Fa En سه شنبه 8 بهمن 1398 ساعت 19 و 15 دقیقه

بازسازی آپارتمان‌

به دلیل ساخت وساز با کیفیت پایین عمر مفید ساختمان‌ها در کشور ما پایین است .واین امرباعث شده است بازسازی آپارتمان از رونق بسیار خوبی برخودار شود.گفته می‌شود عمر مفید ساختمان‌ها در کشورهای پیشرفته 100 سال است. اما درایران به طور میانگین این رقم به 20 الی 30 سال کاهش پیدا می‌کند و همین مسأله باعث می‌شود که مالکان با بالارفتن سن  ساختمان، برای بازسازی آن به تکاپو بیفتند و اگر از این مسأله صرف‌نظر کنند، ناگزیرند با مشکلات متعددی نظیر گرفتگی لوله‌ها و.. دست و پنجه نرم کنند. اما نکته اینجاست برای اینکه یک ملک فرسوده قابلیت سکونت پیدا کند، باید حتما بازسازی کامل درمورد آن صورت گیرد.هزینه بازسازی بستگی به تغییرات دیوار های جداکننده وجابه جایی سرویس بهداشتی ومتریال مورد استفاده متفاوت است برای برآورد هزینه های آن باید ازکارشناسان بازسازی آپارتمان کمک بگیرید.

 

بازسازی

 

بازسازی

بازسازی آپارتمان به چند منظور انجام می شود.گاهی از عمر ساختمان زیاد نگذشته است اما صاحب آن علاقه مند است که تغییراتی در آشپزخانه و کابینت و یا کاشی و سرامیک و رنگ انجام دهد.گاهی نیز بازسازی به دلیل خرابیهایی است که حاصل شده و یا باید به موقع اقدام کرد که این خرابیها در لوله کشی و جاهای مختلف ساختمان اتفاق نیفتد.به بیان دیگر پس ازگذشت چند سال از عمر احداث هر ساختمانی  باید به نکات مهمی توجه داشت  تا از وقوع هر حادثه ای که باعث تخریب بخشی از آن خواهد شد جلوگیری کرد.هزینه بازسازی آپارتمان پس از بررسی و مشاهده حضوری و بنا بر احتیاجات و زمان کافی برای بازسازی آپارتمان تعیین شده و هزینه بازسازی آپارتمان وابسته به مواردی مانند زمان اجرا مصالح و نوع کار و شرایط است.

 از آنجایی که هزینه بازسازی یک آپارتمان یا واحد آپارتمانی بسیار مقرون به صرفه تر از تخریب و نوسازی کل ساختمان می باشد پس برای یک دکوراسیون داخلی زیبا و بزرگ کردن اتاق ها ، آشپزخانه و یا تغییر در ظاهر و نمای ساختمان بهترین روش و ایده ؛ بازسازی آپارتمان شما می باشد. بازسازی آپارتمان قدیمی و فرسوده شما را حتی با کمترین هزینه انجام می دهد و با بخشیدن شکوه و تجملی جدید به نمای بیرون و یا داخل آن علاوه بر افزودن به زیبایی آن بر قیمت آن در هنگام خرید و فروش نیز تاثیر می گذارد.

 

هزینه بازسازی ساختمان

 

هزینه بازسازی ساختمان

پس از ۶ هفته آپارتمان شروع به شکل گرفتن کرد. همه نخاله های و خاک های اضافه از ساختمان تخلیه شده بود و دیوار های جدید حمام و آشپزخانه کشیده شده بود، قفسه های چوبی قدیمی را از ساختمان خارج کردیم، لوله های قدیمی و فرسوده سرویس بهداشتی و حمام با لوله های جدید تعویض کردیم، کف و دیواره های حمام غیرگونی و ضدآب شد و بالکن به نسبت بزرگ که در جلوی هزینه بازسازی آپارتمان قرار داشت را به یک اتاق کار کوچک تبدیل کردیم.

.قبل از شروع به کار بازسازی آپارتمان زمانی را برای طراحی و فکر کردن به آنچه مورد نیاز و پسند سلیقه و روحیه شما است قرار دهید. هر قدر نقشه و طرح شما دقیق و حساب شده و فکر شده باشد ، شما را در پایان کار به خانه رویایی و مد نظرتان بیشتر نزدیک می شوید و از دوباره کاری و تاسف خوردن در پایان کار فاصله می گیرید. بازسازی و نوسازی آپارتمان" اغلب به پروژه های ساختمانی گفته می شود که ساختار خانه های موجود را تغییر می دهند.

بررسی هزینه بازسازی ساختمان

از نظر ما به دلیل اینکه فرایند بازسازی آپارتمان یک عملیات خاصی است که تا حدودی خانواده را مشغول می کند و به نوبه خود گرد و خاک و مزاحمت های خاص خود را برای همسایگان دارد، بهتر است تمام آنچه مورد نظر شما است در انجام عملیات هزینه بازسازی آپارتمان دیده شود و با رعایت پرهیز از کارهای اضافه و هزینه زا، سعی کنیم هر جایی که نیاز به بازسازی دارد مورد تعمیر و بازسازی قرار گیرد تا مجبور نشوید یکی دو سال بعد دوباره یک بازسازی جدید رو تجربه کنید.

گاهی این تعمیرات اساسی است و نیاز به بازسازی آپارتمان و نوسازی آن احساس می شود. هرچند هزینه که بازسازی فقط محدود به ساختمان های قدیمی و سالخورده نمیشود و گاهی ما نیاز داریم فضای زندگی و دکوراسیون منزل یا مغازه و دکوراسیون داخلی محل کارمان به صورت اساسی تغییر کند و حتی چیدمان داخلی فضاها با برداشتن دیواری یا گذاشتن پارتیشنی، تغییرات سقف و کف ، نورپردازی و ... چهره ای نو به خود بگیرد و یا حتی کاربری آن در هزینه بازسازی آپارتمان تغییر کند.

 

بررسی هزینه بازسازی ساختمان

 

برای بازسازی آپارتمان بحث هزینه نیز مطرح است.گاهی ممکن است صاحب آپارتمان بخواهد مدت زمان طولانی سکونت کند.در این شرایط احتمالا برای بازسازی آپارتمان خود از جنبه های مختلف به آن باید نگاه کند.برخی هزیه ها مانند تعمیر لوله ها و وسایل سرمایش و گرمایش ضروری است.اما برخی هزینه ها قابل کاهش است.برای مثال به جای انتخاب سنگ و کاشی درجه 1 می توان از مصالح درجه 2 نیز استفاده کرد.اما به شرطی که کیفیت لازم و زیبایی نیز داشته باشد و بازسازی آپارتمان شما هرچه زیباتر اجرا شود.

به بیان دیگر پس ازگذشت چند سال از عمراحداث هر ساختمانی  باید به نکات مهمی توجه داشت  تا از وقوع هر حادثه ای که باعث تخریب بخشی از آن خواهد شد جلوگیری کرد .لذا در این مطلب به اصول بازسازی آپارتمان یا بررسی شیوه های هزینه بازسازی آپارتمان می پردازیم که در ادامه می خوانید. درصورتیکه طراحی قوی و متناسب با فضا انجام شود کافی است مصالح با کیفیت و گروه بازسازی ساختمان مجرب در اختیار داشته باشید تا ساختمانتان زیبا شود.تناسب رنگها،استفاده مفید ازفضاها،درنظرگرفتن فضای کافی برای کمد ها نیز از شروط مهم تهسه و اجرای یک طرح هزینه بازسازی  آپارتمان موفق است.

هزینه بازسازی آپارتمان در تهران

هزینه بازسازی بستگی به تغییرات دیوار های جداکننده وجابه جایی سرویس بهداشتی ومتریال مورد استفاده متفاوت است برای برآورد هزینه های آن باید ازکارشناسان بازسازی آپارتمان کمک بگیرید. در قدم اول حذف تمام موارد که در بازسازی آپارتمان به توافق رسیده مانند برداشتن دیوار ها،کندن کلیه مسیرلوله کشی و... وبرداشتن نخاله ها وجاور زدن مداوم در طول اجرای کار می باشد چون بازسازی درساختمان های قدیمی انجام می گیرد،وهمسایه ها ساکن هستند ،باید گرد وخاک ،موجب آزار واذیت دیکران نباشد. رضایت آنها از اولویت های اصلی شرکت بازسازی می باشد.قدمهای بعدی بسته به حجم بازسازی متغیراست ، دیوار چینی وتغییرات، لوله کشی آب سرد وگرم ،فاضلاب ،برق کاری ، عایق کاری ،کچ گاری، نقاشی ،نصب کابینت وکارهای چوبی و... آب وفاضلات رفع نم وچکه ، شوفاژ، گاز ،رادیاتور , نصب شیرالات و راه اندازی پمپ.

بسته به اینکه کدام بخش‌های واحد مسکونی مورد بازسازی قرار می‌گیرد و در این بازسازی از چه متریال یا مواد یا به اصطلاح مصالحی استفاده می‌شود هزینه‌ های بازسازی آپارتمان متفاوت است. این افراد،سه طبقه بندی هزینه بازسازی آپارتمان کامل همراه با مصالح در سطح «سوپرلوکس»،«درجه یک »و «درجه دو» را تعریف کرده‌اند و بر مبنای انتخاب مالک برای استفاده از هر کدام از این سه روش،نرخ‌های متفاوتی را نیز اعلام می‌کنند.

 

بازسازی آپارتمانهای قدیمی

 

 بخشی از فعالیتهای مربوط به بازسازی آپارتمانهای قدیمی وبازسازی ساختمان به شرح زیر می باشد

1-تخریب،بنایی،دیوارچینی،تیغه چینی مقاوم سازی ساختمان و...
2-
تغییرنماساختمان،نماسازی با نمای مدرن سبک مانند نمای مونولیت ، نمای کاه گلی مدرن ، ترکیب آجروسنگ ترکیب آجر با نمای مونولیت ،نمای سنگی ،کامپوزیت و...
3- 
انواع  کاشی کاری،سرامیک کاری سرویس ها اشپزخانه،ونصب موزاییک
4- 
تبدیل سرویس (توالت ایرانی)به فرنگی و تبدیل توالت فرنگی به ایرانی-رفع نم سرویس ها،رفع نم پشت بام باعایق های نسل جدیدو...
5- 
تاسیسات ساختمان از قبیل لوله کشی اب سردوگرم ،نصب پکیج وشوفاژ و نصب ابگرمکن،سیستم گرمایشی،سیستم سرمایشی،لوله کشی گاز
6- آهنگری ساختمان ،جوشکاری وساخت درب اهنی تعویض درب ورودی ،درب ضدسرقت ، نرده راه پله، گل نرده ،حفاظ بالکن،تعویض درب وپنجره قدیمی با upvc یوپی وی سی،درب ضداب ،درب و الومینیوم،تعویض درب قدیمی با و درب حیاط ،درب ورودی ساختمان،درب داخلی،درب پارکینگ ،درب کشویی ،درب اتاق،درب چوبی درب چوبی HDF درب MDF

درب PVC

1- برداشتن دیوارهای قدیمی وتغییرات داخلی ساختمان
2- نقاشی ساختمان، تزیینات ساختمان ،واجرای انواع رنگهای دکوراتیو
3
- دیوارپوش،کفپوش،پارکت،لمینت،سقف کاذب، کناف، بلوک شیشه ای
4- برق ساختمان،سیم کشی ساختمان،روشنایی ساختمان آیفون تصویری درب ریموت دار،درب کرکره ای

بازسازی آپارتمان با چوب

 برای کف ساختمان معمولاً سنگ، سرامیک یا لمینیت و پارکت استفاده می‌شود. امروزه استفاده از لمینیت برای پوشش کف واحدهای مسکونی بسیار متداول است. لمینیت‌ها به دلیل عایق زیرشان برای جلوگیری از هدر رفت سرما و گرما بسیار مناسب هستند. کابینت زیبا و متناسب با رنگ و طرح کاشی‌ها در زیبایی خانه بسیار تأثیرگذار است. کابینت‌های ام‌دی‌اف در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف جذابیت بیشتری ایجاد می‌کند. به کار بردن درب‌هایی با روکش ضد آب در سرویس‌ها نیز توصیه می‌شود.

 

بازسازی آپارتمان با چوب

 

 موارد تعیین کننده در هزینه بازسازی آپارتمان:

  • طراحی نقشه ۳ بعدی قبل از اجرا
  • تخریب و حمل نخاله ساختمانی
  • حق العمل استادکار و کارگر ساختمانی
  • خرید متریال (انتخاب کیفیت و قیمت با شماست)

این ۴ مورد مواردی است که کلیت هزینه بازسازی ساختمان شما را تعیین می کند. شما می توانید با شرکت هایی که تخصص آنها بازسازی ساختمان است مشورت کنید و از آنها طراحی ۳ بعدی و حدود هزینه ها را سوال بفرمایید.

چرا نیاز به بازسازی آپارتمان وجود دارد ؟

نوسازی یا بازسازی آپارتمان در مجموعه به فعالیت هایی گفته می شود که به صورت جزئی یا کلی منجر به تغییراتی در بناو ظاهر آپارتمان می شود و هدف از انجام آن معمولا به خاظر فرسودگی آپارتمان (آپارتمان) و یا تغییرات کلی در آن است. معمولا هزینه بازسازی آپارتمان کمتر از احداث آپارتمان جدید یا خرید نمونه نوساز است.

با توجه به کیفیت مصالح مورد استفاده در آپارتمان و عمر مفید هر آپارتمان این یک امر ضروری است که آپارتمان پس مدتی فرسوده شده و نیاز به بازسازی آپارتمان وجود دارد چراکه آپارتمان پس از عمر مفید خود به شدت نسبت به عواملی همچون زلزله به شدت آسیب پذیر میشود.

از دیگر نیازهای بازسازی آپارتمان ، یکنواختی ظاهری آپارتمان هست که پدید می آید.

بازسازی آپارتمان برای تعمیرات است یا زیبایی؟

این نکته که شما برای رسیدن به خانه ای قابل سکونت بازسازی ساختمان را انجام می دهید یا صرفاً می خواهید خانه ای با دکور جدید داشته باشید، بسیار مهم است. اگر پاسخ شما این است که برای تعمیرات، تصمیم به بازسازی ساختمان گرفتید همه چیز فرق می کند. در واقع شما باید تعیین کنید که کدام قسمت ها نیاز به تعمیرات اساس دارد.

  • آیا دیوارها و سقف منزل شما نم دارد و دارای نم زدگی شده است؟
  • آیا برای تغییر تاسیسات آب و برق نقشه ای دارید؟
  • آیا نیازی به تغییر اجزای داخلی مانند تغییر مکان اتاق ها و آشپزخانه دارید؟