Search
Euro
English

خانه و ویلا چوبی پیش ساخته

تکنولوژی خانه های پیش ساخته باقیمت مناسب و طول عمر بالا....

خانه های مسکن پیش ساخته که دارای یک طبقه بوده و دارای طراحی های مدرن و خلاقانه هستند با فناوری ساختمانی امن ساخته شده اند. در میان برجسته ترین ویژگی های خانه های آماده با فضاهای زندگی راحت، می توان از تولید سریع در مدت زمان کوتاه، برپایی سریع در محل و قیمت مناسب نام برد. این خانه ها این امکان را فراهم می سازند تا علاوه برداشتن طرحی زیبا و جادار صاحب یک سویت ارزان قیمت و باکیفیت بالا باشید. خانه های چوبی و ویلاهای پیش ساخته کارمد از بهترین نوع خود در عرصه خانه های پیش ساخته به شمار می آیند.

راحتی، سرعت و اطمینان ...

خانه های پیش ساخته کارمد با طراحی های مختلف، دارای مکان هایی کاربردی و راحت بوده و حق انتخابهای متنوعی برای مکان های مورد آرزوی هر شخص ایجاد می کند. محاسبات سازه ای مربوط به این ساختمانهای پیش ساخته که دارای طول عمر بالا بوده و از درجه اطمینان بالایی برخوردارند توسط مهندسین خبره انجام شده است. خانه رویایی شما که طرح آنرا از میان طراحی های مدرن ما خواهید یافت، با سرعت بالا تولید شده، در محل مورد نظر توسط متخصصین کارمد در مدت زمان کوتاه برپا شده و بصورت آماده جهت بهره برداری تحویل داده می شوند.در ضمن قیمتهای مناسب این خانه ها به چهره شما لبخند خواهد نشاند.از جمله کاربردهای ویژه این نوع ساختمان های می توان از ویلای پیش ساخته، ساختمان های غذاخوری پیش ساخته، کارگاه های پیش شاخته وغیره موارد نام برد.


مشخصات فنی خانه های پیش ساخته :

بهترین خانه های آماده پیش ساخته ترکیه و دنیا...

اطلاعات فنی :

شرایط لرزه ای ( درجه اول منطقه لرزه ای) ضریب شتاب موثر زمین :Ao=0,40

شرایط اقلیمی ) تولیدات نظر بر سومین منطقه اقلیمی انجام میگیرند.

بار برف Kg/m2 75 نسبت به محل مونتاژ تغییر پذیر است

سرعت باد 80 کیلومتر بر ساعت ( در شرایط تثبیت شدن بر روی زمین )

ضریب عایق حرارتی دیوار خارجی K: 0.45 Kcal/m²hC ( K: 0,53 W/m² K )

ضریب عایق حرارتی دیوار داخلی K: 0.44 Kcal/m²hC ( K: 0,51 W/m² K )

مصالح فولاد سبک Erdemir 1311 ,(ST-37 ) Standart DIN EN 10147-00 ,از فولاد گالوانیزه شده با پوشش روی تولید میگردد.

بتوپان وزن مخصوص حدود : ~ 1300 kg/m³ - نسوز (B1 DIN 4102 قسمت 1 ضریب انتقال حرارتی : ( λ10˚C kuru) " EPS(یونولیت)" TS EN 13163

ظرفیت باربری شاسی 200 kg/m² در ساختمان های دو طبقه) ( بر اساس T.S 498 e محاسبه شده است

ضریب عایق حرارتی بام K: 0.39 Kcal/m²hC K: 0,43 W/m² K

پانل های خارجی و داخلی :

پانلهای داخلی و خارجی از ورق نئوپان با روکش سیمانی دو رو (بتوپان) به ابعاد x1250x2500 8 میلیمتر ساخته میشوند. جهت تامین عایق حرارتی از کف پلی استرن سخت به چگالی 12 و ضخامت 84 میلیمتر استفاده میشود. ضخامت پانل خارجی 10 سانتیمتر و ضخامت پانل داخلی 6 سانتیمتر و ارتفاع آن 250 سانتیمتر میباشد. سنگین ترین قطعه ساختمان هایی که با پانل دیواری بدون حفره و پانل دیواری با پنجره ساخته میشوند 114 کیلوگرم است. (برای یک عدد پانل دارای درب خارجی به ابعاد 125 *125 سانتیمتر

اتصال پانل ها :

کلیه پروفیل های مخصوص H و U که از قطعات اتصال دهنده میباشند از ورق گالوانیزه با نورد خاص تولید شده و با سیستم گیره ای متصل میگردند. به دلیل انحنا دار بودن کنج ها زنگ زدگی، به سبب تعریق ایجاد نخواهد شد.

اسکلت باربر :

خرپای سقف، تیر ها و ستون ها از ورق گالوانیزه ضد زنگ تا شده بصورت خاص، تولید می شوند. در طول ساختمان و در هر 125 سانتیمتر یک عدد خرپا که بصورت خاص شکل داده شده اند قرار می گیرد. نصب کاملا از سیستم بدون جوش و از پیچ و مهره استفاده می شود به همین دلیل به دفعات امکان باز و بسته کردن آنها وجود دارد.

اسکلت میان طبقه :

اسکلت میان طبقه بصورت یک قفس حمال و از ورق گالوانیزه تا شده بصورت مخصوص ساخته میشود. کف میان طبقه بوسیله نئوپان روکش سیمانی (بتوپان) به ضخامت 16 میلیمتر پوشیده میشود. بر روی سقف کاذب طبقه پایین پشم شیشه به ضخامت 80 میلیمتر (14 کیلوگرم بر مترمکعب) قرار داده میشود. ظرفیت باربری میان طبقه 200 کیلوگرم بر متر مربع میباشد.

بام :

سیستم بام : سقف شیبدار با شیب 30% دو طرفه با سیستم پیچ و مهره ای و بدون جوش مورد استفاده قرار میگیرد.

عایق و پوشش بام : بر روی تیرهای فلزی از ورق عرشه فولادی ضد زنگ و بدون رنگ به عنوان پوشش بام استفاده میشود. متناسب با درخواست، از ورق فولادی با طرح سفال بام و رنگ شده که در کارخانجات خودمان تولید میگردد نیز میتوان استفاده نمود. قسمت پیشانی خرپا بوسیله نما لمبه پی وی سی پوشیده میشود. دور تا دور ساختمان از ورق گالوانیزه ضد زنگ شکل داده شده و منفذ دار به عنوان سایه بان استفاده شده است. بر روی بام از پروفیل های اریب زلزله که از ورق گالوانیز ضد زنگ مخصوص بام ساخته شده اند استفاده شده است. . در خانه ها آبروی بام و قطعات مربوطه از پی وی سی ساخته شده اند و بصورت کامل نصب میگردند ولی در ساختمان های کارگاهی استفاده نمیشوند. متناسب با درخواست در آبرو و یراق آلات آن میتوان از ورق فلزی استفاده نمود.

پوشش سقف :

جهت پوشش سقف از گچ برگ به ضخامت 12 میلیمتر استفاده میشود. پشم شیشه به ضخامت 80 میلیمتر و وزن مخصوص 14 کیلوگرم بر متر مکعب به عنوان عایق حرارتی در بالای گچ برگ قرار میگیرد. در محل اتصال قطعات سقف از پروفیل خم شده از ورق گالوانیزه و جوش داده شده به خرپا استفاده میشود. به دلیل انحنای موجود در این پروفیل به دلیل تعریق زنگ زدگی ایجاد نمیشود. جهت زیبا دیده شدن سقف، بر روی امگا ها درپوش پی وی سی قرار میگیرد. در محل اتصال ورق های گچبرگ از پروفیل آلومینیومی با رنگ الکترواستاتیک استفاده شده است. در سقف مکان های مرطوب از ورق های بتوپان استفاده میشود.

درها

در خارجی : در ابعاد 90*200 بصورت در ضد سرقت ساخته میشوند. در درهای خارجی از قفل های با ویژگی استوانه ای و دارای علامت استاندارد ترکیه استفاده میشوند.

در داخلی : درهای داخلی ادارای روکش ام دی اف به رنگ سفید استخوانی در ابعاد 80*200 سانتیمتر با قاب ورق گالوانیزه ضد زنگ تولید میگردند. درهای آلومینیومی و پی وی سی نیز بنا به درخواست مشتری قابل اجرا میباشند. در درهای داخلی از قفلهای دارای علامت استاندارد ترکیه و دارای ویژگی مدفون شدن ستفاده شده است.

پنجره ها :

پروفیل پنجره ها 160x160,115X100 ,115x160 سانتیمتر و پنجره سرویس بهداشتی و حمام به ابعاد 60X40 از پروفیل های پی وی سی سری 60 دارای علامت استاندارد ترکیه میباشند .مطابق درخواست: امکان اجرای پروفیل آلومینیومی و یا پروفیل پی وی سی طرح چوب وجود دارد. اطراف پنجره ها امکان نصب قاب پنجره از جنس بتوپان وجود دارد.

شیشه دوجداره : همه شیشه ها دو جداره دارای ضخامت های 4+12+4 میلیمترهستند. شیشه سردر و سرویس بهداشتی بصورت مات تولید میگردند.

هنگام سفارش حتما باید محل و ابعاد در و پنجره ها تعیین گردد.

پله ها :

اسکلت فولادی آن در دستگاه رولفرم از ورق گالوانیزه شکل داده شده بصورت خاص تولید میگردد و با سیستم پیچ و مهره ای نصب میشود. کف پله ها بوسیله روکش چوبی پوشش داده میشود. پیشانی پله ها باز است. نرده ها از فرفورژه دکوراتیو ساخته میشود. قسمت های فلزی بوسیله رنگ الکترواستاتیک رنگ میشود. در صورت درخواست میتوان آنرا بصورت کامل با چوب پوشش داد.

رنگ ها :

رنگ نمای خارجی : سطوح خارجی قطعات فلزی با دو لایه آستر و دولایه رنگ روغن نقاشی می گردند. سطوح خارجی بتوپان های اجرا شده در نما توسط رنگ نمای آکرلیک نقاشی می گردند. در محل اتصال قطعات در خارج ساختمان میبایست از بتونه استفاده نمود. در ساختمان های ما از رنگ های دارای علامت استاندارد تکیه استفاده می شود.

رنگ نمای داخلی : سطح داخلی بتوپان ها و سقف با رنگ پلاستیک رنگ شده اند. در ساختمان های ما از رنگ های دارای علامت استاندارد ترکیه استفاده می شود.

سایر : بدلیل اینکه خرپا ها، تیر ها و اسکلت پنل ها با تکنولوژی اتصالات بدون جوش و از جنس ورق گالوانیز ضد زنگ میباشند، بدون آستر می باشند.

تاسیسات برقی :

در تاسیسات برقی از سیم های دارای استاندارد ترکیه استفاده شده و از روی پانل ها اجرا می گردند.

سیم ها تاسیسات بصورت روکار میباشد ولی در صورت درخواست بصورت توکار نیز اجرا می گردد.

فیوز ها : فیوز اتومات دارای علامت استاندارد ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد

چراغ ها : چراغ های دارای علامت استاندارد ترکیه مورد استفاده قرار می گیرند

کلید – پریز : کلید و پریزهای دارای استاندارد ترکیه مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات بیرونی نصب کنتور برق، میله ارت، و اتصالات خارج از ساختمان از طرف خریدار انجام می گیرد.

تاسیسات بهداشتی :

تاسیسات تو کار

چینی آلات بهداشتی : محصولات داررای علامت استاندارد ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد.

شیرآلات روشویی و دوش : محصولات داررای علامت استاندارد ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله : لوله های آب PPRC و لوله های فاضلاب PVC بوده و محصولات دارای علامت استاندارد ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات بیرونی خرید و نصب کنتور آب و سایر اتصالات خارج ساختمان توسط مشتری انجام می گیرد.

فونداسیون و بتن :

بتن ریزی کف می بایست متناسب با نقشه های بتن آرمه (ابعاد فونداسیون) ارائه شده از جانب شرکت تکنولوژی های پیش ساخته کارمد اجرا گردد. بررسی زمین و اجرای کف بر عهده مشتری می باشد. ساختمان بوسیله رول بولت های فولادی به زمین متصل می گردد. می بایست فونداسیون یکپارچه و یا کف تقویت شده با مش های فولادی اجرا نمود. کلیه عملیات حفاری نیز بر عهده مشتری می باشد.


خودرو کاروان مسافرتی :

ترکیب خانه و اتومبیل حدود یک قرن است که در جریان می باشد.برخی از افراد دوست دارند در سفر خصوصاً طبیعت گردی تمامی امکانات خانه را با خود داشته باشند. در این نوع سفر وسیله نقلیه، آشپزخانه، اتاق خواب و حمام را در یک قدمی خودتان دارید. همزمان، ماشین را روشن می کنید تا مناظر جدید را ببینید و خودتان را به آغوش ماجراهای تازه بسپارید.

در کاروان های مسافرتی چوبین سازه احساس خوبی خواهید داشت. می توانید با سرعت دلخواه کشور را سیاحت کنید یا برای تعطیلات کوتاه هر زمان که می خواهید حرکت کنید. علاوه بر این از بسیاری از گرفتاری های مربوط به مسافرت آزاد هستید. از کشیدن کیف های سنگین به داخل و خارج اتاق های گران قیمت هتل ها، وابستگی به غذای گران یا ناسالم رستوران ها، عجله برای رسیدن یا منتظر ماندن برای هواپیما قطار یا اتوبوس، از دنبال کردن و برنامه های فشرده خبری نیست.ماشین های کاروان از تفریحات مسافرتی در بسیاری از کشورهاست که روز به روز علاقمندان بیشتری را به سوی خود جلب می کند. از هر دوازده خانواده امریکایی که وسیله نقلیه دارد یکی صاحب یک ماشین کاروان (اتاقک کاروان) است.

تعطیلات با ماشین کاروان در یک کمپ مشخصاً برای خانواده هایی که در عین تجربه اتفاقات تازه به دنبال تجدید پیوند با یکدیگر هستند، جذاب است. پس از یک روز تماشای دیدنی ها، پدر، مادر و بچه ها می توانند به کاروان برگشته، غذای مورد علاقه را در آسودگی بپزند و در فضای آشنا و آرامبخش به یکدیگر بپیوندند.

وقتی صحبت ازخانه های همراه مسافرتی یا همان کاروان ها می شود بحث استحکام بدنه و دوام بالا اهمیت بسیار پیدا می کند. بدنه این خانه ها باید در برابر دست اندازه های جاده مقاوم بوده و از طرفی در شرایط آب و هوایی بد نیز هیچ مشکلی پیدا نکنند. چوبین سازه با در نظر گرفتن کلیه این موارد و با بهره گیری از تجربه چندین دهه ساخت خانه های پیش ساخته در کشور اقدام به طراحی و ساخت اتاقک های کاروان در چهار مدل نموده است .این تریلرهای کاروان دارای شاسی کشی مستحکم فلزی می باشد که با در نظر گرفتن شرایط جاده ای کشور طراحی و ساخته شده است.

خانه چوبی با قاب سبک چوبی

این نوع خانه پیش ساخته چوبی به لحاظ ساختار و شکل اسکلت کاملا مشابه سازه های LSF می باشد با این تفاوت که جنس اجزای تشکیل دهنده اسکلت به جای فولاد و مقاطع سرد نورد شده از پروفیل های چوبی می باشد.

تمامی مراحل ساخت این نوع ویلای چوبی همانند خانه های پیش ساخته lsf می باشد اما از نظر سرعت انجام عملیات اجرایی به دلیل این که اکثر اجزای سازه در محل برش خورده و نصب می شود از سازه های lsf زمان بیشتری را می طلبد.

به دلیل استفاده چوب به جای بتن در کف ساختمان های دو طبقه به بالا وزن این ساختمان های چوبی از سازه های Lsf کمتر بوده و به همین دلیل ارتعاش بسیار کمتری در آن مشاهده می شود.

از جمله الزامات در این سیستم ساختمانی اجرای صحیح و اصولی عایق بندی حرارتی ، رطوبتی ، صوتی و هوابندی است که بدون آن کاربری سازه ها به شدت به خطر خواهد افتاد.


معایب و مزایای خانه های چوبی با سیستم قاب سبک چوبی

سبکی سازه ، عمر بالا و سریع الساخت بودن آن نسبت به سازه های متعارف سنتی از مزایای این نوع سازه ها می باشد
دوجداره بودن آن همانند خانه های پیش ساخته Lsf در صورت عدم اجرای صحیح عایق بندی و هوابندی یکی از ضعف های بزرگ این سیستم سازه ها می باشد ضمن این که عدم دقت در انتخاب چوب مصرفی اعم از خشک بودن آن و همچنین انتخاب پروفیل های نازک در اسکلت و نمای بیرونی در اقلیم و آب و هوای منطقه ای مثل ایران باعث بروز مشکلاتی اعم از هم کشیدگی ، قارچ زدگی و ایجاد صدا در اثر انقباض و انبساط و حتی ترک خوردگی شدید در طول عمر سازه و تغییر فصول می شود .