Search
Euro
English
Back to all

بازسازی آرایشگاه چگونه انجام می شود؟

محیط آرایشگاه یکی از عواملی است که می تواند در روحیه مشتری اثرگذار باشد و سبب رونق کار شما خواهد شد. طراحی داخلی آرایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بعد از مدتی ممکن است ساختمان یا طراحی آرایشگاه شما فرسوده شود و یا قدیمی به نظر بیاید در این مواقع شما می توانید به بازسازی آن اقدام نمایید و محیط آن را زیبا نگه دارید.در مشاغلی مثل آرایشگری شما علاوه بر ارائه خدمات اولیه و کیفیت آن ها فضای داخلی آرایشگاه نیز می تواند موجب جذب افراد بیشتری به آرایشگاه شما گردد.

انتخاب طرح و سبک محیط بیرونی و داخلی آرایشگاه شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و عواملی مانند زنانه یا مردانه بودن آرایشگاه و طرح، رنگ بندی، نورپردازی و همچنین تجهیزات به کار برده شده می توانند در این مساله تاثیر گذار باشند که انتخاب تمام این موارد بر حسب سلیقه شما و با رضایت کارفرما انجام می گیرد.

در واقع محیط داخلی آرایشگاه سلیقه و روحیه شما را نشان می دهد و باید به گونه ای باشد که بازخورد خوبی به مشتریان شما بدهد. مشتریان شما می دانند کسی که در انتخاب دکور آرایشگاه و بازسازی آن سلیقه دارد می تواند در زیبا کردن و آرایش کردن آن ها نیز سلیقه بیشتری نسبت به رقبا داشته باشد.

بازسازی و طراحی آرایشگاه ها امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید با توجه به آرایشگاه خود سبک آن را انتخاب نموده و بازسازی محیط آرایشگاه خود را آغاز نمایید.

با توجه به موارد بالا می دانید که دکوراسیون داخلی آرایشگاه شما چقدر می تواند در جذب مشتری برای شما اثر گذار باشد و بنابراین با توجه به محیطی که آرایشگاه شما در آن قرار دارد می توانید اقدام به بازسازی آن نمایید.

بازسازی دکوراسیون آرایشگاه :

شما می توانید دکوراسیون آرایشگاه خود را بازسازی کرده و برای این کار می توانید از سبک های ایرانی و یا اروپایی کمک بگیرید تا بر زیبایی آرایشگری شما بیفزاید. انتخاب سبک به سلیقه شما و البته مهارت کارفرمای شما بستگی دارد.

اگر قصد بازسازی دکوراسیون آرایشگاه خود را دارید می توانید از یک شرکت طراحی و معماری کمک بگیرید تا بتوانید طرح به روز و مدرنی را به کار ببرید؛ البته این مورد نیز می تواند باعث صرفه جویی در زمان شود.

بازسازی دکوراسیون آرایشگاه

بازسازی چیست؟

بازسازی عبارت است از تمام فعالیت هایی که برای بهسازی و ترمیم یک فضا با بافت قدیمی و فرسوده به کار می رود و با بهسازی تفاوت دارد. در واقعیت بازسازی شامل تعمیراتی در اجزای یک سازه مانند یه آرایشگاه، خانه و... است که  با استفاده از تکنیک های جدید انجام می گیرد.

در این مقاله قصد داریم شما را با بازسازی اجزای مختلف آرایشگاه آشنا کنیم. بازسازی می تواند شامل بازسازی اجزای فرسوده سازه آرایشگاه و یا تجهیزات باشد. شما می توانید با استفاده از نئوپان ها و کناف ها آرایشگاه خود را بخش بندی کرده و از این طریق آن را نو کنید. بازسازی آرایشگاه تاثیر فراوانی در کسب رضایت مشتری و جذب او به عنوان یک مشتری ثابت برای آرایشگاه شما دارد.

بخش بندی آرایشگاه در بازسازی :

داشتن میز و مبل هایی با طرح های خاص و به ویژه محلی که عروس در آن آرایش می کند دارای اهمیت فوق العاده ای است. همچنین اتاق مش نیز می تواند تاثیر مثبتی در زیبایی آرایشگاه داشته باشد. اگر بتوانید  قسمت های مختلف آرایشگاه را در بازسازی آن از هم جدا کنید بر زیبایی آن افزوده اید.

اگر چند سال است که آرایشگاه دارید احتمالا لازم است دکوراسیون آرایشگاه خود را به روز کنید تا بتوانید مشتریان خود را راضی نگه دارید. بازسازی آرایشگاه هم موجب نوسازی آن می شود و هم باعث می شود تا هزینه آن به صرفه تر گردد. همچنین  ساختمان شما را گران تر می کند.

فاکتورهای مهم در بازسازی دکوراسیون آرایشگاه چه هستند؟

1. استفاده از تجهیزات مدرن

2. ایجاد هماهنگی میان اجزای مختلف در آرایشگاه

3. استفاده از تابلوهایی که با اسم و محیط آرایشگاه همخوانی داشته باشند. مثلا تصاویری از جدیدترین میکاپ ها و شینیون ها

4. استفاده از چند آینه در آرایشگاه که در بازتاب دادن نور در فضای آرایشگاه نیز موثر هستند.

5. انتخاب تجهیزات با توجه به فضای آرایشگاه و متناسب با آن

6. انتخاب تم و رنگ بندی مناسب بین اجزای مختلف آرایشگاه

7. توجه به رنگ ها و طرح ها در روحیه مشتری که می توانند در جذب افراد به آرایشگاه شما موثر باشند.

8. استفاده از وسایل خوب برای تزئینات خوب نظیر کاغذ دیواری، کناف، گچ بری و ... .

9. استفاده از یک سیستم مناسب برای نورپردازی

10.تفکیک بخش های مختلف آرایشگاه مانند بخش اپیلاسیون، مدیریت و ... .

11.کیفیت بالای خدمات موجب می شود رضایت مشتری های شما بالاتر برود و محیط آرایشگاه در کنار خدمات خوب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و شما را از رقبایتان جلو بزند.

فاکتورهای مهم در بازسازی دکوراسیون آرایشگاه

توجه به رنگ در بازسازی آرایشگاه :

مهم ترین چیزی که می تواند در نگاه اول روی مشتری های شما اثر بگذارد رنگ بندی آرایشگاه است که می تواند افراد را به سمت شما جلب کند. رنگ بندی آرایشگاه باید شاد و مدرن باشد  و تصویر خوبی را از آرایشگاه شما به افراد ارائه دهد.

همیشه بازسازی آرایشگاه و دکوراسیون لوکس به معنای  استفاده از گران ترین تجهیزات نمی باشد؛ بلکه گاهی استفاده از یک طرح مناسب در کنار رنگ بندی مناسب می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. نورپردازی و رنگ می توانند در زیبایی آرایشگاه بسیار موثر باشند و آرایشگاه شما از نظر مشتری های شما خوشایند به نظر برسد.

قسمت پذیرش آرایشگاه در هنگام بازسازی :

اگر آرایشگاه شما بزرگ است برای آن یک منشی استخدام نمایید و به جای یک میز ساده از یک کانتر برای جای آن استفاده کنید. تلاش کنید تا این محل نزدیک به در ورودی باشد و بتواند مشتری های شما را راهنمایی کند.

فضای قسمت پذیرش به نحوی باشد که بتواند در آن پیشخوان و کامپیوتر  قرار داد. به منشی خود یادآور شوید تا با مشتریان شما با خوشرویی و احترام رفتار کند تا آن ها بتوانند بیشتر جذب شما شوند.

قسمت مانیکور و اسپا و ماساژ :

صندلی های انعطاف پذیر و دراورهای کشویی می توانند گزینه بسیار مناسبی برای آرایشگاه های شما باشند. همچنین استفاده از آینه در کابینت ها می تواند بسیار مفید واقع شود. همچنین خدمات مربوط به اسپا و ماساژ باید جدا باشند.

همچنین آرایشگاه شما باید دارای نورپردازی ملایم باشد تا برای مراجعین شما ایجاد آرامش نماید. همچنین استفاده از گلدان های مینیاتوری و شمع ها می توانند بر زیبایی و ایجاد آرامش شما بیفزایند.

در نهایت فراموش نکنید محیط آرایشگاه شما معرف روحیات و سلیقه شما است و در جذب مشتری تاثیر بسیار زیادی دارد. سعی کنید اتاقی برای پرسنل خود قرار دهید تا بتوانند در آن غذای خود را صرف کنند.

هزینه بازسازی آرایشگاه :

هزینه بازسازی آرایشگاه با توجه به طرح های انتخابی شما و تجهیزاتی که می خواهید انتخاب کنید و همچنین زنانه و مردانه بودن آرایشگاه شما متفاوت است. این به شما بستگی دارد که بخواهید از چه مواد و متریالی برای بازسازی محیط آرایشگاه خود استفاده نمایید.انتخاب طرح های خارجی بدون شک هزینه بالاتری می خواهد. همچنین شما نیاز به مدلینگ برای تهیه عکس و تابلو دارید که برای این کار می توانید از دوستان  خود کمک بگیرید.

هزینه ها متغیر هستند و با توجه به افزایش و کاهش قیمت ها متفاوت می باشند و همه چیز بستگی به مصالحی که شما انتخاب می کنید دارد. در واقعیت هزینه های که شما برای بازسازی آرایشگاه خود خرج می کنید نوعی سرمایه گذاری هستند که در بلند مدت باعث می شوند درآمد شما چند برابر گردند.

اگر به فکر این نیستید که آرایشگاه خود را بازسازی کنید و بافت و طراحی آن کهنه و فرسوده شده است به شما یادآوری می کنیم فراموش نکنید که بعد از مدتی با نزول مشتری در آرایشگاه خود مواجه خواهید شد. پس آرایشگاه خود را با جدید ترین مدل های روز زیبا کنید.

در بازسازی ساختمان آن را از داخل و خارج بازسازی کنید و مدرن ترین و مناسب ترین دستگاه ها را برای خود خریداری نمایید. زیرا از این طریق موجب افزایش درآمد خودتان خواهید شد و شما می توانید به سرمایه بسیار خوبی از طریق آرایشگری دست پیدا کنید.

هزینه بازسازی آرایشگاه

Comments
Write a comment Close

0912-6936895