Fa En پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 5 و 49 دقیقه

آموزش‌

قدمت ساختمان های مسکونی و اداری درکشورهای پیشرفته غالبا بالای 50 سال بوده در صورتی که معماری داخلی آن مدرن وبروز می باشد .دلیل آن صرفه جویی واستفاده بهینه از منابع کشور می باشد زیرا ابنیه وساختمان ها قسمتی از ثروت ملی هر کشوراست .

ساختمانی که استخوان بندی واستراکچر مناسبی دارد تنها به علت فرسودگی تاسیسات وبروز نبودن نقشه داخلی ومتریال نازک کاری به کلنگ تخریب سپرده شود نه تنها اصراف وازبین بردن ثروت آن شخص وکشور است بلکه ازبین بردن سال ها خاطرات زندگی وضررهای معنوی رانیز در پی دارد و شما با تحمل هزینه های زیاد نه تنها صاحب ملک بهتری نمی شوید بلکه لذت زندگی در ملک ساکت ودنج خودرا با زندگی درآپارتمان های شلوغ و پر سر وصدا تعویض مینمایید در صورتی که با بازسازی ومقاوم سازی ملک خود هم آسایش وهم لذت زندگی در ملکی مدرن و به روز را یکجا داشته باشید .

 

هنر بازسازی

 

اگر بخواهیم با هنر بازسازی بیشتر آشنا شویم باید به تاریخچه آن نظر کنیم .در شروع تاریخچه آن باید شرحی از هنر مرمت معماری بدانید . مرمت معماری ریشه در هنر معماری دارد و براساس آگاهی و علم بر بافت ها و ابنیه تاریخی و باستانی برای احیاء این بناها می باشد.احیا این ابنیه ها از سه جنبه صورت می گیرد:جنبه کالبدی ساختاری,عملکردی می باشد .

بازسازی اغلب برای ترمیم و مرمت بناها به کار می رود.بعضی از کارشناسان این رشته معتقدند که واژه مرمت جدا از واژه بازسازی می باشد.طبق نظر این افراد واژه بازسازی برای ساختمان هایی که کاربرد های عمومی تری دارند استفاده می شود.منظور از کاربردهای عمومی ساختمان هایی است که ارزش تاریخی ندارند.

به دو سبک تقسیم می شود:

۱-سبک آرکئولوژیک یا علمی
۲-سبک آرتیسیک یا هنری

سبک آرکئولوژیک یا علمی:

تمامی مراحل این بازسازی براساس مطالعه دقیق به شیوه علمی صورت می گیرد:
در این بازسازی موارد زیر حتما باید رعایت شود:

۱-محکم کردن ساختمان و مقاوم سازی آن
۲-ایجاد حفاری برای پی ساختمان
۳-نماهای سنگی ساختمان باید نو سازی شود و بخش های ترک خورده باید سفت کاری شود.
۴-المان هایی که از ساختمان جدا شده اند باید در جای مناسب قرار بگیرند.

سبک مرمت هنری یا آرتیستیک :

در این سبک از بازسازی ساختمان به فردی که می خواهد باسازی را انجام دهد اجازه نو آوری و ابداع داده می شود و شخص می تواند در همه مراحل بازسازی نوآوری داشته باشد و از سلیقه و تجریه خود استفاده کند.تاریخچه این نوع باز سازی به دوره رنسانس باز می گردد و به آن سبک رنسانی هم گفته می شود.
روش های بازسازی به ۴ دسته تفسم می شود که در ادامه آن ها را برای شما شرح می دهیم :

بازسازی از نوع حفاظتی:

در این روش قبل از انجام هر کاری باید یک مطالعه کامل دقیق بروی ساختمان و همه ویژگی های آن از قبیل مصالح استفاده شده انجام شود این کار باعث می شود بازسازی بصورت درست انجام شود.بعد از این مطالعه و تحقیق بازسازی روی کلیت آن بنا و ساختمان انجام می شود و حفاظت کلی از آن ساختمان در نظر گرفته می شود.

– بازسازی آناستیلوز یا سبکی ساختمان:

در این روش قسمت های جایگزین به جای قسمت های فرسوده قبلی جای گذاری می شوند.البته این کار بگونه ای انجام میشود که با شکل قبلی ساختمان تفاوت نداشته باشد و شکل جدید خلق نمی کند.این روش را اغلب برای ابنیه فرسوده تاریخی مورد استفاده قرار می گیرد.در این روش چون سبک و هارمونی قبلی بنای تاریخی مورد اهمیت قرار دارد باید تا جای که امکان دارد از تغییر زیاد آن جلوگیری کرد.

بازسازی ساختمان از طریق پاک کردن سبکی:

پاک کردن سبکی یا پاک سازی سبکی را اینگونه می توان تعریف کرد که هر عاملی که موجب ضرر به ساختمان می شود را حذف می کنند.در این روش اتصالاتی که مناسب ساختمان نیست از بنا زدوده می شود.

 

بازسازی ساختمان از طریق پاک کردن سبکی:

 

نکاتی دیگر:

اغلب مردم دوست دارند که روند بازسازی آپارتمانشان روند سریع و کم هزینه ای باشد و به دنبال متخصصانی در این حوزه هستند که کار سریع تر و با کیفیت عالی تحویل دهند.بازسازی آپارتمان مزایای بسیاری دارد و باعث زیبایی بیشتر منزل یا محل کار شما میشود همچنین استحکام بیشتری پیدا میکند بشرطی که از افراد متخصص و خبره اینکار استفاده شود .

همچنین در مبحث بازسازی باید علاوه بر رعایت نکات بازسازی و تعمیرات ساختمان به معماری داخلی ساختمان یا منزل خود نیز توجه داشته باشید چرا که بخشی از این امر مربوط به ظاهر ساختمان و بنا است و بخشی مربوط به طراحی وسایلتان یا انتخاب نوع کفپوش و کاغذ دیواری و......

در مرمت معماری سه مفهوم وجود دارد:

۱-نوسازی ۲- بهسازی ۳-بازسازی

نوسازی ساختمان:

مجموعه کارهایی که بافت نو را جایگزین بافت های قدیمی می کند که این مجموعه اقدامات به ساختمان جلوه نو می بخشد

بهسازی ساختمان:

مجموعه اقداماتی که در کوتاه مدت برای بهبود شکل ساختمان صورت میگیرد. این مجموعه اقدامات به چهار دسته تقسیم می شود:
۱-تعمیرات آپارتمان ۲- محافظت ۳-پشتیبانی ۴- مستحکم نمودن

چرا بازسازی؟

جلوگیری از پیشرفت آسیب‌ها و خسارات
عوامل فیزیکی و گذر زمان سبب آسیب به بخش‌هایی از ساختمان می‌شود. تعمییر و تغییر دکوراسیون باعث می‌شود که این آسیب‌ها برطرف و از خسارات جبران‌ناپذیر آن جلوگیری شود و فضای مدرن و دلنشین تری داشته باشید.

انواع بازسازی

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان را می توان اینگونه تعریف کرد:

نوسازی ملک ازه سه طریق:۱-تعمیر۲-تغییر ۳-افزودن.

بازسازی ساختمان از نظر سطح تغییرات به دو دسته بازسازی ساختمان بطور کامل و بازسازی بصورت جزیی تقسیم بندی می شود. در بازسازی بصورت کامل ساختار کلی ساختمان تغییر میکند. با درنظر گرفتن دیوارهای غیرقابل انتقال ، زیرساخت های داخلی و تمامی دیوارها را تخریب و سپس طبق نقشه از پیش تهیه شده شروع به بازسازی میکنند اما در بازسازی بصورت جزیی هدف بازسازی قسمتی از ساختمان است که در این حالت فضای موردنظر را خالی کرده و از روی نقشه تعیین شده بازسازی آن ناحیه انجام می شودبازسازی آپارتمان

بازسازی مطب

بازسازی مطب می تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای بالا بردن کیفیت خدمات و راندمان کار، بازبینی در طرح های مختلف را باید در نظر داشت. اضافه یا کم کردن اتاق ها، تعویض مبلمان و تجهیزات و تعمیر لوازم، عوامل عمده این بازبینی هستند. برای سرویس دهی بهتر به مشتریان، به روز رسانی فضای کار تقریبا هر ده سال یک بار، جهت نگهداری و حفظ شان و جایگاه برند شما معقول به نظر می رسد. باید در نظر داشت که از دید مشتریان، کلینیک دندانپزشکی، مکانی است که پاکیزگی و بهداشت مشخصات اصلی آن است و در صورت به کار گیری این عوامل در دکوراسیون کلینیک، بازخورد بهتری را از سوی آنان در پی خواهد داشت.

 

بازسازی ساختمان اداری

 

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان از آنجایی مهم واقع می شود که افراد زمان زیادی از وقت روزانه ی خود را در این مکان می گذرانند و از طرفی دیگر در جذب افراد و مشتریانی که به این مکان مراجعه می کنند تاثیر فراوانی دارد. بازسازی ساختمان اداری در حالت کلی به نوسازی و مرمت بنا مربوط می باشد.در ایران نیاز به بازسازی ساختمان اداری بطور میانگین پس از گذشت ۲ سال دیده می شود چرا که از مکان های دیگر پر تردد تر می باشد و احتمال خرابی و ایجاد مشکل در قسمت های مختلف تجاری و اداری وجود دارد. بازسازی ساختمان اداری یا به طور کل بازسازی ساختمان کاری شما تاثیر گذار خواهد بود چون مشتریان شما در نمای ساختمان شما را می بینند

بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان به چندین منظور صورت میپذیرد.گاهی چندی از قدمت آپارتمان نگذشته است اما مالک و صاحب آن علاقه مند به تغییراتی در آشپزخانه و کابینت و یا سرامیک ، کاشی و رنگ می باشد.در بعضی موارد هم بازسازی به جهت خرابی های حاصل شده در ساختمان می باشد و این بدین معنی است که برای بازسازی میبایست به موقع اقدام کرد تا این خرابی ها در لوله کشی و جاهای مختلف ساختمان رخ ندهد.در واقع بعد از گذشت چند سال از عمر هر آپارتمان میبایست از وقوع هر اتفاقی که منجر به تخریب آپارتمان خواهد شد جلوگیری به عمل آورد. بازسازی آپارتمان از هزینه هایی که ممکن است بر شما تحمیل شود جلوگیری کنید.کافیست که بازسازی آپارتمان خود را به یک تیم مجرب بسپارید

بازسازی نما

بازسازی نمای ساختمان ها چه تاثیری بر چهره و ورودی یک شهر دارد؟نمای یک ساختمان تاثیر بسیار زیادی در شهر و همچنین کوچه یا خیابان ها و میادین آن شهر دارد.حال که میدانیم بازسازی نما چقدر مهم و اثر گذار است باید سعی کنیم که این کار را با یک تیم حرفه ای انجام دهیم تا نتیجه ای رضایت بخش برای ما حاصل شود.اگر می خواهید باسازی نمای ساختمان را درست و با اصول صحیح انجام دهید باید این نکته را درنظر بگیرید که نمای ساختمان شما باید با توجه به ساختمان هایی که در اطراف آن موجود هستند تغییر کند تا هماهنگی نمای شهر را ازبین نبرده و یا خدشه دار نکند,این نکته خیلی اهمیت دارد که بدانیم که همبستگی نمای ساختمان با فضای بیرون و اینکه نمایش گنجایش داخلی یک ساختمان باید کنار هم حفظ شود.

بازسازی حیاط

خانه‌های موجود در شهرهای بزرگ مزایای زیادی دارند، اما حیاط جزء این مزایا نیست. طراحان در شهرهای متراکم مانند تهران وقتی نوبت به طراحی فضاهای فشرده خانه‌ها می‌شود مجبورند ایده‌های خاصی را مدنظر بگیرند تا یک فضای تنگ و کوچک تبدیل به حیاطی کاربردی و راحت شود. در این‌جا اندازه مهم نیست چراکه‌ ایده‌هایی وجود دارد که از طریق آن می‌توان کارایی حیاط‌های کوچک را به بیش‌ترین حد خود رساند.

شما می توانید با انجام پیشنهادات بسیار ساده و ارزان قیمت تحولی چشمگیر در حیاط قدیمی تان پدید آورید و آن را به فضایی با صفا و متفاوت تبدیل کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی (حمام و دستشوئی)

 

بازسازی آشپزخانه

 

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه ها معمولا هم در اداره ها وجود دارند و هم در خانه ها. به همین دلیل هم ابتدا به توضیح این مورد می‌پردازیم. اگر خاطرتان باشد، در قدیم استفاده از کابینت های فلزی بسیار رایج و در زمان خاصی بسیار مدرن بود! اما الان کابینت های mdf و چوب و… ساخته شده اند که فواید بسیار زیادی دارند. یا مثلا سبک سرامیک ها و کاهشی های قدیمی و سبک سرامیک ها و کاشی های جدید، طرح آن ها، جنسشان و …

بازسازی تاسیسات

تاسیسات خانه های قدیمی معمولا نیاز به تعمیرات اساسی دارند چرا که سال های زیادی از آن ها می‌گذرد. به عنوان مثال خانه های قدیمی زیادی هستند که از آبگرمکن استفاده می‌کنند. با تغییر و به روزرسانی تجهیزات ساختمانی، هم استفاده شما از خانه برایتان لذت بخش تر می‌شود و هم هزینه های شما به طور چشم گیری کاهش پیدا می‌کند.

بازسازی شیرآلات

شیرآلات ساختمانی معمولا زیاد دچار فرسودگی می‌شوند و این مورد در بسیاری از موارد، افراد آن خانه را ناراحت می‌کند. شیرآلات جدید ساختمان می‌توانند باعث شوند تا استفاده شما از آن ها با سهولت و رضایت بیشتری باشد.

بازسازی کفپوش

کفپوش ها معمولا در کف حال و پذیرایی شما خواهند بود که بیشترین مصرف را دارند. بدیهیست ممکن است در طول زمان خراب شوند یا حتی باعث شوند شما از آن ها خسته شوید. در فرآیند بازسازی خانه، بازسازی کفپوش ها نیز انجام خواهد شد. یک کار بسیار جذابی که می‌شود در این حین انجام داد، راه اندازی سیستم گرمایش از کف می‌باشد که بسیار زیاد در گرمایش خانه با کمترین هزینه تاثیر دارد. این سیستم می‌تواند از لوله های گرمایشی پکیج شما استفاده کند که آب گرم را به خانه می‌رسانند. در نتیجه شما نیاز به هزینه‌ی خاصی نخواهید داشت! آب گرمی که در حالت قدیمی از دیوار و جاهای بی فایده رد می‌شد، با گرمایش از کف می‌تواند به گرمایش خانه شما کمک کند. در این سیستم هم چنین قادر هستید سیستم سرمایشی خانه خود را نیز بهبود دهید.

 

بازسازی کفپوش

 

قیمت بازسازی

هزینه مناسب

با توجه به پایین بودن عمر مفید ساختمان‌ها در ایران، هر چند سال یک بار نیاز به تعمییر و بازسازی ساختمان ها احساس می‌شود. از آنجایی که تعمیر و تغییر دکوراسیون هزینه کمتری نسبت به تخریب و ساخت مجدد بناها دارد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از تیم مختصص ما بهرمند شوید.

در مورد هزینه بازسازی آپارتمان به دو نکته توجه داشته باشید:

۱)چه اندازه پول برای اینکار دارید
۲)ساختمان شما یا منزلتان یا محل کارتان چه اندازه پول برایش باید هزینه شود.

بعنوان نمونه ای در نظر بگیرید که یک آپارتمان یازده سال سنش است که سن زیادی نیست و مشکل استحکام سازی یا مقاوم سازی ندارد که برای آن بیشتر کارهای جانبی برای بازسازی داخلی و نوسازی ساختمان مثل لوکس کردن و عوض کردن متریال انجام م یشود، مثل عوض کردن شیرآلات آشپزخانه یا سرویس ها ،تغییر درب اتاق ها و یا رنگ کردن خانه ،نصب شومینه ،کاغذ دیواری ،تعویض کفپوش ها و مواردی از ایندست میتوان نام برد
همچنینی در نظر بگیرید ساختمانی ۲۵ سال است که از زمان ساخت آن میگذرد خب این ساختمان نیاز به استحکام سازی دارد علاوه بر لوکس سازی و باید احیا شود و هزینه بازسازی آن متفاوت است نسبت به نمونه اول

ساختمان کلنگی

مواردی که در قیمت بازسازی خانه و بازسازی آپارتمان و ساختمان مهمند :

۱)طراحی کردن نقش سه بعدی که قبل از اجرای کار است.
۲)مورد بعدی خراب کردن بنا و حمل نخاله هاست.
۳) استاد کار یا سرکارگر و کارگران باید حق الزحمه خود را دریافت کنند.
۴)و مورد بعدی متریال باید خرید شود(قبل از خرید متریال از هزینه انواع آن آگاهی داشته باشید)متریال انواع مختلفی دارد میتواند سنگ،چوب یا آجر باشد و هزینه هرکدام متفاوت است(متریال ها برای نما بکار میروند)

و در انتها اصلا نگران بودجه خودتون نباشید ، تا زمانی که شرکت چوبین سازه را انتخاب کنید شما با هر مقدار پولی که در نظر دارید میتوانید خانه ی رویایی خودتان را داشته باشید. هیچ نگران بودجه ی خودتون نباشید حتما لازم نیست که تمام خانه بازسازی شود ، میتوانید با بودجه ی فعلی خود اتاق خواب ، آشپزخانه یا سرویس و ورودی ، بالکن ، حیاط ، حمام ؛ کابینت ها، هر فضایی هرچند کوچک را که به نظرات تغییر میخواهد را به صورت جدا بازسازی کنید. سپس زمانی دیگر به سراغ سایر فضاها بروید. انتخابشرکت چوبین سازه این مزیت را دارد که پا به پای شما و همراه با بودجه ی مورد نظر شما بهترین طرح ها را ارائه میدهند.

معایب بازسازی

محاسن بازسازی

 

ایجاد تنوع و تغییر روحیه افراد

 

ایجاد تنوع و تغییر روحیه افراد

بعد از گذشت چند سال از ساخت یک بنا لازم است که بخش‌هایی از آن مجدد طراحی شود. دلیل آن هم ایجاد حس یکنواختی و رکود است. بازسازی منزل علاوه بر اینکه باعث ایجاد تنوع می‌گردد، می‌تواند کاربری ساختمان را تغییر داده و یا فضاهای جدیدی را ایجاد نماید.
شرکت مهندسی چوبین سازه با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت خانه شما رو در حد نو تحویلتان خواهد داد.

کناف، کاغذ دیواری، نقاشی، تعمیر و تعویض کابینت، پارکت، گچ کاری، تفکیک اپارتمان و زمین، ماده 100،
شرکت مهندسی چوبین سازه با کادر متخصص در زمینه طراحی و اجرای کلیه امور ساختمانی از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده و در این مدت کوتاه توانسته چندین پروژه ساختمانی اعم از اجرای صفر تا صد عملیات ساختمانی و همچنین پروژهای تخریب و بازسازی را با موفقیت به اتمام برساند و رضایت مشتریان محترم را بطور کامل مرتفع سازد.

در دستیابی به توسعه پایدار، جوامع از اقتباس و استفاده مجدد از ساختمان ها بسیار سود می برند. فرآیند تخریب و بازسازی ساختمان به تنهایی باعث جذابیت مجدد استفاده مجدد می شود. مزایای زیست محیطی، همراه با صرفه جویی در انرژی و مزیت اجتماعی استفاده مجدد از مکان با میراث ارزشمند، استفاده مجدد از یک سازنده اساسی توسعه پایدار را تسهیل می کند.

ساختمانهای تاریخی، نگاهی اجمالی به گذشته ما در حالی که وظیفه وام دادن و خدمت به یک هدف عملی جدید در جوامع مدرن ما را ارائه می کنند. یک کارخانه قدیمی ممکن است تبدیل به یک مجتمع آپارتمانی شود، یک کلیسای سرگردان ممکن است زندگی جدیدی به عنوان یک مجتمع مسکونی پیدا کند، یا یک ساختمان اداری قدیمی ممکن است تبدیل به یک فروشگاه خرده فروشی پر جنب و جوش شود. به طرق مختلف، یک پروژه انطباقی-مجدد استفاده می تواند جامعه را با برآورده کردن نیازهای متغیر جمعیت، تقویت کند.

در اقتصاد امروز، آیا ساخت یک ساختمان جدید در مقابل بازسازی ساختمانهای قدیمی و بازسازی آپارتمان قدیمی منطقی به نظر می رسد؟ ملاحظات زیادی وجود دارد. لازم است که تمایز فرهنگی، زیبایی شناسی و هزینه های هر پروژه را محاسبه کنید.

نحوه اجرای بازسازی

اگر در خانه ای زندگی میکنید که قدیمی است یا فضای آن برایتان یکنواخت شده و قصد بازسازی یا نوسازی آن را دارید ولی از روند و هزینه های انجام کار آن مطلع نیستید >این مطلب را با دقت تمام بخوانید

عزمتان را جزم کنید.

1-خواسته های خودتان از خانه ی جدیدتان را لیست کنید.

هر چیزی که دوست دارید خانه ی جدیدتان داشته باد ، حتی کوچکترین و ریزترین جزییات مثلا دستگیره های درب کابینت و یا قرنیزها ی دیوارها و... را روی کاغذ برای خودتان بنویسید تا یک نمای کلی از کارهایی که میخواهید روی خانه اعمال شود به دست بیاورید. این لیست آرزوهای خانه تان است و میتوانید آن را روی یخچال بچسبانید تا دیگر اعضای خانواده آن را ببینند و تغییر دلخواهشان را زیرش بنویسند ، خانه تان به شما میگوید که چه چیزی در آن باید تغییر کند، به آن گوش بدهید.

2-تحقیق کنید و عکس ببینید

لیست آرزوهای خانه تان را بردارید و مواردی که مهم هستند را در اینترنت جستجو کنید ، نمونه ببینید و مورد دلخواهتان را که مناسب خانه است انتخاب کنید.

3-مشاوره با یک دفتر معماری

اگر از آن دسته هستید که دوست دارید خودتان خانه تان را با دست خودتان بسازید ( و البته راه کارش را هم بلد هستید) قبل از شروع هر چقدر دلتان میخواهد بخوابید ،به اندازه زیاد از کارتان مرخصی بگیرید و آستین ها را بالا بزنید و شروع به کار کنید چون که این پروسه ی زمان بر و بسیار پر کاری است و یا میتوانید به یک متخصص مراجعه کنید ، با یک دفتر معماری مشورت کنید و لیست آرزوهای خانه و عکس های منتخب و خانه خودتان را به آنها نشان بدهید.آنها طرح های پیشنهادی خود را به شما نشان میدهند و اگر دوست داشتید بین شما و دفتر معماری قراردادی بسته میشود. از اینجا به بعد کار سنگین با آنهاست. راحت بنشینید و لیوانی چایی بنوشید ، با آنها تماس بگیرید و از مراحل کار با خبرشوید.

 

محاسبات مالی و زمانی4-تخریب مهندسی و اصولی

بعد از عقد قرارداد و محاسبات مالی و زمانی آن ( بسته به مقدار نوسازی یا دکوراسیون و لوازم و تجهیزات دارد) خانه از شما تحویل گرفته میشود و عملیات بازسازی شروع میشود. در دفتر معماری آرانو ابتدا مهندسان ما بنا را از لحاظ سازه ای بررسی کرده و از بهترین راه های تخریب و ایمن سازی استفاده میکنند. نخاله های ساختمانی و لوازم پوسیده به بیرون ساختمان برده میشوند ، ما در این مرحله اسایش همسایگان شما را هم در نظر میگیریم.
+ برآورد قیمت ها : حداقل 300 هزار تومان به ازای هر متر تخریب و حدود 2% هزینه ی حمل و نقل کل پروژه در نظر گرفته میشود.

5-مرحله ساخت

پس از تخریب اگر بنا دارای پوسیدگی و یا کهنگی و ضعف باشد آنها را برطرف میکنیم و اگرتغییر ساختاری نیاز باشد مثلا اگر نیاز است دیوار ، ستون یا کفپوش ، کناف ، دکور دیواری ساخته شود یا به کف خانه پرداخته شود و یا سیستم های گرمایش و سرمایش و .. و پنجره ها تعویض شوند همه را در این مرحله انجام میدهیم.
+ برآورد هززینه ها : تخریب و تعویض سیستم های اب و فاضلاب و ... بسته به مقدار کار و قیمت روز متغیر است

6-مرحله تکمیلی

تعویض سیم کشی ، لوله های آب ، فاضلاب ، گاز ، رنگ دیوار و کناف و نصب دکور و درب های سفارشی و نورپردازی و ... را در این مرحله پیش میبریم.

مراحل اساسی در بازسازی ساختمان:

-برق کشی :

پیش زمینه برق کشی همه چراغ ها، پریزها، لوازم برقی و کلیدهای برق در این مرحله انجام می شود. سیم کشی های جدید از دیوارها و سقف عبور می کنند، جعبه تقسیم هایی برای چراغ های جدید نصب می شود، تابلو برق ها هم به روز می شوند تا از پس حجم برق سنگین بربیایند (این کار در ساخت و سازهایی انجام می شود که لوازم برقی جدید اضافه می شود). در این مرحله برقکارها کاری می کنند که همه وسایل برقی شما به این تابلوها دسترسی داشته باشند و با استانداردهای ساخت و ساز شهرسازی منطقه هماهنگی داشته باشد.

-لوله کشی :

همانند برق کشی، در مرحله لوله کشی همه لوازم جانبی، اسباب خانه و دیگر لوازم متصل به آب به لوله کشی آب و گاز وصل می شوند. احتمالا لوله ها جابجا شده یا لوله های جدید نصب می شوند، کف حمام نصب و بازرسی می شود، شاید لوله کشی های گاز هم جابجا، بلندتر یا حتی اضافه شوند.

-گرمایشی، دودکش و تهویه هوا :

برعکس ۲ مورد قبلی، این تنها کاری است که تقریبا همه مراحل آن در این بخش بازسازی خانه های قدیمی انجام می شود. راه های جدید دودکش (هواکش حمام یا هود آشپزخانه) مشخص و هواکش های جدید نصب می شوند. شاید دستگاه های تهویه هوا تعویض شوند. دریچه های ورود و خروج هوا به داخل خانه در نقاط مناسب نصب می شوند.

-تاسیسات ساختمان:

انجام کلیه امور عایق کاری و قیرگونی ساختمان سرویس های بهداستی و ایزوگام بام ساختمان ، تعمیر و تعویض لوله کشی سرد و گرم ساختمان، اجرای سیستم گرمایش از کف، اجرای لوله کشی پکیج و موتورخانه، اصلاح سیستم برق رسانی و برق کشی آپارتمان، طراجی و اجرای نورپردازی داخلی خانه، تهیه و نصب آیفون تصویری، دوربین مداربسته و آنتن مرکزی ، دزدگیر و درب ریموت پارکینگ

-تزیینات ساختمان:

طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی-تهیه و نصب انواع پارکت، کفپوش، دیوار کوب، پنل های دکوراتیو، کاغذ دیواری، سنگ آنتیک و آجر-طراحی و اجرای انواع سقف های پیش ساخته، کشسان، کناف، تایل های گچی و پی وی سی، گچ بری و لندنی کاری-طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه لترون، تمام ام دی اف، های گلس و ممبران-خدمات نقاشی ساختمان شامل رنگ پلاستیک، اکریلیک، رنگ روغن، بلکا مولتی کالر و کنیتکس ، تهیه و نصب کاشی و سرامیک ، شیرآلات چینی و بهداشتی

معرفی مجموعه

با بهره مندی و اتکا به گروه های با تجربه در امر بازسازی ساختمان های مسکونی ، ویلایی ، ساختمان اداری و ساختمان تجاری مشتریان خود را در غالب بازسازی بنا و همچنین نوسازی ساختمان با هزینه ای منطقی به محیطی زیبا، کاربردی، گرم، بانشاط و دل انگیز تبدیل می نماید.
شرکت چوبین سازه نمونه کارهای بسیاری از خود در سراسر استان تهران و کرج از خود بجای گذاشته است. از جمله می توان به پروژه های مسکونی، اداری در اشاره کرد. در مراحل انجام پروژه از طراحی و اجرا سعی شده است نیاز ها و خواسته های کارفرما با متد مدرن و روز ترکیب شود تا فضای خلق شده از نظر عملکرد و زیباشناسی بهینه سازی شده باشد.

برخی از خدمات ما : تخریب ساختمان – بازسازی ساختمان – اجرای گودبرداری و نیلینگ – اجرای اسکلت بتنی و فلزی – اجرای کلیه امور خاکبرداری – طراحی و اجرای نما – طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی – طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه – طراحی و اجرای سقف کاذب- بازسازی ساختمان اداری – بازسازی ساختمان قدیمی -بازسازی ساختمان تجاری و کلیه امور ساختمانی

 شرکت چوبین سازه با داشتن کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده این امکان را دارد جهت عقد قرارداد فاکتور رسمی به مشتریان محترم ارائه نمایید.

 

مراحل اساسی در بازسازی ساختمان