگری که بسیار هوشمندانه طراحی می شوند، می توانند جایگزین مناسبی برای نوسازی های ناخواسته باشند.

 

 

بازسازی| بازسازی سرویس بهداشتی| بازسازی آشپزخانه| بازسازی آپارتمان های کوچک| نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک

 

 بازسازی آشپزخانه

 

نکات قابل توجه در بازسازی آشپزخانه

 

زمانی که یک فضای کوچک مانند اتاق پذیرایی، نشیمن یا اتاق خواب را بازسازی می کنید، به امکانات خاصی نیاز ندارید (مانند شیر آب، پریزهای برق و غیره) و وسایل این قسمت ها هم ارزان هستند (مانند رنگ آمیزی و غیره).

اما آشپزخانه با وجود لوله کشی، چراغ ها، اتصالات، تهویه و سیستم دفع زباله، هزینه بر است. همچنین ابزاری چون گرانیت، استیل، کوریون، مرمر، کابینت و غیره، هزینه بالایی را می طلبند.

کابینت : با تعویض کابینت ها و تعیین ارتفاع مناسب آن ها، می توان همزمان بر بزرگتر جلوه دادن فضا و زیبایی نمای آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی گذاشت.

کفپوش : یکی از مهم ترین عناصر در بازسازی فضای آشپزخانه تعویض و نوسازی کفپوش آشپزخانه است که از اهمیت بالایی برخوردار است.

میز جزیره : همچنین برای بهبود بخشی به دکوراسیون آشپزخانه استفاده از میز جزیره در آن توصیه می شود.

همچنین متناسب با هدف و فضای موردنظر، استفاده از ابزار و وسایل مدرن متناسب با طراحی داخلی توصیه می شود.

 

بازسازی سرویس بهداشتی

 

بازسازی سرویس بهداشتی (حمام و توالت) نیز یکی دیگر از نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک است که رعایت اولویت بندی موارد بازسازی از جمله ضرورت ها این بخش تلقی می شود. در شروع کار،کارشناس متخصص تاسیسات به بررسی اتصالات و شیرآلات می پردازد و اگر نیازی به تعویض یا تعمیر داشته باشند آن ها را ترمیم می کند.

مرحله اولیه بازسازی سرویس بهداشتی، عایق بندی کف و دیوار ها می باشد پس از آن باید به تعمیر و تعویض سیستم های تاسیساتی و اتصالات و لوله کشی پرداخته شود.سپس کفپوش آن بازسازی خواهد شد و در نهایت در صورت خرابی به تعویض شیرآلات پرداخته می شود.

یکی دیگر از نکات مهم "طراحی داخلی فضای سرویس بهداشتی" است که با صرف هزینه های محدودی می توان به آن تنوع و زیبایی بخشید. برای نمونه استفاده از گلدان های طبیعی در سرویس بهداشتی موجب زیبایی و تنوع محیط این فضا می شود.
 

 مهم نیست فضای سرویس بهداشتی شما تا چه حد کوچک است با انتخاب رنگ مناسب و منحصر به فرد می توانید کوچک بودن فضا را کمتر نشان دهید، البته توجه داشته باشید انتخاب رنگ شما باید ساده و ملایم باشد.

با انتخاب درست اکسسوری ها همچنین تلفیق آن ها با رنگ هایی لوکس می تواند فضایی لوکس و خاص در سرویس بهداشتی شما به وجود آورد اما توجه داشته باشید که با توجه به کوچک بودن فضای تان حتما از رنگ سفید برای رنگ زمینه استفاده نمایید.

 

 

بازسازی| بازسازی سرویس بهداشتی| بازسازی آشپزخانه| بازسازی آپارتمان های کوچک| نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک

 

 بازسازی سرویس بهداشتی

 

نکات کلیدی در بازسازی آپارتمان هایی کوچک

 

همان طور که پیشتر نیز گفته شد، نکات کلیدی در بازسازی آپارتمان هایی کوچک بسیار متعدد هستند، اما در این بین باید یادآوری کنیم که نورپردازی و استفاده از نورهای مصنوعی در فصا بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نحوه ی نورپردازی و انتخاب صحیح رنگ و ترکیب خاص نورها ، می تواند جلوه ی خارق العاده ای به یک ساختمان ببخشد.

 بهترین راه حل برای گره زدن فضای خانه به فضای وسیع آسمان، بهره گیری از پنجره های سقفی است. در صورت امکان و یا در مواقعی که آپارتمان مورد نظر در طبقه آخر قرار داشته باشد می توان با تعبیه نورگیرهای سقفی، ضمن وسعت بخشیدن به فضای داخلی، امکان استفاده حداکثری از نور طبیعی را فراهم نمود. همچنین می توان از مزایای پنجره سقف در تهویه طبیعی نیز بهره برد.

همچنین استفاده از فرش های بزرگ و طویل در آپارتمان های کوچک، با توجه به جانمایی نامناسب آن ها از نظم و زیبایی فضا می کاهد، در نتیجه توصیه می شود از فرش های کوچکتر و یا موکت هایی با طرح ساده و رنگ خنثی استفاده شود که علاوه بر زیبایی باعث بزرگتر جلوه دادن فضا خواهد شد.

 یک مورد دیگر از نکات مهم در بازسازی آپارتمان های کوچک ، پرده ها هستند، که می توانند تاثیر قابل توجهی بر فضای داخلی ساختمان بگذارند. رنگ پرده ها و ارتفاع آن ها می تواند فضای ساختمان را بزرگ تر و یا کوچک تر از حالت واقعی جلوه دهد.

برای آپارتمان ها، که به طور معمولی ارتفاع سقف آن ها به نسبت کوتاه تر است ، استفاده از پرده های مخصوص آپارتمان ها، با رنگ خنثی می تواند انتخاب مناسبی برای بهبود فضای داخلی ساختمان باشد.

ثبت نظر

ارسال