Fa En یکشنبه 22 تیر 1399 ساعت 6 و 36 دقیقه
۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره ۰۹۱۲۶۹۳۶۸۹۵ جهت دریافت مشاوره

بررسی هزینه بازسازی آپارتمان

بازسازي| بازسازي ساختمان| بازسازي آپارتمان| بررسي هزينه بازسازي آپارتمان|

بازسازی آپارتمان | بازسازی چیست؟ | هزینه بازسازی آپارتمان | آیا دغدغه شما هم هزینه بازسازی آپارتمان است؟ بازسازی آپارتمان اصلی ترین راهکار برای مقاوم سازی و زیباسازی ملک شماست زمانی که شرایط تخریب و نوسازی را ندارید. شما بوسیله بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان میتوانید چند سال دیگر از منزل فعلیه خود استفاده کنید. با این تفاوت که هم منزل زیباتری خواهید داشت و هم خیالتان بابت استحکام آن راحت است.

شنبه 20 اردیبهشت 1399 ساعت 11:11

آیا دغدغه شما هم هزینه بازسازی آپارتمان است؟ بازسازی آپارتمان اصلی ترین راهکار برای مقاوم سازی و زیباسازی ملک شماست زمانی که شرایط تخریب و نوسازی را ندارید. شما بوسیله بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان می توانید چند سال دیگر از منزل فعلیه خود استفاده کنید. با این تفاوت که هم منزل زیباتری خواهید داشت و هم خیالتان بابت استحکام آن راحت است.

 

بازسازی بخش های مختلف دکوراسیون آپارتمان می تواند تاثیر شگفت انگیزی بر حال و هوای آن بگذارد و انرژی زیادی به قسمت های مختلف آپارتمان بدهد. گاها با ایجاد یک تغییر کوچک، به عنوان مثال با تغییر رنگ یک دیوار و یا تعویض روکش مبلمان نشیمن می توان تغییر و تحولی بزرگ در فضای داخلی آپارتمان ایجاد کرد.

 

به طور کلی یک سری قوانین برای بازسازی در مجتمع‌های آپارتمانی وجود دارد. این قوانین تعیین می‌کنند که ساکنین کدام بخش‌های آپارتمان را می توانند بازسازی کنند. هدف اولیه این قوانین کمک به مالک آپارتمان برای تغییر فضای خصوصی خود است. به نحوی که به زندگی ساکنین دیگر آپارتمان تعرض نکند.

 

بازسازی| بازسازی ساختمان| بازسازی آپارتمان| بررسی هزینه بازسازی آپارتمان| هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان چقدر است؟

 

قبل از انجام بازسازی و تعمیرات ساختمان نیاز است تا سوالات زیر را پاسخ دهید:

 

دوس دارید کدام فضاهای ساختمان بازسازی شوند؟
چقدر می توانید برای بازسازی ساختمان هزینه کنید؟
کاربری فضای بازسازی شده چه خواهد بود؟
در بازسازی آپارتمان کدام سبک را (کلاسیک، مدرن و ...) انتخاب می کنید؟
طراحی تا چه اندازه برای شما مهم است؟
چه نوع مواد و مصالحی را دوست دارید؟
لوازم منزلتان کلاسیک است یا مدرن؟

 

 بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان کاری فراتر از تعمیر ساختمان می باشد که معمولا به تعمیر دیوار، تعمیر کاشی و دیگر کارهای جزئی تر تعمیراتی محدود نمی‌شود. با توجه به گروه مهندسین تعمیرات ساختمان و شرکت بازسازی ساختمان که انتخاب می‌کنید، کار تعمیر و بازسازی ساختمان می‌تواند از قسمت‌های اساسی و از زیربنای ساختمان شروع شود و تا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل ادامه یابد و به طور کلی ساختمان شما را از نو بسازد.

 

همانطور که می دانید آپارتمان‌های مسکونی یکی از ساختمان‌هایی هستند که به خاطر رفت و آمد زیادی که در آن‌ها وجود دارد نیاز به نوسازی دارند. درخواست صاحبان ساختمان در بازسازی آپارتمان، بیشتر مربوط به تعمیرات کلی‌ تر آپارتمان، بهینه سازی فضا برای استفاده بهتر از آپارتمان‌ های‌ کوچک و تغییر دکوراسیون داخلی می‌باشد.

 

اما بازسازی آپارتمان محدود به این کارها نمی‌شود و می‌تواند بسیار گسترده تر باشد. به طور کلی باید بگوییم که هر تغییری در جهت بهتر شدن استحکام، مقاوت و ظاهر ساختمان صورت بگیرد، بازسازی و نوسازی ساختمان محسوب می‌شود.

 

سرویس‌هایی که  شرکت های بازسازی ساختمان  ارائه می‌ دهند:

 

 • تخریب و گودبرداری ساختمان
 • آجرکشی، دیوارکشی، ساخت دیوار پیش ساخته
 • کچکاری، سیمان کاری، سفید کاری دیوار
 • کاشی کاری، سرامیک کاری کف و دیوار
 • سنگ کاری راه پله، سنگ کاری نمای بیرونی ساختمان
 • ارائه خدمات دکوراسیون بعد از بازسازی ساختمان اعم از نقاشی، نصب سقف کاذب و ... 

 

تغییرات ساختاری در بازسازی خانه شامل :

 

 • ساخت و بهبود فضای زیرزمین
 • طراحی مجدد پلان خانه
 • سیم‌کشی و لوله‌کشی مجدد
 • تغییر کاربری اتاق‌ها
 • بازسازی آشپزخانه

 

تغییرات تزئینی در بازسازی ساختمان  شامل:

 

 • دکوراسیون داخلی
 • تعمیرات جزئی
 • کفپوش جدید
 • نورپردازی

 

قسمت های مختلف بازسازی ساختمان:

 

بازسازی آشپزخانه

 

همانطور که می دانید آشپزخانه یکی از پر جزئیات‌ ترین فضای خانه است؛ به خصوص در یک خانه خالی، امکانات و ظاهر آشپزخانه بیشتر از هر چیزی به چشم می‌آید. به همین دلیل است که در میان بخش‌های مختلف بازسازی ساختمان، بازسازی آشپزخانه یکی از محبوب‌ ترین کارها است.

 شما با استفاده از نورپردازی در بازسازی ساختمان می توانید ملک قدیمی خود را به گونه ای طراحی کنید که آشپزخانه تبدیل به نقطه کانونی پر قدرت منزل شما شود در واقع انتخاب یک طرح چشم نواز برای کاشی های آشپزخانه به خودی خود می تواند در ایجاد نقطه کانونی در هنگام بازسازی ساختمان تاثیر گذار باشد. کاشی های با طرح های ویژه و رنگ های گرم تاثیر فوق العاده ای خواهند داشت. 

این کار همچنین یکی از بهترین راه‌ها برای افزودن به ارزش یک خانه است، اگر تمایل دارید بعد از کار نوسازی آن را بفروشید. تغییرات در آشپزخانه می‌تواند با هدف‌های گوناگونی از جمله افزایش فضای قابل استفاده، به روز کردن کابینت‌ها و وسایل الکتریکی و استفاده از شیرآلات و لوله‌کشی‌های جدید انجام شود.

 اگر وسایل آشپزخانه شما رنگی است بهتر است که برای رنگ آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده نمایید برای زیباتر شدن دیوارهایی که به آن رنگ خنثی زده اید چند تابلو و کار هنری را به دیوار بزنید یا از پرده هایی استفاده نمایید که به رنگ دیوارتان زیبایی بیشتری بخشد.

 برای نو کردن کف آشپزخانه دیگر مثل گذشته نیازی به کندن کف و در آوردن همه کابینت ها نیستید بلکه می توانید یکی از طرح ها و مدل های کاشی های موجود در بازار را که به صورت چسبی نصب می شوند را انتخاب کنید و به راحتی کف آشپزخانه تان را نو کنید.

 

بازسازی اتاق خواب

 

اضافه کردن یک اتاق یک گزینه محبوب برای بازسازی خانه شما است. بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند اتاق‌های جداگانه برای بچه‌هایشان داشته باشند؛ گاهی می‌توانید با تغییر دادن مکان دیوارها این فضای اضافه را ایجاد کنید. مقدار تغییرات و هزینه‌ها قابل توجه خواهند بود، چرا که عملا ساختار کلی خانه شما در این نوع بازسازی ساختمان تغییر می کند.

 

نکاتی که باید در بازسازی اتاق توجه کنید:

 

 • محل قرارگیری تخت باید در دکوراسیون اتاق خواب به صورتی باشد تا قسمت بالایی تخت در معرض دید نباشد.
 • بهتر است محل قرارگیری تخت در زیر پنجره نباشد.
 • برای کنار تخت خواب در طرفین از پاتختی استفاده کنید اما توجه کنید محل قرارگیری تخت خواب و یا پاتختی ها مانع باز شدن کامل درب اتاق نشود
 • از رنگ های سرد و ملایم در اتاق استفاده کنید تا آرامش بیشتری را برای استراحت شما در اتاق ایجاد کند.
 • برای بازسازی به کف اتاق دقت کنید تا جای ممکن از سنگ و سرامیک در فضا استفاده نکنید و از متریال های گرم و با نرمی بیشتری استفاده کنید. فرش گزینه مناسبی است.

 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

 

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به شما این فرصت را می‌دهد تا به حس لوکس و مدرن بودن فضای خانه خود بیافزایید. این بخش از بازسازی می‌تواند استفاده از شیرآلات مدرن تا تغییر کلی لوله‌کشی یا اضافه کردن یک وان و اتاق دوش را شامل شود. در ضمن در بیشتر خانه‌ها تعداد سرویس‌های بهداشتی از حالت ایده‌ال کمتر است؛ در فرایند بازسازی ساختمان شما این فرصت را دارید که یک سرویس بهداشتی به خانه خود اضافه کنید. البته با توجه به نیاز به سیستم جدید فاضلاب و لوله‌کشی، تغییرات خیلی اساسی خواهند بود.

کف سازی سرویس بهداشتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که سرویس بهداشتی مکانی است که دائماً با نم و رطوبت در ارتباط بوده و نظافت و شستشوی مکرر از شرایط اصلی آن محسوب می‌شود. در کف‌سازی دو مسئله ی کلی حائز اهمیت است:

در اقع دیوارپوش سرویس بهداشتی هم باید مثل کف پوش آن در مقابل رطوبت مقاوم و نظافت آن آسان باشد. برای دیوار سرویس بهداشتی، از متریال های متعددی می توانید استفاده کنید؛ تایل های سنگی، لمینیت، PVC ، شیشه و بالاخره پرکاربردترین آن ها: کاشی است که کاشی های سنگی نسبت به کاشی های سرامیکی و چینی گرانتر هستند، پس بهتر است برای بازسازی مقرون به صرفه، آن ها را از لیست انتخاب هایتان حذف کنید.

 

 

نورپردازی در بازسازی ساختمان:

 

نور نیز نقش مهمی را در زنده کردن فضا به عهده دارد. استفاده از نور مناسب و یکنواخت در آپارتمان خفگی محیط را از بین می برد، البته استفاده از نور طبیعی مناسب تر است. در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با به کار گیری نور مصنوعی جبران نمایید. حتی المقدور از پرده های عمودی یا کرکره ای استفاده نکنید، زیرا از ورود نور خورشید به داخل تا میزان زیادی جلوگیری می نمایند.

 

رده های پارچه ای یا توری بهترین انتخاب برای پنجره های آپارتمان محسوب می شوند. زیرا نور را به خوبی از خود عبور می دهند. استفاده از نورپردازی موضعی بر روی قاب ها و… نیز باعث تحرک و ایجاد حرکت در فضا بازسازی ساختمان می شود.

 

هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان چقدر است؟

 

یکی از سوالات مهم در زمینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان هزینه های کلی در این اقدام است. معمولاً تمام افراد که تصمیم به بازسازی می گیرند به دلیل اینکه تخصص حرفه ای در امر ساختمان ندارند بی گدار به آب نمی زنند و سعی می کنند تمام جنبه های کار را در نظر بگیرند.

 

چوبین سازه به شما کمک می کند تا بتوانید تمام هزینه های مترتب در بازسازی ساختمان را پیش بینی کنید و سپس تصمیم خود را عملی کنید.

 

اجازه دهید موضوع بازسازی آپارتمان را از ۲ جنبه ی کلی بررسی کنیم. اول اینکه شما چقدر پول برای بازسازی آپارتمان کنار گذاشته اید؟ و دوم اینکه ساختمان شما به چقدر پول برای بازسازی آپارتمان نیاز دارد. به طور مثال آپارتمانی را در نظر بگیرید که حدود ۱۰ سال سن دارد. مالک این آپارتمان به دلیل اینکه سن ملک زیاد بالا نیست و معمولاً املاک ۱۰ ساله مشکل مقاومت و استحکام ندارند اختیار دارد که چقدر هزینه کند.

 

برای همچین ساختمانی بازسازی در قسمت های اصلی آپارتمان نیست و بیشتر جنبه تعویض متریال و لوکس سازی را دارد. مواردی مانند تعویض کابینت آشپزخانه، تعویض درب اتاق ها و سرویس، تعویض شیرآلات بهداشتی، تعویض رادیاتور ها و پکیج، کاشی کاری داخل حمام و سرویس و آشپزخانه و … از جمله مواردی است که مالک می تواند نسبت به هزینه برای آن ها اقدام کند.

 

ولی برای آپارتمانی که بیش از ۲۵ سال سن دارد مقادیر قابل توجهی از هزینه صرف مقاوم سازی ساختمان می شود. در ساختمان های قدیمی و کلنگی بازسازی به منزله جاری شدن آب حیاتی دوباره به آنهاست. اکثراً بناهای تاریخی با تغییر کاربری نیز مورد مرمت و تعمیرات قرار می گیرند.

 

 موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی ساختمان چیست؟

 

 • طراحی نقشه ۳ بعدی قبل از اجرا
 • تخریب و حمل نخاله ساختمانی
 • حق العمل استادکار و کارگر ساختمانی
 • خرید متریال (انتخاب کیفیت و قیمت با شماست)

 

این ۴ مورد مواردی است که کلیت هزینه بازسازی ساختمان شما را تعیین می کند. شما می توانید با شرکت هایی که تخصص آن ها بازسازی ساختمان است مشورت کنید و از آن ها طراحی ۳ بعدی و حدود هزینه ها را سوال بفرمایید.

هزینه بازسازی آپارتمان در بیشتر سایت ها و ژورنال های مربوطه بر اساس مترمربع گزارش می شود و کمینه و بیشینه ای برای آن در نظر گرفته می گردد. اما باید توجه داشته که تعیین هزینه بازسازی آپارتمان به صورت متر مربعی با گستره بزرگی مواجه می باشد.

چرا که میزان و کیفیت مواد و متریال به کار رفته، میزان تغییرات و سطح انجام کار در این موارد بسیار تاثیرگذار است. تعیین متوسط هزینه برآورد شده برای دستمزد نیروی انسانی مشغول در پروسه بازسازی نیز با نوسانات بسیاری می تواند همراه باشد.

همچنین به عنوان نکته در نظر داشته باشید که در بازسازی آپارتمان به خصوص آپارتمان های قدیمی بایستی حواستان به واحدهای بالا، پایین و طرفین باشد تا در هنگام بازسازی هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نشود.

بازسازی آپارتمان می تواند تا حدی حرفه ای انجام پذیرد که تنوع و تازگی ایجاد شده در آن بالاتر و بیشتر از خرید یک آپارتمان شیک تر و نوساز باشد. توصیه می شود در صورت نداشتن تجربه کافی و در مورد بازسازی های عمیق از خدمات یک شرکت بازسازی آپارتمان چوبین سازه استفاده کنید تا نتیجه ای ایده آل حاصل گردد.

 

 

بازسازی| بازسازی ساختمان| بازسازی آپارتمان| بررسی هزینه بازسازی آپارتمان|  موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی ساختمان چیست؟

 

بازسازی مسکونی

 

البته شما برای شروع بازسازی در داخل آپارتمان خود نیاز به مجوز از شهرداری دارید که زیاد هزینه بر نیست و به همین دلیل نیز در فایل موارد هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان بررسی نشد.

در بین این ۴ عامل ۳ عامل اول تقریباً ثابت است و خیلی اختلاف قیمت در متراژهای یکسان ندارد ولی مهم ترین عامل در تعیین هزینه بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان خرید متریال است. اینکه شما چه نوع متریالی را با چه کیفیتی می پسندید تعیین کننده است. برای انتخاب متریال دست شما باز است و می توانید به اندازه بودجه خود کیفیت متریال های مورد نیاز را تغییر دهید.

اولویت در اینگونه موارد با زیبایی است البته زیبایی که همراه با کیفیت باشد. برای یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری به طور متوسط بین ۳۰ الی ۶۰ میلیون تومان هزینه می شود. شما می توانید متریال های گرانتر یا ارزانتر از این رنج را هم انتخاب کنید ولی سیتاک برای موافق با متریال ضعیف نیست. بهتر است یا کاری را انجام ندهید یا آن کار را با کیفیت بالا تمام کنید. شاید استفاده از متریال با کیفیت تر در آینده هزینه های اضافی برای شما نداشته باشد.

 

نیاز های اساسی در بازسازی آپارتمان:

 

 • دستورالعمل‌های تعمیرات داخلی آپارتمان (شامل تعویض کابینت‌ها، قفسه‌ها و زمینه‌های مربوط به طراحی داخلی منزل)
 • نصب و تعمیر پوشش‌های کف و دیوارها
 • نصب و استفاده از تهویه‌های مطبوع، سیستم های الکترونیکی هوشمند و سیستم‌های امنیتی
 • مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری آپارتمان

 

خیلی زمان‌ها برای بازسازی آپارتمان می توان به جای تغییرات اساسی از تعمیرات و جایگزینی استفاده کرد. این موارد قانون نیز نیازی به جلب رضایت سایر ساکنین مجتمع مسکونی ندارند. به عنوان مثال؛ برای بازسازی حمام واحد خود در صورتی که اتصالات لوله کشی سالم هستند می توانید ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها تنها به تعویض شیرآلات و یا وان حمام و.. اکتفا کنید.

 

در بازسازی آپارتمان کدام متریال در اولویت است؟

 

شما بهتر از هر کسی می دانید که آپارتمانتان در چه وضعیتی است. در عین حال کابینت آشپزخانه دارای اهمیت بیشتری است. شیرآلات بهداشتی نیز مهم است. پس از این ۲ مورد می توانید به نقاشی ساختمان و تعویض درب های اتاق و سرویس نیز فکر کنید. در بازسازی منزل آشپزخانه قسمت اصلی است و اولویت های بعدی سالن پذیرایی، فضای نشیمن و اتاق خواب ها است.

 

بازسازی| بازسازی ساختمان| بازسازی آپارتمان| بررسی هزینه بازسازی آپارتمان|  در بازسازی آپارتمان کدام متریال در اولویت است؟

 

جهت بررسی هزینه بازسازی بهتر است که ابتدا پاسخ سوالات زیر را بدهیم:

 

– می خواهیم کدام فضاهای آپارتمان را مورد بازسازی قرار دهیم؟

– هزینه کردن برای بازسازی و نوسازی آپارتمان تا چه مقدار برای ما مقدور است؟

– فضای بازسازی شده به چه منظور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و چه کاربری خواهد داشت؟

– کدام سبک دکوراسیون را در بازسازی آپارتمان انتخاب کرده ایم؟

– میزان اهمیت طراحی برای ما چقدر است؟

– در بازسازی بخش های تعیین شده آپارتمان چه نوع متریال و مصالحی مورد پسند ماست؟

– تکلیف چیدمان آپارتمان بعد از بازسازی چه خواهد شد و ترجیح ما استفاده از کدام وسایل و لوازم خانگی است؟

باشند. پس از یافتن پاسخ این سوالات برای شروع بازسازی آپارتمان بهتر است اولویت بندی به شرح زیر صورت پذیرد:

الویت اول : بازسازی آشپزخانه

الویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی

الویت سوم: بازسازی نشیمن و سالن پذیرایی

الویت چهارم: بازسازی اتاق ها

 

ثبت نظر

ارسال