جزییات فنی ساختمان‌های چوبی

  • پنجشنبه 30 آبان 1392

مقالات => خانه های چوبی

  سیستم ساختمانی قاب سبک چوبی Light Wood Frame Construction متداول‌ترین سیستم ساختمانی در کشورهای صنعتی است که در بسیاری از این کشورها از جمله کشور ایالات متحده امریکا با پیروی از آیین نامه بین المللی IBC 2012 ساخته می‌شوند. طراحی سازه‌ای و لرزه‌ای این ساختمان‌ها بر طبق استاندارد ASCE-07 و مقاوم سازی آنها در برابر طوفان و گردبادهای شدید بر طبق آیین‌نامه ساختمانی ایالت فلوریدا انجام می‌شود.
جزییات فنی ساختمان‌های چوبی

سیستم ساختمانی قاب سبک چوبی Light Wood Frame Construction متداول‌ترین سیستم ساختمانی در کشورهای صنعتی است که در بسیاری از این کشورها از جمله کشور ایالات متحده امریکا با پیروی از آیین نامه بین المللی IBC 2012 ساخته می‌شوند. طراحی سازه‌ای و لرزه‌ای این ساختمان‌ها بر طبق استاندارد ASCE-07 و مقاوم سازی آنها در برابر طوفان و گردبادهای شدید بر طبق آیین‌نامه ساختمانی ایالت فلوریدا انجام می‌شود. پوشاندن سازه چوبی و جداسازی طبقات با مواد غیرقابل اشتعال برای مقاومت در برابر آتش و جلوگیری از انتشار آن با پیروی از آیین نامه‌های ساختمانی فوق انجام می‌گیرد.
از جمله الزامات این سیستم ساختمانی اجرای صحیح و اصولی عایق کاری حرارتی، صوتی، رطوبتی و هوابندی است که بدون آن کاربری این ساختمان‌ها به شدت به خطر خواهد افتاد.  اجزای تشکیل دهنده پوسته خارجی ساختمان‌های این سیستم ساختمانی، پی، دیوارها و سقف باید با توجه به شرایط آب و هوایی مکان ساخت و پس از محاسبات دقیق فیزیک ساختمان طراحی، انتخاب و اجرا شوند.


ساختمان سبک چوبی با نمای رومی، به سبک معماری مدیترانه‌ای

ارسال نظر

ارسال

فرم درخواست استعلام خدمات 

این فرم در راستای ارایه هر چه بهتر و دقیق تر مشاوره و اجرای پروژه های ساختمانی برای بازدید کنندگان سایت چوبین سازه در نظر گرفته شده، شایان ذکر است تیم های فنی و اجرایی ما بهترین پیشنهاد ها را در اسرع وقت و طبق نیازهای مطرح شده به شما ارایه خواهند کرد.

 

 

:
:
:
: