بازسازی آپارتمان با چوب

  • شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 17:35

اخبار => بازسازی آپارتمان

بازسازی واحدهای مسکونی یکی از موضوعاتی است که با گذشت چند سال از عمر هر ساختمان در قسمت‌ها و بخش‌های مختلف آن امری ضروری است. بازسازی
بازسازی آپارتمان با چوب

بازسازی واحدهای مسکونی یکی از موضوعاتی است که با گذشت چند سال از عمر هر ساختمان در قسمت‌ها و بخش‌های مختلف آن امری ضروری است. بازسازی آپارتمان با چوب گاهی بنا بر ضرورت و برای افزایش سطح ایمنی، کاهش هدر رفت انرژی، قابل سکونت کردن و استفاده مجدد از یک واحد قدیمی و… صورت می‌گیرد و گاه اقداماتی است که مالک ساختمان در جهت زیباسازی فضای زندگی خود در واحد مسکونی‌اش انجام می‌دهد. گذشته از موضوع نحوه بازسازی ساختمان و بخش‌هایی که بنا بر ضرورت یا سلیقه مالکان واحدهای مسکونی مورد توجه قرار می‌گیرد هزینه‌های بازسازی ملک مسأله‌ای است که می‌تواند در این فرآیند از عوامل تعیین‌ کننده باشد. بسته به اینکه کدام بخش‌های واحد مسکونی مورد بازسازی قرار می‌گیرد و در این بازسازی از چه متریال یا مواد یا به اصطلاح مصالحی استفاده می‌شود هزینه‌های بازسازی متفاوت است.

نکاتی که باید هنگام بازسازی آپارتمان با چوب مد نظر قرار گیرد :

تأسیسات و موتورخانه ساختمان

با گذشت چند سال از عمر هر ساختمان باید به تعمیر و بازسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اقدام کرد. همچنین باید به لوله‌کشی ساختمان که در گذر زمان فرسوده می‌شود و در صورت خرابی خسارت هنگفتی را متوجه ساکنین خواهد کرد توجه داشت و در صورت نیاز تعویض شود. مواد مورد استفاده در لوله‌های فاضلاب بسیار مهم است. مواد مصرفی باید نشت‌ناپذیر باشند.

نکته مهم دیگر این است که این مواد در برابر آب مقاوم باشند. همچنین مقاوم بودن در برابر بخار ناشی از هوای فاضلاب که به شدت مضر است نیز باید در انتخاب جنس لوله مصرفی مدنظر قرار گیرد. نکات اجرایی در نصب کردن لوله‌ها اهمیت زیادی دارد. در صورتیکه مصالح با کیفیت مصرف شود و عملیات نصب به دست افراد کار بلد و به درستی انجام شود نتیجه مطلوب کسب می‌شود. پیش از این استفاده از لوله‌های فلزی در ساختمان‌ها مرسوم بود اما عمر آنها معمولاً ۱۰ سال است. با آمدن لوله‌های ۵ لایه که ۵۰ سال عمر می‌کنند، استفاده از آنها توصیه می‌شود، همچنین استفاده از عایق در لوله کشی نقش مهمی در دیر فرسوده شدن دارد. از طرفی از هدر‌ رفت انرژی جلوگیری می‌کند.

بازسازی ظاهری در آپارتمان‌

کارشناسان بازسازی آپارتمان با چوب توصیه می‌کنند:

برای اینکه تغییرات در دیوار و کف و آشپزخانه و به‌ طور کلی تغییرات برای زیبایی ساختمان به درستی انجام شود و بهترین نتیجه کسب شود پیش از هر چیز به یک طرح اولیه زیبا و منطقی بر اساس فضای موجود نیاز است. این کار را به دست مهندسان طراح خبره بسپارید.

در صورتیکه طراحی قوی و متناسب با فضا انجام شود کافی است مصالح با کیفیت و گروه بازسازی آپارتمان با چوب مجرب در اختیار داشته باشید تا ساختمانتان زیبا شود. تناسب رنگ‌ها، استفاده مفید از فضاها و در نظر گرفتن فضای کافی برای کمد‌ها نیز از شروط مهم تهیه و اجرای یک طرح بازسازی موفق است، همچنین الهام گرفتن از خلاقیت ها و ایده های به روز دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی در سایر کشورها نیز می تواند گامی رو به جلو در بهبود کیفیت طراحی و بهینه سازی کاربرد فضا باشد چنانچه برای طراحانی که با چنین مواردی سر و کار دارند وب‌سایت HOUZZ چندان غریبه نیست.

بازسازی آپارتمان با چوب : 

 برای کف ساختمان معمولاً سنگ، سرامیک یا لمینیت و پارکت استفاده می‌شود. امروزه استفاده از لمینیت برای پوشش کف واحدهای مسکونی بسیار متداول است. لمینیت‌ها به دلیل عایق زیرشان برای جلوگیری از هدر رفت سرما و گرما بسیار مناسب هستند. کابینت زیبا و متناسب با رنگ و طرح کاشی‌ها در زیبایی خانه بسیار تأثیرگذار است. کابینت‌های ام‌دی‌اف در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف جذابیت بیشتری ایجاد می‌کند. به کار بردن درب‌هایی با روکش ضد آب در سرویس‌ها نیز توصیه می‌شود.

اما نکته مهم که هم به زیبایی کار و هم بحث استفاده بهینه از انرژی کمک می‌کند استفاده از درب و پنجره‌های دو جداره است. مورد دیگری که باعث می‌شود بازسازی ساختمان موفق شود استفاده از گچ‌بری‌های زیبا و در عین حال ساده به همراه نورپردازی است. نصب درب‌های ضد سرقت نیز از دیگر اقداماتی است که در فرآیند بازسازی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

 

بازسازی آپارتمان با چوب

 


ارسال نظر

ارسال