Search
Euro
English
Back to all

درب لابی چوبی

درب ورودی ساختمان، درب لابی نامیده می شود و در قسمت ورودی ساختمان نصب می شود که در افزایش زیبایی نمای ساختمان بسیار تاثیر گذار می باشد. طراحی درب های لابی به طور معمول از سه لنگه تشکیل می شود که یک لنگه در وسط قرار گرفته و وظیفه باز و بسته کردن توسط آن انجام می گیرد و دو لنگه دیگر نیز در دو طرف درب به صورت ثابت قرار می گیرد. از دیگر عناصر مورد استفاده در درب های چوبی می توان به شیشه های دکوراتیو اشاره نمود که این شیشه ها هم به شکل ساده و هم دکوراتیو طراحی و ساخته می شوند و جهت افزایش دوام و استحکام آن ها را سکوریت می کنند.

ویژگی های درب چوبی لابی

درب چوبی که در ورودی ساختمان نصب می شوند باید متناسب با نمای کلی ساختمان انتخاب شود و با آن تطابق داشته باشد. طراحی هایی که به وسیله برنز بر روی درب های چوبی انجام می گیرد معمولا به صورت سلیقه ای بوده و شما می توانید با در نظر گرفتن نوع دکور و نمای ساختمان درب متناسب با آن را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که شیشه هایی که برای درب های چوبی در نظر گرفته می شود اغلب از نوع شیشه سه جداره می باشد و برای افزایش زیبایی نمای آن بر روی سطح آن برنزکاری انجام می گیرد.

برای ساخت درب های چوبی از چوب های مختلفی استفاده می شود که از جمله آن می توان به چوب های طبیعی همچون چوب راش، روس، بلوط و... اشاره نمود. همچنین برای روکش کاری بسیاری از درب ها،  از MDFنیز استفاده می کنند. چوب هایی که برای درب ورودی مورد استفاده قرار می گیرد، ابتدا در سه مرحله و در دمای مخصوصی توسط دستگاه ها خشک می شود که این کار به منظور افزایش عمر مفید چوب و جلوگیری از تاب خوردگی و انحراف آن صورت می گیرد.

همان طور که می دانید درب های لابی در معرض مستقیم آفتاب و باد و باران قرار دارند که همین مسئله باعث شده این نوع از درب ها پس از مدتی پوسیده شده و نمای کلی خود را از دست بدهند. به همین دلیل هنگام ساخت این نوع درب ها از پلی اورتان به منظور رنگ آمیزی آن ها استفاده می شود. چرا که رنگ پلی اورتان در مقابل شرایط جوی از دوام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که در مجاورت نورخورشید و یا رطوبت قرار گیرد می تواند نمای چوب را همچنان حفظ کند.

در طی چند سال اخیر استفاده از درب های چوبی به عنوان درب ورودی ساختمان بسیار رایج شده است و به جرات می توان گفت که استفاده از درب های چوبی از ارکان اصلی و مهم هر ساختمانی به شمار می رود.  درب های چوبی می تواند از چوب و یا استفاده از ترکیب چوب و فلز ساخته شود که هر کس بر حسب سلیقه و نیاز خود می تواند درب متناسب با ساختمان خود را انتخاب نماید. در ادامه می خواهیم مشخصات انواع درب های لابی را برای شما شرح دهیم.

انواع درب لابی

درب های لابی در انواع مختلفی ساخته می شوند که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود: 

1. درب های لابی کاملاً چوبی

2. درب های لابی فلزی

3. درب های لابی استیل

ویژگی های درب لابی ساخته شده از چوب

درب ورودی یا همان درب لابی ساخته شده از چوب می تواند یکی از انتخاب های جذاب و ایده آل برای نمای ظاهری ساختمان باشد. چرا که استفاده از چوب به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد، نمایی کلاسیک و در عین حال لوکس به ساختمان می بخشد. درب های چوبی قیمت مشخص و تعیین شده ای ندارند و بسته به ابعاد، جنس و نوع طراحی های انجام گرفته بر روی آن، می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.

همان طور که گفتیم درب های لابی اغلب به وسیله چوب روس روکش می شوند یا برای طراحی و ساخت آن ها از چوب هایی همچون چوب گردو، بلوط و راش بهره می گیرند که نمای آن نیز با استفاده از شیشه های دکوری تزیین می شود.

ویژگی های درب لابی ساخته شده از چوب

در واقع درب لابی از جمله درب هایی می باشد که از ابتدا نمی توان قیمت آن را پیش بینی نمود و موارد زیادی در افزایش یا کاهش قیمت آن نقش دارند که هر کدام از موارد ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارا می باشند. به طور مثال مواردی نظیر تک لنگه یا دو لنگه بودن درب در قیمت آن تاثیر دارد.

همچنین جنس چوب نیز یکی از گزینه های تاثیر گذار در قیمت نهایی درب چوبی به شمار می رود. چرا که بسیاری از درب ها به طور کامل از چوب ساخته می شوند و بعضی اوقات نیز از فلز می باشند که  از چوب بر روی آن ها روکش شده است.

درب های لابی فلزی

استفاده از درب های فلزی برای ورودی ساختمان نیز در حال افزایش است چرا که بسیاری از افراد معتقدند که قیمت درب های فلزی نسبت به درب های چوبی بسیار کمتر می باشد و به کار بردن چوب برای درب چوبی می تواند باعث کاهش امنیت ساختمان شود.

اما در واقع برخلاف تصور برخی از افراد، در بسیاری از نمونه های خاص قیمت درب های فلزی بسیار بیشتر از درب های ساخته شده از جنس چوب می باشد. لازم به ذکر است که به منظور نصب درب های فلزی برای ورودی ساختمان، می توان انواع مدل های اسب آهنی را انتخاب نمود.

این نوع از درب ها در مدل های دو لنگه باز شو،  تک لنگه باز شو و یک و نیم لنگه باز شو در ابعاد و اندازه های متفاوت طراحی و تولید می شوند. همچنین در بسیاری از مواقع درب های فلزی با الهام گرفتن از گلهای مختلف همچون گلهای فرفورژه، گلهای cnc و یا به صورت کلاسیک ساخته می شوند.

درب های لابی ساخته شده از جنس استیل

درب استیل یکی از نمونه های درب فلزی به شمار می رود و درب های پروفیلی از معمولی ترین درب های استیل می باشند که برای نصب در قسمت ورودی ساختمان مورد نظر قرار می گیرند. در واقع درب های ساخته شده از پروفیل استیل به رنگ نقره ای بوده و در حالت عادی به صورت بسیار براق به چشم می خورند.

برای ساختن درب های  استیل به صورت مات، در طی یک فرآیند مخصوص پروفیل را به وسیله ابزار و دستگاه های مختلف خش دار می کنند که کیفیت عملیات خش زنی نیز به نوع و مدل دستگاه بستگی دارد. اگر خش های طراحی شده بر روی استیل پروفیل، در یک راستای منظم بوده و از عمق مناسبی برخوردار باشند به عنوان کارهای مطلوب و پرطرفدار محسوب می شوند.

لازم به ذکر است که استیل با شرایط جوی و آب و هوایی سازگار بوده و مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. در بسیاری از موارد استیل به عنوان یکی از مواد اولیه جهت ساخت درب های ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید این درب ها از ورق های استیل استفاده می شود که به کار بردن آن در نمای ساختمان، می تواند زیبایی ساختمان را به طور چشمگیری افزایش دهد.

درب های لابی ساخته شده از جنس استیل

Comments
Write a comment Close
بسيار عالي بود.

0912-6936895