Search
Euro
English
Back to all

بازسازی سقف کنف

امروزه اهمیت زیبایی منازل و مکان های اداری و تجاری بیش از هر زمان دیگری مورد توجه افراد قرار گرفته است. زیرا یک محیط آرام و زیبا حس امن و خوبی را برای شما تداعی می کند. اگر بخواهید پس از یک روز کاری سخت به رستوران یا کافه بروید، ترجیح می دهید به جایی بروید که زیبا و آرام باشد.

 

 یا اگر در جست و جوی تالار زیبایی برای مراسم ازدواجتان هستید، طبیعتا تالاری را انتخاب خواهید کرد که چیدمان و ظاهر سالن آن زیبا باشد. اولین چیزی که حواس شما را پرت می کند، سقف سالن است. امروزه تالار ها و مکان هایی که با افراد سروکار دارند را با کناف و یا هر چیز دیگری بازسازی می کنند.

 

در این مقاله قصد داریم به شما بازسازی سقف با کناف را آموزش دهیم و بدانیم که کناف چیست و کاربرد آن در دکوراسیون چگونه است و آیا می توان منازل را با کناف بازسازی کرد یا خیر؟ احتمالا به دنبال تغییر سقف منزل خودتان هستید. پس با ما همراه باشید. 

 

کناف چیست؟ 

 

کناف یک متریالی است که برای بازسازی دکوراسیون ها بکار می رود. و امروزه در معماری مدرن، برای بازسازی سقف منازل بکار می رود. کناف ارزان تر از دیگر متریال هاست. و طرفداران بسیار زیادی دارد. و همیشه در دسترس می باشد.

 

مزیت بسیار ویژه ای که کناف دارد این است که: باعث می شود که ارتفاع سقف پایین تر بیاید تا برای نصب چراغ های تزیینی زیبا تر به نظر برسد. یا مکان هایی که سقف بسیار بلندی دارند، از کناف استفاده می کنند تا بلندی سقف کمتر به نظر برسد. البته برخی افراد برای بازسازی سقف مخروبه از کناف استفاده می کنند. پس فقط جنبه ی زیبایی و تزیینی ندارد. 

 

در حقیقت کناف صفحه ای است که  جنس آن از گچ است. و اگر می خواهید از آن برای بازسازی سقف استفاده کنید، باید به ابعادی که سقفتان نیاز دارد کناف بخرید. به عبارتی متناسب با ابعاد سقفی که تخریب گشته می توانید کناف بخرید. در حقیقت جایی که تخریب شده و کناف می خواهد را کناف کاران با ابزاری مشخص می کنند و به همان اندازه کناف تهیه می کنند.

 

مزایای کناف چیست؟

 

یکی از مزایایی که کناف دارد این است که سرعت نصب آن بسیار بالا است و وقتتان هدر نمی رود. و اگر می خواهید سریع ساختمان یا منزل خود را بازسازی کنید و وقت کافی ندارید، می توانید بازسازی با کناف را انتخاب کنید.

 

نام کناف از کجا آمده است؟

 

اسم کناف از اسم شرکت آن گرفته شده است. شرکتی است که محصولاتی از جنس گچ وسیمان را تولید می کند و در کشور های دیگر نیز شعبه دارد. که گفته شده یک شرکت آلمانی است. ولی در ایران این واژه تعابیر دیگری دارد.

 

چند نوع سقف کناف داریم؟

 

چند نوع سقف کناف داریم؟

 

در اخرین اطلاعات بدست آمده، ما 4 نوع سقف کناف داریم. کناف های مقاوم در برابر رطوبت، کناف های معمولی، کناف های مقاوم در برابر حریق، و مقاوم در برابر رطوبت و حریق به مشتریان عرضه می شود که هر کس بنا به خواسته و نیاز خود از کناف ها انتخاب می کند.

 

معایب دیوار کناف :

 

یک ضعف بزرگی که کناف دارد این است که در برابر حرارت و رطوبت عایق خوبی نیست. اگر در استان های شمالی و استان های رطوبتی زندگی می کنید، پیشنهاد می کنیم از کناف استفاده نکنید.

 

کناف به سبب ضعفی که در مقابل رطوبت دارد قابل اجرا در حمام و فضاها و مکان‌های مرطوب نیست اما می توانید از کناف های فایبر گلاس استفاده کنید که تا حدی مشکل را برای شما بر طرف می کنند ولی به طور کامل ضد رطوبت نیستند. البته لازم نیست که نگران باشید. جاهایی که رطوبت زیاد دارند نباید از کناف استفاده کنند.

 

در مورد ضعف کناف در برابر ضربه نیز در فضاهایی که احتمال ضربه زیاد است بهتر است از کناف استفاده نشود. اما اگر کناف ضربه دید، و یا آن را در جایی نصب کردید که در معرض رفت و آمد زیاد است، لازم نیست نگران باشید. کناف قابل ترمیم است و می توانید آن را با تعمیر به شکل اولش برگردانید.

 

یک ایراد کوچک دیگری که از کناف می توان گرفت این است که در هنگام نصب، خاک ریزه و گرده های زیادی را ایجاد می کند که باید جهت تمیزی محیط اقدام نمود. کناف را باید با دقت نصب کرد و خودتان نمی توانید نصب کنید و حتما باید کناف کار ماهر و یا استاد کار ماهر در این زمینه، کناف را برای شما نصب کند.

 

کناف هم معایب دارد و هم مزایا. ولی شما اگر در منطقه ی مرطوب زندگی نمی کنید، می توانید برای بازسازی سقف از کناف استفاده کنید. متقاضیان کناف روز به روز در حال افزایش است.

 

بازسازی سقف کناف :

 

اگر سقف کناف شما آسیب دید، مجدد قابل ترمیم است. در این خصوص نگران نباشید. حتی می توانید ویدیو های آموزشی را ببینید و یا با دقت و ظرافت، خودتان می توانید سقف را ترمیم کنید. ولی اگر دچار شکستگی شد از استاد کار ماهر کمک بگیرید.

 

معایب دیوار کناف

 

حالا گام به گام بازسازی سقف با کناف را خدمتتان توضیح می دهیم:

 

گام اول :

 

ابتدا لازم است که یک قطعه از کناف به اندازه یک سانتی متر مربع را از قسمت شکستگی کناف ببریم.

 

گام دوم :

 

سپس قطعه ای که از کناف جدید بریدیم را روی محلی که شکسته شده است قرار می دهیم تا اندازه ی آن به صورت دقیق و واضح مشخص شود.

 

 گام سوم :

 

سپس دور تا دور آن را برش می دهیم.

 

گام چهارم :

 

 پس از برش، قسمت شکسته شده را از کناف جدا می کنیم و از یک یا دو قطعه چوب  ( یا سازه های  کناف ) استفاده می کنیم و در محلی که برش خورده است قرار می دهیم و به خوبی آن را پیچ می کنیم.

 

گام پنجم :

 

حالا به پیچ و مهره احتیاج داریم تا کناف را نصب کنیم. پس از نصب با استفاده از نوار درز گیر کناف مخصوص که نازک هم می باشد دور تا دور محل نصب را پوشانده و بتونه کنید.

 

گام ششم بازسازی سقف با کناف :

 

پس از اینکه بتونه ها خشک شد، رنگ قسمت بازسازی سقف کناف که شما آن را بازسازی کرده اید را به رنگ سایر قسمت ها در بیاورید. لازم است بدانید که اگر پس از بتونه کاری سطح کارتان صاف نبود، باید محل مورد نظر را سمباده بکشید تا بصورت کامل صاف شود.

 

ما به طور کامل مراحل بازسازی سقف با کناف را خدمتتان توضیح دادیم. اگر قصد بازسازی سقف منزل خود را دارید حتما نکات بالا را به خاطر بسپارید و بعد بهترین شیوه را انتخاب کنید. فقط به جنبه های زیبایی کار اکتفا نکنید و تمامی جوانب را برای باز سازی سقف با کناف را بسنجید.

 

گام ششم بازسازی سقف با کناف

Comments
Write a comment Close