Search
Euro
English
Back to all

جدید ترین مدل های کناف سال ۲۰۲۰

کشور آلمان اولین کشوری بود که کناف ها را ساخت و مورد استفاده قرار داد. کناف ها نوع جدید نسل گچ ها به شمار می روند و دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به گچ هستند. امروز قصد داریم شما را با جدید ترین کناف های سال 2020 آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

کناف نسبت به گچ دارای یکی سری مزیت ها است. سرعت بالای اجرا، داشتن طرح های متنوع و بسیاری از ویژگی های دیگر که امروزه کناف ها را یکی از مهمترین عنصرها در ساختمان تلقی می کنند. زیرا قابل کاربرد در قسمت های مختلف ساختمان می باشند.

 

عده ای سعی می کنند فرق بین کناف و گچ را بدانند و آن ها را با هم بسنجند. این که کناف خیلی بهتر و زیباتر و کاربردی تر است در آن شکی نیست. کناف همچنین از گچ سبک تر می باشد و سقف را زیباتر می کند.

 

طرح های زیادی وجود دارند که می توان با کناف آن ها را اجرا نمود. اما گچ هم این مزیت را دارد که برای ساختمان های کلاسیک بهتر است. امروزه استفاده از کناف جایگزین گچ بری سنتی گردیده و توانسته است تحولی در صنعت ساخت و ساز ایجاد کند.

 

اما در حالت کلی کناف علاوه بر وظایف گچ کارایی های دیگری هم دارد که سبب محبوبیت این ماده ساختمانی در صنعت ساخت و ساز شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با جدید ترین مدل های کناف 2020 آشنا سازیم.

 

کناف اقتصادی تر است یا گچ :

 

در پاسخ به این سوال نظرات مختلفی وجود دارد. در اصل باید گفت که برای چه کاری می خواهید از کناف یا گچ استفاده کنید و در چه سازه ای. در کل همه چیز به سبک شما بستگی دارد اما در 90 درصد موارد این کناف است که برتری خود را از نظر اقتصادی نسبت به گچ نشان می دهد.

 

 به این دلیل که در گچ کاری شما مجبورید یک سری هزینه های اضافه مانند رابیتس کاری، میلگرد و ... را دارید که در کناف اصلا ضرورتی ندارد. حمل کناف راحت تر است چون سبک تر می باشد و در نتیجه هزینه کمتری به کارگر پرداخت می شود.

 

 البته همه چیز به شما بستگی دارد اگر کناف مورد نظر شما طراحی ویژه ای را بخواهد ممکن است خیلی گران تر باشد در حدودا 95 درصد موارد اگر بخواهیم جنبه اقتصادی را در نظر بگیریم ما به شما کناف را پیشنهاد می دهیم.

 

کناف ها موجب زیبایی اتاق ها و پذیرایی و آشپزخانه شما می شوند و سقف ساختمان را می پوشانند. مزایای بسیاری از هر نظر دارد و موجب می شود ما آزادی بیشتری در انتخاب طرح خود داشته باشیم. برخی از تزیین این سقف ها پیچیده است و برخی ساده تر که این تفاوت ها در تمام عوامل موثر هستند.

 

مزایای کناف های سال 2020

 

مزایای کناف های سال 2020

 

استفاده از کناف دارای یک سری مزایای خاص است که در ادامه سعی می کنیم آن ها را برای شما بیان کنیم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه به شما کمک کرده باشیم. دیوارهایی که از جنس کناف می باشند بسیار سبک هستند (چیزی در حدود 10 برابر دیوار های دیگر) در نتیجه وزن سازه را کاهش می دهند و موجب می شوند در برابر زلزله عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

 

همچنین به علت یکپارچه بودن و سبک وزن بودن موجب می شود در هنگام زلزله خطرات بسیار کم تری داشته باشد. همچنین اتصال این کناف ها به دیواره های سازه به گونه ای است که خطرات ناشی از زلزله را کاهش می دهد.

 

کناف ایمنی بسیاری بیشتری با توجه به مواردی که در بالا گفتیم دارد و به دلیل سبک بودن و یک دست بودن با سرعت بسیار بالایی اجرا می شود. اجرای آن بدون دردسر و هزینه های اضافه می باشد و موجب می شود سطح زیر بنا بیشتر شود.

 

 استفاده از کناف موجب می شود نخاله های ساختمانی کمتری وجود داشته باشند و در نتیجه از نظر زیست محیطی و بهداشتی نیز بسیار خوب است. هنگام کار با کناف به راحتی می توانید تاسیسات را عبور دهید. کناف را می توان در طرح و رنگ های دلخواه و متفاوت انجام داد و این موجب محبوبیت کناف ها می شود.

 

نحوه اجرای جدیدترین کناف های سال 2020 :

 

نحوه اجرای کناف به چهار شکل انجام می شود که در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با آن آشنا کنیم.

 

 کناف کاری دیوار کاذب پوششی:

 

این روش که معمولا در سازه های قدیمی انجام می شود در دو نوع با سازه و بدون سازه انجام می شود.

 

دیواره پوششی با سازه:

 

در این روش دیوار کناف به یک زیر ساز فلزی در پایین وصل می شود و از فاصله میان دیوار زمینه و صفحه ها برای عبور تاسیسات استفاده می گردد.

 

دیواره پوششی بدون سازه:

 

در این روش ابتدا دیواره را به وسیله یک نوع خمیر مخصوص با گچ آغشته می کنند و آن را مستقیما به دیواره وصل می نمایند. و درزگیری را به وسیله بتونه به صورت نواری انجام می دهند. در نهایت با استفاده از کاشی یا کاغذ دیواری دلخواه دیوار را زیبا می کنند. از این روش در مرمت سازه ها استفاده می شود.

 

نحوه اجرای جدیدترین کناف های سال 2020

 

کناف کاری دیوارهای کاذب جدا کننده :

 

در این روش با استفاده از قاب های فولادی پیش ساخته سی و یو قسمت های مختلف داخلی را از هم جدا می کنند. و روش کار به این صورت است که در ابتدا صفحات روکش دار گچی توسط پیچ هایی در یک یا چند لایه نصب می شوند.

 در نهایت بعد از نصب گچ های مخصوص نوبت به پر کردن درزه ها با بتونه می رسد. از این روش در بازسازی و مرمت خانه ها و بناها و تخریب و یا بازسازی دیوار ها استفاده می شود.

 

اجرای سقف کاذب کناف مشبک :

 

در اجرای سقف های مشبک از تایل های گچی و پوشالی استفاده می شود. که تایل ها به آویز های سقف وصل می شوند. و تایل هایی که از قبل آماده شده اند در روی سقف قرار می گیرند. این روش از کاربردی ترین روش های کناف کاری سقف می باشد به این دلیل که هم قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و هم قابلیت جا به جایی تا تاسیسات جای گیری شوند.

 

اجرای سقف کاذب یکپارچه

 

از این سقف ها معمولا به عنوان سقف های کاذب استفاده می شود. در این روش ابتدا با کمک پیچ و مهره صفحات کناف بر روی زیرسازی فولادی محکم نصب می شوند. و در نهایت کار دزد گیری و بتونه کاری انجام می گیرد.

 

پایان کناف کاری چه باید کرد؟

 

بعد از این که دیوار ها و سقف ها نصب شدند نوبت به رنگ آمیزی می رسد. برای این کار باید ابتدا ناهمواری ها را برطرف نمود. با ماستیک این کار انجام می شود.

این کار موجب می شود رنگ آمیزی بسیار بهتر انجام شود. بعد از اجرای یک لایه ماستیک و خشک شدن آن یک لایه آستر روی آن قرار می گیرد و در نهایت گچ کاری و روغن کاری انجام می شود. 

 

چه عواملی در هزینه جدید ترین کناف های سال 2020 موثر هستند؟

 

چه عواملی در هزینه جدید ترین کناف های سال 2020 موثر هستند؟

 

عوامل متعددی در این مورد تاثیر گذار هستند. بعد از بازدید از پروژه می توان به هزینه هایی مانند کارگر، قیمت پایه، هزینه های عوامل پیش بینی نشده و رفت و آمد و .... اشاره کرد.  برخی این هزینه ها را با توجه به زمانی که صرف کرده اند می سنجند و برخی دیگر با توجه به متراژ قسمتی که در آن کار می کنند.

 جالب است بدانید مرمت سازه با کناف بیشتر از ساخت یک سازه جدید با کناف هزینه بر است و کار در منزل های نوساز کم دردسر و ارزان تر است. در ادامه برخی از کناف های سال 2020 را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

شما می توانید انواع دیزاین کناف سقف، دیوار آشپزخانه و اتاق ها را ببینید و آن ها را بسته به طرح مورد نظر خود انتخاب کنید. طرح کناف سقف پذیرایی، طرح کناف اتاق ها و ... را می توانید به عنوان یکی از بهترین مصالح در ساختمان خود مورد استفاده قرار دهید.

 

معایب کناف سقف :

 

نصب کناف ها به تخصص نیاز دارد و اگر شخصی که این کار را انجام می دهد تخصص نداشته باشد به مشکلاتی بر می خورد و بعد از نصب مقاومت آن کم می شود. همچنین متاسفانه کناف در برابر صدا و همچنین حرارت عایق خوبی نمی باشد و این مساله هزینه های اضافی ناشی از آن را افزایش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به شرکت چوبین سازه مراجعه نمایید.


 

Comments
Write a comment Close