بازسازی آپارتمان چگونه انجام می شود ؟

  • دوشنبه 29 مرداد 1397 ساعت 17:36

اخبار => بازسازی آپارتمان

بازسازی یا نوسازی آپارتمان در مجموعه به فعالیت هایی گفته می شود که به صورت جزئی یا کلی منجر به تغییراتی در بناو ظاهر آپارتمان می شود و هدف از انجام آن معمولا به خاظر فرسودگی آپارتمان (آپارتمان) و یا تغییرات کلی در آن است. معمولا هزینه بازسازی آپارتمان کمتر از احداث آپارتمان جدید یا خرید نمونه نوساز است.
بازسازی آپارتمان چگونه انجام می شود ؟

نوسازی یا بازسازی آپارتمان در مجموعه به فعالیت هایی گفته می شود که به صورت جزئی یا کلی منجر به تغییراتی در بناو ظاهر آپارتمان می شود و هدف از انجام آن معمولا به خاظر فرسودگی آپارتمان (آپارتمان) و یا تغییرات کلی در آن است. معمولا هزینه بازسازی آپارتمان کمتر از احداث آپارتمان جدید یا خرید نمونه نوساز است.

چرا نیاز به بازسازی آپارتمان وجود دارد ؟

با توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده در آپارتمان و عمر مفید هر آپارتمان این یک امر ضروری است که آپارتمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی آپارتمان وجود دارد چراکه آپارتمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر میشود.

از دیگر نیازهای بازسازی آپارتمان ، یکنواختی ظاهری آپارتمان هست که پدید می آید.

 

مراحل بازسازی آپارتمان چیست ؟

بازسازی آپارتمان ، با توجه به نوع آپارتمان ممکن است متفاوت باشد ولی در کل به صورت زیر انجام میشود.

 

1- مشاوره با شرکت های آپارتمانی جهت بازسازی آپارتمان (منزل)

در ابتدای کار باید با یک شرکت آپارتمانی فعال در زمینه بازسازی منزل (آپارتمان) مشورت کنید تا بهترین و مطمئن روش بازسازی و با کمترین هزینه را به شما پیشنهاد دهند.

 

2- تخریب آپارتمان قدیمی

تخریب آپارتمان باید با دقت و اهتمام تمام انجام شود چزاکه ممکن است تخریب غیر اصولی آپارتمان ، منجر به آسیب های جانی و مالی شود و یا آسیب جدی به آپارتمان های اطراف برساند.

تخریب آپارتمان ممکن جزئی یا کلی باشد بدین صورت که عملیات بازسازی آپارتمان تنهای روی بخشی از آپارتمان (مثلا آشپزخانه) انجام میشود یا ....

 

3- شروع ساخت و ساز بنای آپارتمان

پس از تخریب نیاز به مرحله ساخت و ساز بنای تخریب شده است.شرکت آپارتمانی با روش اصولی و مهندسی طرحی که برای آپارتمان جدید آماده شده است را پیاده سازی می کند.

ساخت غیراصولی و عدم تطابق آن با نیازهای مشتری می تواند هزینه های مضاعف را متوجه مشتری کند.

 

4- مراحل نازک کاری آپارتمان و زیباسازی آپارتمان

 اجرای سقف کاذب و کناف , گچ کاری دیوارها , نورپردازی در دیوارها و سقف ,کف سازی سالن ها , رنگ آمیزی دیوارها و ستون ها یا تغییر پوشش دیوارها (مانند کاغذ دیواری یا ...) , قرنیز دیوارها , دکوراسیون داخلی , نمای کلی آپارتمان و ....


ارسال نظر

ارسال