Fa En پنجشنبه 21 فروردین 1399 ساعت 13 و 49 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

بررسی هزینه بازسازی آپارتمان

بازسازي| بازسازي ساختمان| بازسازي آپارتمان| بررسي هزينه بازسازي آپارتمان|

آیا دغدغه شما هم هزینه بازسازی آپارتمان است؟ بازسازی آپارتمان اصلی ترین راهکار برای مقاوم سازی و زیباسازی ملک شماست زمانی که شرایط تخریب و نوسازی را ندارید. شما بوسیله بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان میتوانید چند سال دیگر از منزل فعلیه خود استفاده کنید. با این تفاوت که هم منزل زیباتری خواهید داشت و هم خیالتان بابت استحکام آن راحت است.

دوشنبه 19 اسفند 1398 ساعت 15:16

آیا دغدغه شما هم هزینه بازسازی آپارتمان است؟ بازسازی آپارتمان اصلی ترین راهکار برای مقاوم سازی و زیباسازی ملک شماست زمانی که شرایط تخریب و نوسازی را ندارید. شما بوسیله بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان می توانید چند سال دیگر از منزل فعلیه خود استفاده کنید. با این تفاوت که هم منزل زیباتری خواهید داشت و هم خیالتان بابت استحکام آن راحت است.

بازسازی بخش های مختلف دکوراسیون آپارتمان می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای آن بگذارد و انرژی زیادی به قسمت های مختلف آپارتمان بدهد. گاها با ایجاد یک تغییر کوچک، به عنوان مثال با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن می توان تغییر و تحولی بزرگ در فضای داخلی آپارتمان ایجاد کرد.

 

بازسازی| بازسازی ساختمان| بازسازی آپارتمان| بررسی هزینه بازسازی آپارتمان| هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان چقدر است؟

 

هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان چقدر است؟

 

یکی از سوالات مهم در زمینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان هزینه های کلی در این اقدام است. معمولاً تمام افراد که تصمیم به بازسازی می گیرند به دلیل اینکه تخصص حرفه ای در امر ساختمان ندارند بی گدار به آب نمیزنند و سعی می کنند تمام جنبه های کار را در نظر بگیرند. چوبین سازه به شما کمک می کند تا بتوانید تمام هزینه های مترتب در بازسازی ساختمان را پیش بینی کنید و سپس تصمیم خود را عملی کنید.

اجازه دهید موضوع بازسازی آپارتمان را از ۲ جنبه ی کلی بررسی کنیم. اول اینکه شما چقدر پول برای بازسازی آپارتمان کنار گذاشته اید؟ و دوم اینکه ساختمان شما به چقدر پول برای بازسازی آپارتمان نیاز دارد. به طور مثال آپارتمانی را در نظر بگیرید که حدود ۱۰ سال سن دارد. مالک این آپارتمان به دلیل اینکه سن ملک زیاد بالا نیست و معمولاً املاک ۱۰ ساله مشکل مقاومت و استحکام ندارند اختیار دارد که چقدر هزینه کند.

برای همچین ساختمانی بازسازی در قسمت های اصلی آپارتمان نیست و بیشتر جنبه تعویض متریال و لوکس سازی را دارد. مواردی مانند تعویض کابینت آشپزخانه، تعویض درب اتاق ها و سرویس، تعویض شیرآلات بهداشتی، تعویض رادیاتور ها و پکیج، کاشی کاری داخل حمام و سرویس و آشپزخانه و … از جمله مواردی است که مالک می تواند نسبت به هزینه برای آن ها اقدام کند.

ولی برای آپارتمانی که بیش از ۲۵ سال سن دارد مقادیر قابل توجهی از هزینه صرف مقاوم سازی ساختمان می شود. در ساختمان های قدیمی و کلنگی بازسازی به منزله جاری شدن آب حیاتی دوباره به آنهاست. اکثراً بناهای تاریخی با تغییر کاربری نیز مورد مرمت و تعمیرات قرار می گیرند.

 

 موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی ساختمان چیست؟

 

  • طراحی نقشه ۳ بعدی قبل از اجرا
  • تخریب و حمل نخاله ساختمانی
  • حق العمل استادکار و کارگر ساختمانی
  • خرید متریال (انتخاب کیفیت و قیمت با شماست)

 

این ۴ مورد مواردی است که کلیت هزینه بازسازی ساختمان شما را تعیین می کند. شما می توانید با شرکت هایی که تخصص آن ها بازسازی ساختمان است مشورت کنید و از آن ها طراحی ۳ بعدی و حدود هزینه ها را سوال بفرمایید.

هزینه بازسازی آپارتمان در بیشتر سایت ها و ژورنال های مربوطه بر اساس مترمربع گزارش می شود و کمینه و بیشینه ای برای آن در نظر گرفته می گردد. اما باید توجه داشته که تعیین هزینه بازسازی آپارتمان به صورت متر مربعی با گستره بزرگی مواجه می باشد.

چرا که میزان و کیفیت مواد و متریال به کار رفته، میزان تغییرات و سطح انجام کار در این موارد بسیار تاثیرگذار است. تعیین متوسط هزینه برآورد شده برای دستمزد نیروی انسانی مشغول در پروسه بازسازی نیز با نوسانات بسیاری می تواند همراه باشد.

همچنین به عنوان نکته در نظر داشته باشید که در بازسازی آپارتمان به خصوص آپارتمان های قدیمی بایستی حواستان به واحدهای بالا، پایین و طرفین باشد تا در هنگام بازسازی هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نشود.

بازسازی آپارتمان می تواند تا حدی حرفه ای انجام پذیرد که تنوع و تازگی ایجاد شده در آن بالاتر و بیشتر از خرید یک آپارتمان شیک تر و نوساز باشد. توصیه می شود در صورت نداشتن تجربه کافی و در مورد بازسازی های عمیق از خدمات یک شرکت بازسازی آپارتمان چوبین سازه استفاده کنید تا نتیجه ای ایده آل حاصل گردد.

 

بازسازی| بازسازی ساختمان| بازسازی آپارتمان| بررسی هزینه بازسازی آپارتمان|  موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی ساختمان چیست؟

 

بازسازی مسکونی

 

البته شما برای شروع بازسازی در داخل آپارتمان خود نیاز به مجوز از شهرداری دارید که زیاد هزینه بر نیست و به همین دلیل نیز در فایل موارد هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان بررسی نشد.

در بین این ۴ عامل ۳ عامل اول تقریباً ثابت است و خیلی اختلاف قیمت در متراژهای یکسان ندارد ولی مهم ترین عامل در تعیین هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان خرید متریال است. اینکه شما چه نوع متریالی را با چه کیفیتی می پسندید تعیین کننده است. برای انتخاب متریال دست شما باز است و می توانید به اندازه بودجه خود کیفیت متریال های مورد نیاز را تغییر دهید.

اولویت در اینگونه موارد با زیبایی است البته زیبایی که همراه با کیفیت باشد. برای یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری به طور متوسط بین ۳۰ الی ۶۰ میلیون تومان هزینه می شود. شما می توانید متریال های گرانتر یا ارزانتر از این رنج را هم انتخاب کنید ولی سیتاک برای موافق با متریال ضعیف نیست. بهتر است یا کاری را انجام ندهید یا آن کار را با کیفیت بالا تمام کنید. شاید استفاده از متریال با کیفیت تر در آینده هزینه های اضافی برای شما نداشته باشد.

 

نیاز های اساسی در بازسازی آپاتمان:

 

  • دستورالعمل‌های تعمیرات داخلی آپارتمان (شامل تعویض کابینت‌ها، قفسه‌ها و زمینه‌های مربوط به طراحی داخلی منزل)
  • نصب و تعمیر پوشش‌های کف و دیوارها
  • نصب و استفاده از تهویه‌های مطبوع، سیستم های الکترونیکی هوشمند و سیستم‌های امنیتی
  • مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری آپارتمان

خیلی زمان‌ها برای بازسازی آپارتمان می توان به جای تغییرات اساسی از تعمیرات و جایگزینی استفاده کرد. این موارد قانون نیز نیازی به جلب رضایت سایر ساکنین مجتمع مسکونی ندارند. به عنوان مثال؛ برای بازسازی حمام واحد خود در صورتی که اتصالات لوله کشی سالم هستند می توانید ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها تنها به تعویض شیرآلات و یا وان حمام و.. اکتفا کنید.

 

در بازسازی آپارتمان کدام متریال در اولویت است؟

 

شما بهتر از هر کسی می دانید که آپارتمانتان در چه وضعیتی است. در عین حال کابینت آشپزخانه دارای اهمیت بیشتری است. شیرآلات بهداشتی نیز مهم است. پس از این ۲ مورد می توانید به نقاشی ساختمان و تعویض درب های اتاق و سرویس نیز فکر کنید. در بازسازی منزل آشپزخانه قسمت اصلی است و اولویت های بعدی سالن پذیرایی، فضای نشیمن و اتاق خواب ها است.

 

بازسازی| بازسازی ساختمان| بازسازی آپارتمان| بررسی هزینه بازسازی آپارتمان|  در بازسازی آپارتمان کدام متریال در اولویت است؟

 

جهت بررسی هزینه بازسازی بهتر است که ابتدا پاسخ سوالات زیر را بدهیم:

 

– می خواهیم کدام فضاهای آپارتمان را مورد بازسازی قرار دهیم؟

– هزینه کردن برای بازسازی و نوسازی آپارتمان تا چه مقدار برای ما مقدور است؟

– فضای بازسازی شده به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و چه کاربری خواهد داشت؟

– کدام سبک دکوراسیون را در بازسازی آپارتمان انتخاب کرده ایم؟

– میزان اهمیت طراحی برای ما چقدر است؟

– در بازسازی بخش های تعیین شده آپارتمان چه نوع متریال و مصالحی مورد پسند ماست؟

– تکلیف چیدمان آپارتمان بعد از بازسازی چه خواهد شد و ترجیح ما استفاده از کدام وسایل و لوازم خانگی است؟

باشند. پس از یافتن پاسخ این سوالات برای شروع بازسازی آپارتمان بهتر است اولویت بندی به شرح زیر صورت پذیرد:

الویت اول : بازسازی آشپزخانه

الویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی

الویت سوم: بازسازی نشیمن و سالن پذیرایی

الویت چهارم: بازسازی اتاق ها

 

ثبت نظر

ارسال